Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (10) 1 [2] 3 4 ... Ultimul » ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> modul psihopedagogie speciala, cine doreste modul psihopedagogie speciala
viorica477
Trimis: 16 Oct 2008, 11:52 AM

Utilizator
**

Grup: Members

Completare la ce am afirmat mai sus:Colegii mei care au stat titulari fara modul de psihopedagogie sunt absolventi de fac.mat.;ingineri TCM,fizica,erau foarte constienti ca nu au modulul.Ce m-a revoltat ani de zile,si ma face sa scriu aceste randuri,este faptul ca-mi spuneau pe fata ca nu sunt fraieri sa arunce bani pe geam pentru tot feluri de cursuri.Ba mai mult, am fost nevoita sa particip la concurs de dosare pt.reducere de activitate alaturi de el.Dupa ce am trecut cu bine,cel fare modul ,si redus a fost numit sef de cerc la nivel de judet la matematica....si a incasat si banii,si laurii.Oricine in locul meu,oare nu s-ar fi simtit cum ziceau ei:Fraier!
Ca eu cam asa ma vedeam.
Mesaj personalYahoo
achim.monica
Trimis: 21 Oct 2008, 12:19 PM

Utilizator
**

Pentru cei interesati de CURSUL DE PSIHOPEDAGOGIE SPECIALA sustinut de d-nul prof. Verza:

- inscrierile se fac in perioada 03-14 noiembrie 2008 de luni pana joi intre orele 12-15
- Dosarul trebuie sa contina:
1. Dosar plic
2. Copie dupa CI/BI
3. Copie Certificat nastere
4. Copie Diploma BAC + LICENTA
5. (daca e cazul) celor care predau deja li se solicita si o adeverinta de la scoala in care predau

Taxa de inscriere este in jur de 5 mil. insa se va plati doar in cazul in care se strang indeajuns de multi candidati pentru a incepe cursul.

Pentru detalii puteti suna la facultatea de psihologie Univ. Buc. 0314 253 445
Mesaj personal
LucianDuma
Trimis: 21 Oct 2008, 04:51 PM

Utilizator avansat

QUOTE (achim.monica @ 21 Oct 2008, 12:19 PM)
Pentru cei interesati de CURSUL DE PSIHOPEDAGOGIE SPECIALA sustinut de d-nul prof. Verza:

- inscrierile se fac in perioada 03-14 noiembrie 2008 de luni pana joi intre orele 12-15
- Dosarul trebuie sa contina:
1. Dosar plic
2. Copie dupa CI/BI
3. Copie Certificat nastere
4. Copie Diploma BAC + LICENTA
5. (daca e cazul) celor care predau deja li se solicita si o adeverinta de la scoala in care predau

Taxa de inscriere este in jur de 5 mil. insa se va plati doar in cazul in care se strang indeajuns de multi candidati pentru a incepe cursul.

Pentru detalii puteti suna la facultatea de psihologie Univ. Buc. 0314 253 445

Va rugam sa ne spuneti mai multe despre acest curs : care este perioada de desfasurare , cat timp se desfasoara deoarece eu sunt din Timisoara si va rog sa-mi spuneti daca un asemenea curs nu se va tine si in vestul tarii .
Va multumesc.

--------------------
I recommand Erasmus Plus Course Social Media Master Class in semantic web 3.0 , Curation : I like "Education is the most powerful weapon which you can use to change the world." - Nelson Mandela and ,, The future depends on what we do in present " Mahatma Gandhi
Blogurile si siteurile mele http://teacherluciandumaweb20.blogspot.ro/;Siteul - reteaua sociala pentru proiectul international Diferiti, dar egali http://proiectdiferitidaregali.ning.com/
,, ASA DE MULT A IUBIT DUMNEZEU LUMEA ÎNCÂT PE SINGURUL SĂU FIU L-A DAT CA ORICINE CREDE ÎN EL SĂ NU PIARĂ CI SĂ AIBĂ VIAȚĂ VEȘNICĂ "IOAN III-16[CODE][/CODE][QUOTE]
Mesaj personalTrimite emailPagina web a utilizatoruluiICQ
ady spataru
Trimis: 21 Oct 2008, 06:58 PM

Utilizator activ

Stiu ca numai in Bucuresti se desfasoara;in ce priveste perioada se va stabili imediaty dupa ce se inscriu suficienti cursanti.(in general,se intinde pe 2-3 luni si numai in week-end )

Succes!
Mesaj personalYahoo
mihafili
Trimis: 1 Nov 2008, 08:44 PM

Utilizator
**

acest curs es organizeaza si la severin tot de catre bucuresti ( dl verza) si taxa este de 1000 lei. la inscriere au spus 700 si dupa 2 saptamani l-au facut 1000.ce spuneti?
Mesaj personal
ady spataru
Trimis: 6 Nov 2008, 09:47 PM

Utilizator activ

Modulul de psihopedagogie speciala din Bucuresti costa 550 RON. Cand se inscriu 20 de pers. incepe. Astazi erau inscrise 9.Sper sa ne strangem cat mai repede 20!

Succes la inscriere(si in continuare)!
Mesaj personalYahoo
ady spataru
Trimis: 17 Nov 2008, 09:16 PM

Utilizator activ

Cursul incepe pe 6-7 decembrie. Inscrierile s-au prelungit pana pe 24 nov.
Mesaj personalYahoo
ady spataru
Trimis: 24 Nov 2008, 08:54 PM

Utilizator activ

Ultimele noutati:
- cursul incepe pe 6 decembrie la ora 9.00
- saptamana aceasta trebuie depusi banii(cel putin jumatate),
la BCR, cont RO51RNCB0076010452620069, sector 5
- cursul se termina la sfarsit de ianuarie sau inceput de februarie
Mesaj personalYahoo
achim.monica
Trimis: 2 Dec 2008, 08:28 PM

Utilizator
**

Conform ultimelor informatii obtinute de la secretariatul Fac. de Psiholog. Buc., modulul de psihopedagogie speciala sustinut de d-nul prof. Verza a fost amanat pentru luna ianuarie 2009 (cel mai probabil va incepe in al 2-lea week-end al lunii).

Plata cursului (chiar si partiala) ramane valabila cel mai tarziu pentru luna asta (detalii solicitati la secretariat fac. - nr. de tel. este postat mai sus). Odata facuta plata, extrasul de cont / OP-ul va fi trimis prin fax la nr. sus-mentionat...LUNA ACEASTA.
Mesaj personal
viorica477
Trimis: 6 Dec 2008, 11:25 AM

Utilizator
**

Cat costa in prezent Cursul de Psihopedagogie speciala?Este adevarat ca pentru anumite generatii s-a recunoscut doar pentru vechimea la catedra? confused06.gif confused06.gif
Mesaj personalYahoo
ady spataru
Trimis: 6 Dec 2008, 12:11 PM

Utilizator activ

Costa 550 Ron.Cealalta intrebare nu o inteleg.Cursul este pentru atestat in inv. special.Fara el nu sunteti platit ca si calificat.(decat daca aveti psihologie,etc.)
Mesaj personalYahoo
o_ileana
Trimis: 6 Dec 2008, 07:08 PM

Utilizator avansat

QUOTE (viorica477 @ 6 Dec 2008, 12:25 PM)
Este adevarat ca pentru anumite generatii s-a recunoscut doar pentru vechimea la catedra? :co6:  :co6:

Raspusul la intrebarea pusa, sub aceasta forma, este negativ!

Mult succes!
Mesaj personal
enascu andreea
Trimis: 14 Dec 2008, 11:10 AM

Utilizator
**

buna dimineata! am si eu o mare probl:am terminat anul trecut fac de teol ortodoxa din buc unde am facut un modul de psihopedagogie; vreau ca in 2009 sa dau titularizarea la psihopedagogie speciala ,insa stiu ca este nevoie de un alt modul de psihopedagogie speciala. as vrea sa stiu daca ma mai pot inscrie la vreun asemenea curs pentru a putea sustine examenul de titularizare din vara si pe cine sa contactez in vederea acestui lucru.va multumesc frumos!o zi buna!
Mesaj personal
o_ileana
Trimis: 14 Dec 2008, 06:33 PM

Utilizator avansat

Aveti , mai sus, anuntul dat de achim.monica, si anume:

"Conform ultimelor informatii obtinute de la secretariatul Fac. de Psiholog. Buc., modulul de psihopedagogie speciala sustinut de d-nul prof. Verza a fost amanat pentru luna ianuarie 2009 (cel mai probabil va incepe in al 2-lea week-end al lunii).

Plata cursului (chiar si partiala) ramane valabila cel mai tarziu pentru luna asta (detalii solicitati la secretariat fac. - nr. de tel. este postat mai sus). Odata facuta plata, extrasul de cont / OP-ul va fi trimis prin fax la nr. sus-mentionat...LUNA ACEASTA. "

Cititi toate postarile de mai sus!!!

Mult succes!

Mesaj personal
enascu andreea
Trimis: 6 Jan 2009, 11:36 AM

Utilizator
**

buna ziua si un an nou fericit tuturor!am si eu o intrebare:cand incepe cursul de psihoped speciala (bucuresti) si unde se va tine pentru ca nu am nici cea mai vaga idee?va multumesc si astept rasp cu nerabdare [COLOR=red]
Mesaj personal
achim.monica
Trimis: 6 Jan 2009, 12:36 PM

Utilizator
**

hipri.gif NOUTATI DE LA FACULTATE!!!

Modulul de psihopedagogie va fi sustinut de d-nul profesor Verza incepand cu weekend-ul 10-11 ianuarie ora 9.00. La intrarea in facultate va fi afisata sala in care se va tine cursul.
...Din cate mi-a spus secretara, cursul nu va tine mai mult de ora 16 (informatie neoficiala) happy30.gif
Mesaj personal
enascu andreea
Trimis: 7 Jan 2009, 06:07 PM

Utilizator
**

SI ESTE OBLIGATORIU SA STAM TOT CURSUL PENTRU CA UNELE DINTRE NOI MAI AVEM SI COPII HOME (SUB 3 ANI) ?
Mesaj personal
ellla2221
Trimis: 9 Jan 2009, 02:47 PM

Utilizator activ

Daca am terminat 2 facultati:una de matematica +modul de pedagogie si psihologie fara modul , pot da examen la psihopedagogie speciala?
Pot ocupa si alt post?
Mesaj personal
rania
Trimis: 12 Jan 2009, 08:34 PM

Utilizator
**

Va rog imi spuneti si mie daca a inceput cursul ?! Sunt din provincie si nu am reusit sa ajung.
Mesaj personal
ady spataru
Trimis: 13 Jan 2009, 02:58 PM

Utilizator activ

Da, cursul a inceput sambata, 10 ian. Va continua sambata viitoare de la ora 9(si duminica).
Mesaj personalYahoo
olive0282
Trimis: 18 Jan 2009, 05:34 PM

Utilizator
**

Buna ziua. Sunt invatatoare titulara si am o vechime de 25 de ani in invatamantul special. Imi poate spune cineva in baza caror acte normative se impune parcurgerea unui atfel de modul de psihopedagogie speciala, in caz contrar urmand ca invatatorii sa fie platiti ca si necalificati? Va multumesc.
Mesaj personal
o_ileana
Trimis: 18 Jan 2009, 07:50 PM

Utilizator avansat

ART. 7(2) LEGEA 128/1997, Statutul cadrelor didactice
Mesaj personal
AndreeaGati
Trimis: 19 May 2009, 08:50 AM

Utilizator
**

Buna ziua, si imi pare bine ca am gasit acest subiect taratat.
Am terminat Psihologia in 2008, doresc sa stiu cand, unde si cine organizeaza modulul de pishopedagogie speciala, necesar desfasurarii activitatii in invatamantul special.
Mesaj personal
maybellee19
Trimis: 19 May 2009, 04:34 PM

Începător
*

Pentru AndreeaGati: daca ai terminat Psihologie nu ai nevoie de acest modul pentru a ocupa un post in invatamantul special.
Mesaj personal
ot_57_bac
Trimis: 6 Jul 2009, 07:05 AM

Utilizator
**

QUOTE (ady spataru @ 13 Apr 2008, 08:28 PM)
Cine doreste in anul scolar urmator sa parcurga un curs de psihopedagogie speciala,organizat de Univ.Bucuresti(pentru a putea preda in invatamantul special),sa-mi trimita mail-ul pentru a-l anunta exact cand va fii!
Trebuie sa ne strangem cel putin 30 pt. a se organiza!

prof.ed.speciala Ady Spataru
tel.0744750928

sal am o intrebare se mai organizeaza acum acest curs..este posibil sa se mai organizeze? as fi direct interesat.....
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (10) 1 [2] 3 4 ... Ultimul » Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved