Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Xerox WorkCentre 5222
badsector
Trimis: 8 Sep 2016, 07:57 PM

Utilizator activ

Grup: Members

Va rog sa ma ajutati la o problema a multifunctionalului Xerox WorkCentre 5222.
Suntem la al doilea toner. Tonerul a fost schimbat de vreo patru luni, pana acum n-am avut probleme la imprimare. Acum pagina imprimata apare foarte deschis. Atasez print screen-urile de la pagina imprimata si de la pagina cu conectare la imprimanta.
In apropiere nu avem service Xerox. M-am gandit la cartus cilindru dar aparatul arata ca mai are 64 %, tonerul este la 84%.
Aveti vreo idee?
sign67.gif

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 146 )
Fișier atașat  Xerox_WorkCentre_5222.docx
Mesaj personal
Valentin Achim
Trimis: 8 Sep 2016, 07:59 PM

Utilizator avansat

Grup: Moderatori

Bună seara!

Toner-ul este compatibil, nu?

Cu stimă,

--------------------
Valentin
Analist programator - Inginer de sistem
"Învață din greșelile altora, că nu ai timp sa le faci tu pe toate." - Sigmund Freud
Mesaj personalTrimite emailYahooMSN
badsector
Trimis: 8 Sep 2016, 08:04 PM

Utilizator activ

Buna seara,
da tonerul a fost cumparat de la un magazin de calculatoare si a functionat deja perfect.
Mesaj personal
elod
Trimis: 8 Sep 2016, 08:35 PM

Utilizator avansat

Aici aveți o problemă și cu transferul tonerului pe pagină, nu doar cu eventualitatea lipsei tonerului.

Cel mai bine ar fi să apelați la rețeaua de service-uri partenere Xerox.

www.xerox.ro/parteneri/parteneri-service/
Mesaj personalTrimite email
Valentin Achim
Trimis: 8 Sep 2016, 10:02 PM

Utilizator avansat

Grup: Moderatori

Tocmai din acest motiv v-am întrebat dacă tonerul este compatibil. Aceasta este problema tonerelor compatibile folosite în echipamente XEROX.

Schimbați tonerul cu unul original și nu mai aveți probleme. Am văzut că dacă se insistă cu folosirea tonerelor compatibile în echipamentele 5222, acestea încep să curgă și în final trebuie schimbată și unitatea cilindru, iar echipamentul trebuie curățat temeinic pentru a mai funcționa.

Cu stimă,

--------------------
Valentin
Analist programator - Inginer de sistem
"Învață din greșelile altora, că nu ai timp sa le faci tu pe toate." - Sigmund Freud
Mesaj personalTrimite emailYahooMSN
roset
Trimis: 9 Sep 2016, 03:21 PM

Mentor

Pentru doritori: la șc noastră s- a ,,ars” ansamblul cuptor care costă vreo 1500 de reparat! Avem toner și Kit abia schimbate. Pentru doritori ,,școala2racaciuni@yahoo.com sau rosetgheo@yahoo.com sign28.gif

--------------------
,,Pentru a spune adevărul e nevoie de cel puțin doi oameni-unul care să îl spună și celălalt care să îl asculte”!
,,Când ai dubii,spune adevarul!” (Mark Twain)
,,Cine zâmbește atunci când lucrurile merg prost s-a gândit deja pe cine să dea vina”!
Mesaj personalTrimite emailYahoo
pikaz1
Trimis: 12 Jul 2017, 04:18 AM

Începător
*

Buna seara,
da tonerul a fost cumparat de la un magazin de calculatoare si a functionat deja perfect.
----
xe tải hino || xe cẩu hino
Mesaj personal
ael2008
Trimis: 27 Sep 2017, 02:30 PM

Utilizator avansat

QUOTE (badsector @ 8 Sep 2016, 08:57 PM)
Va rog sa ma ajutati la o problema a multifunctionalului Xerox WorkCentre 5222.
Suntem la al doilea toner. Tonerul a fost schimbat de vreo patru luni, pana acum n-am avut probleme la imprimare. Acum pagina imprimata apare foarte deschis. Atasez print screen-urile de la pagina imprimata si de la pagina cu conectare la imprimanta.
In apropiere nu avem service Xerox. M-am gandit la cartus cilindru dar aparatul arata ca mai are 64 %, tonerul este la 84%.
Aveti vreo idee?
sign67.gif

daca apare la imprimare atunci DRUMUNIT a ajuns la final adica se apropie de maxim de tiparire 50000
file

daca apare la scanarea documentelor atunci trebuie curatate oglinzile de praf
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved