Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării



  Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> schimb posturi
nicoletanicol
Trimis: 25 May 2018, 09:23 PM


Utilizator activ
***

Grup: Members
Mesaje: 106
Înscris: 24 May 18


Buna seara. Sunt invatatoare titulara la o scoala generala, dar doresc sa ma mut mai aproape de casa. La scoala din cartier exista o invatatoare care ar fi trebuit sa se pensioneze, dar a depus cerere pt a prelungi inca un an. Am convins-o sa faca schimb cu mine. E tarziu sa facem asta acum?
Mesaj personal
Top
costi_52
Trimis: 26 May 2018, 07:17 AM


Mentor
*****

Grup: Members
Mesaje: 22.109
Înscris: 24 Aug 09


QUOTE (nicoletanicol @ 25 May 2018, 10:23 PM)
Buna seara. Sunt invatatoare titulara la o scoala generala, dar doresc sa ma mut mai aproape de casa. La scoala din cartier exista o invatatoare care ar fi trebuit sa se pensioneze, dar a depus cerere pt a prelungi inca un an. Am convins-o sa faca schimb cu mine. E tarziu sa facem asta acum?

Pentru schimb de posturi nu este târziu niciodată. Pretransferul personalului didactic titular prin schimb de posturi/catedre prin consimțământ scris este posibil oricând pe parcursul anului școlar, deci, și în afara calendarului mobilității. Dar, în cazul dumneavoastră, acest lucru este interzis.

Art. 79
(3) Cadrele didactice titulare în învățământul preuniversitar care au împlinit vârsta standard de pensionare sau care vor împlini vârsta standard de pensionare până la data de 31 august 2019, precum și cadrele didactice titulare care beneficiază de pensie de invaliditate de gradul I sau II și de rezervarea catedrei/postului pe durata invalidității, nu pot beneficia de pretransfer prin schimb de posturi/catedre prin consimțământ scris.


--------------------
Mesaj personal
Top
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

 

 
  © 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved