Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (8) « Primul ... 6 7 [8]  ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> MEN & MOBILITATE 2019-2020
Trif Marius
Trimis: 27 Nov 2018, 05:55 PM

Utilizator
**

Grup: Members

E FOARTE MULT si 6 ani, sunt ani in care pe disciplina Geografie se dau subiecte de clasele gimnaziale cum am exemplificat anterior, si exemplele pot continua, VORBITI SERIOS?!, NE TITULARIZAM CU ART. 253 LEG. 1/2011 PE SUBIECTE DE LUCRARE DE CONTROL SAU FISE DE EVALUARE LA GIMNAZIU LA TITULARIZARE?, CU O SINGURA NOTA DIN ULTIMII 6 ANI?.NU ESTE NORMAL!!!. IMI MENTIN IDEEA, SUNT DE ACORD CU TITULARIZAREA CU ART. 253 LEG 1/2011 IN BAZA MEDIEI NOTELOR OBTINUTE LA CONCURS DIN MAXIM ULTIMII 3 ANI, INCLUSIV NOTA OBTINUTA LA CONCURSUL DIN ANUL IN CURS, NU CU NOTA OBTINUTA LA UN SINGUR CONCURS DIN ULTIMII 6 ANI!. IAR POSTURILE PROPUSE LA TITULARIZARE CU ART 253 DIN LEG. 1/2011 SA FIE SCOASE LA CONCURS, NU DATE PE SUB MANA, TINUTE IN SECRET DE DIRECTORII SCOLILOR PANA IN LUNA FEBRUARIE IAR LUNA APRILIE OCUPATE CU ACEST ARTICOL!!. IAR MENTINEREA IN ACTIVITATE A CADRELOR DIDACTICE INCA 3 ANI PESTE VARSTA STANDARD DE PENSIONARE 65 ANI BARBATI/62 DE ANI FEMEI SI INDEPLINIREA STAGIULUI MINIM DE COTIZARE COMFORM LEGII PENSIILOR IN VIGOARE, LA DATA DE 1 SEPTEMBRIE, SA REPREZINTE ULTIMA ETAPA A REPARTIZARII PE POSTURI, ACESTE CADRE DIDACTICE SA FIE MENTINUTE IN FUNCTIE DOAR DACA MAI RAMAN POSTURI DE LA CELELALTE ETAPE ALE REPARTIZARII PE POSTURI!!. NU ESTE NORMAL CA UN CADRU DIDACTIC BARBAT/FEMEIE SA STEA IN FUNCTIE INCA 3 ANI PESTE 65/62 DE ANI VARSTA STANDARD PE PENSIONARE IAR UN TANAR ABSOLVENT DE STUDII SUPERIOARE SA NU AIBA POST, SAU CADRE DIDACTICE CARE DUPA CATIVA ANI DE LA TITULARIZARE PE UN POST SA INTRE IN RESTRANGERE DE ACTIVITATE, SI POSTURILE ACESTOR CADRE DIDACTICE CE INDEPLINESC CONDITIILE LEGALE DE PENSIONARE LA DATA DE 1 SEPTEMBRIE SA FIE ELIBERATE SI SCOASE LA CONCURS!.
Mesaj personal
atomic
Trimis: 27 Nov 2018, 08:03 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Aneko @ 23 Nov 2018, 07:26 PM)
Uraaaa, chiar ma bucur ca a ramas 253-ul! Sa fie intr-un ceas bun celor care se pot titulariza anul acesta cu ajutorul lui happy30.gif

Iordanescu, cum iti veni ideea sa te bagi in discutii ... pana sa-ti creezi noul "cont" pe acest "forum de discutii" unde ai fost?

--------------------
"Cel ce mărșăluiește vesel în rând cu trupa, deja și-a câștigat disprețul meu. I s-a dat ditamai creierul din greșeală, din moment ce măduva spinării i-ar fi fost de ajuns."
(Albert-Einstein)
-------------------------------
SAU
Mesaj personal
Aneko
Trimis: 27 Nov 2018, 08:52 PM

Începător
*

Eeiiii, si eu, tot prin zona, doar ca nu activa. Dar de citit replicile tale acide si total gresite...le-am tot citit. Observ ca o tot dai in gard in ultima vreme cu afirmatia ca pica 253-ul. Auzi, doar asa, dintr-o curiozitate vecina cu masochismul: tu chiar crezi ca vei reusi sa faci pe cineva sa te asculte? Ca daca da, zau ca te-as trimite si prin zona politica s-o dai jos pe dna Dancila. Ca nu se stie: ce n-au reusit cei multi... smile.gif
Mesaj personal
kevlarul
Trimis: 28 Nov 2018, 05:13 PM

Utilizator
**

...

Acest mesaj a fost modificat de către kevlarul la data 28 Nov 2018, 05:14 PM
Mesaj personal
kevlarul
Trimis: 28 Nov 2018, 05:16 PM

Utilizator
**

QUOTE (Trif Marius @ 27 Nov 2018, 06:55 PM)
E FOARTE MULT si 6 ani, sunt ani in care pe disciplina Geografie se dau subiecte de clasele gimnaziale cum am exemplificat anterior, si exemplele pot continua, VORBITI SERIOS?!, NE TITULARIZAM CU ART. 253 LEG. 1/2011 PE SUBIECTE DE LUCRARE DE CONTROL SAU FISE DE EVALUARE LA GIMNAZIU LA TITULARIZARE?, CU O SINGURA NOTA DIN ULTIMII 6 ANI?.NU ESTE NORMAL!!!. IMI MENTIN IDEEA, SUNT DE ACORD CU TITULARIZAREA CU ART. 253 LEG 1/2011 IN BAZA MEDIEI NOTELOR OBTINUTE LA CONCURS DIN MAXIM ULTIMII 3 ANI, INCLUSIV NOTA OBTINUTA LA CONCURSUL DIN ANUL IN CURS, NU CU NOTA OBTINUTA LA UN SINGUR CONCURS DIN ULTIMII 6 ANI!. IAR POSTURILE PROPUSE LA TITULARIZARE CU ART 253 DIN LEG. 1/2011 SA FIE SCOASE LA CONCURS, NU DATE PE SUB MANA, TINUTE IN SECRET DE DIRECTORII SCOLILOR PANA IN LUNA FEBRUARIE IAR LUNA APRILIE OCUPATE CU ACEST ARTICOL!!. IAR MENTINEREA IN ACTIVITATE A CADRELOR DIDACTICE INCA 3 ANI PESTE VARSTA STANDARD DE PENSIONARE 65 ANI BARBATI/62 DE ANI FEMEI SI INDEPLINIREA STAGIULUI MINIM DE COTIZARE COMFORM LEGII PENSIILOR IN VIGOARE, LA DATA DE 1 SEPTEMBRIE, SA REPREZINTE ULTIMA ETAPA A REPARTIZARII PE POSTURI, ACESTE CADRE DIDACTICE SA FIE MENTINUTE IN FUNCTIE DOAR DACA MAI RAMAN POSTURI DE LA CELELALTE ETAPE ALE REPARTIZARII PE POSTURI!!. NU ESTE NORMAL CA UN CADRU DIDACTIC BARBAT/FEMEIE SA STEA IN FUNCTIE INCA 3 ANI PESTE 65/62 DE ANI VARSTA STANDARD PE PENSIONARE IAR UN TANAR ABSOLVENT DE STUDII SUPERIOARE SA NU AIBA POST, SAU CADRE DIDACTICE CARE DUPA CATIVA ANI DE LA TITULARIZARE PE UN POST SA INTRE IN RESTRANGERE DE ACTIVITATE, SI POSTURILE ACESTOR CADRE DIDACTICE CE INDEPLINESC CONDITIILE LEGALE DE PENSIONARE LA DATA DE 1 SEPTEMBRIE SA FIE ELIBERATE SI SCOASE LA CONCURS!.

Pai daca ,,E FOARTE MULT SI 6 ANI” , propun ca noi titularii sa sustine Examenul de Titularizare la fiecare 4 ani, ce zici?
Mesaj personal
atomic
Trimis: 28 Nov 2018, 07:27 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Aneko @ 27 Nov 2018, 08:52 PM)
Eeiiii, si eu, tot prin zona, doar ca nu activa. Dar de citit replicile tale acide si total gresite...le-am tot citit. Observ ca o tot dai in gard in ultima vreme cu afirmatia ca pica 253-ul. Auzi, doar asa, dintr-o curiozitate vecina cu masochismul: tu chiar crezi ca vei reusi sa faci pe cineva sa te asculte? Ca daca da, zau ca te-as trimite si prin zona politica s-o dai jos pe dna Dancila. Ca nu se stie: ce n-au reusit cei multi... smile.gif

inca o replica total gresita : eu chiar nu pot sa ma bucur de legi, parti din legi care sunt neconstitutionale

--------------------
"Cel ce mărșăluiește vesel în rând cu trupa, deja și-a câștigat disprețul meu. I s-a dat ditamai creierul din greșeală, din moment ce măduva spinării i-ar fi fost de ajuns."
(Albert-Einstein)
SAU
Mesaj personal
ana_n
Trimis: 29 Nov 2018, 09:31 AM

Utilizator activ

QUOTE (Trif Marius @ 27 Nov 2018, 06:55 PM)
POSTURILE PROPUSE LA TITULARIZARE CU ART 253 DIN LEG. 1/2011 SA FIE SCOASE LA CONCURS, NU DATE PE SUB MANA, TINUTE IN SECRET DE DIRECTORII SCOLILOR PANA IN LUNA FEBRUARIE IAR LUNA APRILIE OCUPATE CU ACEST ARTICOL!!. IAR MENTINEREA IN ACTIVITATE A CADRELOR DIDACTICE INCA 3 ANI PESTE VARSTA STANDARD DE PENSIONARE 65 ANI BARBATI/62 DE ANI FEMEI SI INDEPLINIREA STAGIULUI MINIM DE COTIZARE COMFORM LEGII PENSIILOR IN VIGOARE, LA DATA DE 1 SEPTEMBRIE, SA REPREZINTE ULTIMA ETAPA A REPARTIZARII PE POSTURI, ACESTE CADRE DIDACTICE SA FIE MENTINUTE IN FUNCTIE DOAR DACA MAI RAMAN POSTURI DE LA CELELALTE ETAPE ALE REPARTIZARII PE POSTURI!!.

Dupa cum se vede MEN nu a tinut cont de aceste opinii. La noi in unitate este un lider de sindicat mentinut titular peste varsta de pensionare si altul titularizat cu art. 253. Oare ce au sustinut acestia la discutiile referitoare la metodologie?
Mesaj personal
pattricia
Trimis: 29 Nov 2018, 06:36 PM

Utilizator avansat

Are cineva metodologia de miscare in format pdf?

--------------------
"Învățământul ar trebui astfel conceput, încât ceea ce oferă să fie perceput ca un dar neprețuit, și nu ca o datorie apăsătoare"
-A.Einstein
Mesaj personal
atomic
Trimis: 29 Nov 2018, 07:40 PM

Utilizator avansat

--------------------
(Albert-Einstein)
SAU
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (8) « Primul ... 6 7 [8]  Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved