Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Întrebare legata de invatamant, Predare ca Maistru Instructor Alimentație publica
Razvanps
Trimis: 15 Sep 2019, 01:47 PM

Utilizator
**

Grup: Members

Bunã ziua ! Sunt absolvent al școlii Profesionale cu durata de 3 ani, calificare Bucatar; vreau sa precizez ca imi continui studiile pentru obtinerea bac-ului.
Întrebarea mea este: Pot preda ca maistru instructor Alimentatie Publica dupa terminarea liceului sau trebuie neaparat sa fac scolala postliceala cu calificare Tehnician in Alimentatie .
***Intenționez ca dupa terminarea liceului sa merg la facultatea de Pedagogie si Învatamant primar si prescolar.***
Multumesc ! O zi frumoasa !
Mesaj personal
mihai.andrei
Trimis: 15 Sep 2019, 04:35 PM

Utilizator avansat

E nevoie de postliceala si modul psihopedagogic (am inteles ca se face in cadrul liceelor Pedagogice).
Mesaj personal
Razvanps
Trimis: 15 Sep 2019, 07:18 PM

Utilizator
**

Mulțumesc pentru raspuns !
Mesaj personal
GinaD.
Trimis: 20 Sep 2019, 01:08 PM

La prima intervenție

Buna ziua.
Despre acest modul psihopedagocic vreau si eu sa intreb. Pentru cei care nu au studii superioare si doar liceu/postliceala, unde se poate face mai exact ?
Eu am intrebat la liceul pedagogic din orasul meu si nu se face acest modul
M ar interesa sa predau intr o scoala postliceala
Multumesc

Acest mesaj a fost modificat de către GinaD. la data 20 Sep 2019, 01:19 PM
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved