Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> decizie de titularizare, o noua decizie de titularizare in urma obtinerii definitivatului
MARIAN I
Trimis: 9 Aug 2019, 10:08 AM

Începător
*

Grup: Members

Dragi colegi,
Am nevoie de un sfat în următoarea problemă.
Am obtinut titularizarea in anul 2012 pe catedra de invațător, apoi in anul 2015 definitivatul.
În urma obținerii definitivatului Școala nu a modificat decizia din perioada determinată în nedeterminată așa cum prevedea decizia provizorie emisă anterior.
Am depus cerere în acest sens la Școală cât și la Inspectorat în rezolvarea acestei probleme dar până acum nu am primit nimic concret. Inspectoratul dă vina pe Școală iar Școala pe mine că nu am cerut-o mai demult. De jumătate de an sunt trimis dintr-un loc în altul.........
Decizia îmi este necesară pentru participarea la etapa de detașare în interesul învățământului din 19 August 2019.
Vă rog să-mi dați un sfat, o îndrumare. Sunt constrâns de timp și de bunăvoința unor oameni ce nu vor să-și facă treba . Ce pași ar trebui să mai urmez? Cui să mă adresez ca să rezolv în timpul rămas?
Vă mulțumesc, unsure.gif
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved