Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (4) « Primul ... 2 3 [4]  ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> ABRAMBUREALA...CONTINUUA!, Interdictie ocupare catedra
Peg
Trimis: 28 Aug 2019, 09:43 AM

Utilizator avansat

Grup: Members

La repartiție cei care aveau sub 5 au fost exclusi din lista si nu li se putea aloca ore in sistem.
DAR, au primit ore cei cu așa-zisa pretinsa a doua specializare deși nu au înscris pe diploma decât o specializare.
Mesaj personal
mihai.andrei
Trimis: 28 Aug 2019, 10:04 AM

Utilizator avansat

QUOTE (Peg @ 28 Aug 2019, 10:43 AM)
La repartiție cei care aveau sub 5 au fost exclusi din lista si nu li se putea aloca ore in sistem.
DAR, au primit ore cei cu așa-zisa pretinsa a doua specializare deși nu au înscris pe diploma decât o specializare.

E logic si normal, daca au dreptul sa predea mai multe discipline, cf centralizatorului.
Mesaj personal
Peg
Trimis: 28 Aug 2019, 10:13 AM

Utilizator avansat

Nu au voie sa participe nici la examen conform centralizatorului. Si nici pe diploma nu scrie ca au a 2-a specializare dar au primit ore.

Acest mesaj a fost modificat de către Peg la data 28 Aug 2019, 10:17 AM
Mesaj personal
ingrid.alina
Trimis: 28 Aug 2019, 03:14 PM

Utilizator avansat

Ordin de la-mpărăție

Imagine atașată
Imagine atașată
Mesaj personal
motanul2
Trimis: 28 Aug 2019, 07:01 PM

Utilizator
**

Nu neapărat abramburea ce continuă de prin 2004, dar parcă sunt tot mai dobitoci ăștia.

În 9 începe școala și încă mii de candidați calificați sunt neîncadrați și sute de școli n-au profesori. Înainte toate astea se terminau cu 2 săptămâni înaintea începerii școlii și mai rămâneau până la începerea școlii de încadrat ăia necalificați.

Ei o freacă din februarie cu detașări transferuri pensionări și alte formalități și rămân cu lipsă de cadre exact când începe școala încăt directorii nu pot face încadrările orarul și multe altele.

Acest mesaj a fost modificat de către motanul2 la data 28 Aug 2019, 07:02 PM
Mesaj personal
magel
Trimis: 29 Aug 2019, 11:40 AM

Utilizator activ

Deci facem o,, resetare "cum a spus Johannis și cum am scris și eu la început,, iar la concursul județean conform ultimelor emailuri de la inspectorate vor participa și cei care au luat sub 5 la CNT, putând fi încadrați în anul școlar 2019 - 2020

Ce să mai înțelegem din toată aceasta bulibaseala generala? Peste toate am înțeles că doamna Andronescu ar vrea ministru din nou dacă s-ar forma un alt guvern. Așa că... ABRAMBUREALA CONTINUUA!
Mesaj personal
bir-co
Trimis: 30 Aug 2019, 09:24 PM

Utilizator
**

Pai parca zilele trecute sustinea ca uita definitiv de minister. Iar s-a razgandit? Doamne, ce dulce-i puterea, nu-i asa? Dati-i toata tara pe mana, poate s-o satura in sfarsit! sign67.gif
Mesaj personal
Peg
Trimis: 13 Oct 2019, 08:31 AM

Utilizator avansat

QUOTE (Peg @ 29 Jul 2019, 08:38 PM)
user posted image
user posted image

Missis Doubtfire nu mai este prim-ministra. Abramburica continuă...
user posted image
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (4) « Primul ... 2 3 [4]  Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved