Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou

> Manuale de vanzare, -
iuliawNa
Trimis: 23 May 2013, 11:32 AM

Începător
*

Grup: Members

Buna ziua tuturor .
Iata oferta mea de manuale ce le am de vanzare .

1) Testarea nationala 2004
*144 de Teste Nationale (matematica , limba si literatura romana , istoria romanilor , geografia Romaniei) de Artur Balauca , Constantin Gurita , Cristina Lesan , Petre Lesan , Beatrice Romanescu , Laura Hetriuc , Elena Butnaru , Mariana Petrea-eidtura Taida Iasi 2004 .---pret 10 ron
*Limba si literatura romana (2004)-100 de teste si sinteze pentru Testarea Nationala (clasele 5-8) de Laura Hetriuc , Corina Hrusca , Elena Butnaru , Teodora Popescu-editura Taida Iasi 2004 .---pret 10 ron
2) Bacalaureat 2009
*Matematica MT2 . Sugestii de rezolvare a variantelor publicate de MECI la data de 27.02.2009-editura Campion .---pret 15 ron
*Proba scrisa la marketingul afacerii , mediul concurential , proba E-100 de modele de subiecte rezolvate .pret 15 ron
*Teste rezolvate matematica (Bacalaureat 2009)-3 volume-editura Stadi Form-enciclopedie de buzunar .---pret 5 ron
*Teste rezolvate Limba si literatura romana (Bacalaureat 2009)-2 volume editura Stadi Form enciclopedie de buzunar .---pret 5 ron
3)Clasa a8-a
*Manual limba engleza (Snopshot Intermediate Student„s book , de Brian Abbs , Ingrid Freebairn , Chris Barker-editura Longman .---pret 10 ron
*Matematica de Mihaela Singer , Cristian Voica , Consuela Voica-editura Sigma (1130 de probleme si 24 de teste ) .---pret 10 ron
*Probleme de fizica pentru gimaziu clasele 6-8 de Florin Macesanu-editura Corint .---pret 12 ron
4)Clasa a10-a
*Economia intreprinderii de Viorel Lefter , Iulia Chivu-Editura Economica Preuniversitara .===pret 10 ron
*Economie pentru clasele 10-11 de Viorel Cornescu , Ion Bucur , Sica Stanciu , Catalina Bonciu , Magdalena Platis-editura All Educational .---pret 10 ron
--clasa a10-a filiera tehnologica/profil servicii/toate specializarile
---clasa a11-a filiera teoretica/toate specializarile
--filiera tehnologica/profilurile tehnic si resurse naturale si protectia mediului/toate specializarile
--filiera vocationala/profilurile sportiv,artistic,pedagogic,teologic si militar/toate specializarile
--militar(MApN,MI)/specializarea matematica-informatica
*Limba si literatura romana de Nicolae Constantinescu , A. Gh. Olteanu , Vasile Teodorescu-Editura Didactica si Pedagogica R. A. .---pret 10 ron
*Matematica (M2) de Paul Flondor , Liliana Preoteasa , Octavian Stanasila-editura All Educational .---pret 10 ron
---filiera teoretica/specializarea stiintelor sociale
--filiera tehnologica/profil resurse naturale si protectia mediului/toate specializarile
--profil servicii/specializarile . posta,turism si alementatie publica,adimistrativ
--filiera vocationala/profil artistic/specializarea.arhitectura
--profil militar(MI)/specializarea stiinte sociale
*Matematica de Mircea Ganga (trunchi comun)-editura Mathpress .---pret 10 ron
5)Clasa a11-a
*Matematica (elemente de analiza matematica) de Gh. Gussi , O. Stanasila , T. Stoica-Editura Didactica si Pedagogica R. A. .---pret 10 ron
*Limba si literatura romana de Eugen Simion (coordonator) , Florina Rogalski,Daniel Cristea-Enache , Dan Horia Mazilu-editura Corint .---pret 10 ron
6) Clasa a12-a
*Realizarea situatiilor financiare si calculatia costurilor de Maria Popa-editura Oscar Print .---pret 10 ron
*Negocierea in afaceri de Camelia Suzana Ilie , Georgescu Roxana-editura Oscar Print .---pret 10 ron
*Finantarea afacerii de Patrascu Daniela , Necula Anda , Georgescu Roxana , Popescu Luminita , Oancea Elena , coordonator Camelia Suzana Ilie-editura Oscar Print .---pret 10 ron
*Statistica si analiza economica de Viorica Dorin , Florina Stan-editura CD Press .---pret 10 ron
*Manual limba franceza Tous azimuts L2 de Rodica Mladinescu , Viorica Aura Paus-editura Sigma .---pret 10 ron
7) Pagini de aur din Istoria Universala , alese si povestite de Mihaela Puiu ( contine lecturi suplimentare si studii de caz , mituri , legende , povestiri , epopei celebre , figuri ilustre si locuri memorabile )-editura Portile Orientului Iasi. ---pret 12 ron .

Mesaj personal
iuliawNa
Trimis: 23 May 2013, 11:34 AM

Începător
*

Am de asemeni si manuale pentru facultatea de stiinte economice la specializarea Finante Banci ce le vand cu 50 ron bucata .

Acest mesaj a fost modificat de către iuliawNa la data 23 May 2013, 11:44 AM
Mesaj personal
pytykot
Trimis: 18 Sep 2013, 12:29 PM

Începător
*

Buna ziua am o lista cu manuale de vanzare si culegeri, cei interesati sa lase un mesaj privat. Preturile sunt negociabile.

Manual de Informatica a XII a L&S Info-mat Carmen Popescu 15 lei
Matematica M1 a XII a All Eugen Radu,Ovidiu Sontea 13 lei
Biologie a XII a Ed.Didactica si Pedagogica Elena Hutanu Crocnan 17 lei
Istorie a XII a Corint Zoe Petre 13lei
Limba si Literatura Romana a XII a Art Adrian Costache,Florin Ionita,Adrian Savoiu 15 lei
Fizica a XII a Art Rodica Ionescu,Cristina Oanea,Ion Toma 12lei
Limba si Literatura Romana a XII a Art Adrian Costache,Florin Ionita,Adrian Savoiu 10
Franceza a XII a Connexions(niveau 3) Regine Merieux,Yves Loiseau,Beatrice Bouvier 20 lei
Chimie a XII a Colectia Educational 2007 Elena Alexandrescu 17 lei
Sinteze si teste de biologie vegetala si animala ptr Bacalaureat BAC Editura Economica Claudia Manuela Negut 15 lei
Caiet de exercitii Belleville 3- Franceza + Corriges a XI a CLE Thierry Gallier 10 lei
Limba si Literatura Romana a XI a Art Adrian Costache,Florin Ionita,Adrian Savoiu 10 lei
Chimie a X a Art Luminita Vladescu,Luminita Irinel Doicin 10 lei
Teste de biologie vegetala si animala Bac Teora Claudia Manuela Negut 10 lei
Matematica M1 culegere a X a All Eugen Radu,Ovidiu Sontea 10 lei
Matematica M1 culegeri ( Analiza sem I+ II , algebra) a XI a Caba Eugen Radu,Ovidiu Sontea, Gabriel Vranceanu 25 lei
FCE Gold Plus Coursebook a IX a Longman Jacky Newbrook,Judith Wilson,Richard Acklam 20 lei
CAE Gold Plus Coursebook a X a Longman Jacky Newbrook,Judith Wilson,Richard Acklam 20lei
Mic Dictionar Geografic Tiparg Lucian Irinel Ilinca, Iulia Anca Ilinca 10 lei
Eseul-Limba Romana BAC Art M.H.Columban,Corches,M.Lupu,M.Lascar,M.Paicu 15 lei
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved