Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Încărcare note simulare în SIIIR
savcoco
Trimis: 29 Mar 2017, 08:45 AM

Utilizator activ

Grup: Members

Ați început să încărcați notele de la simulare clasa a VIII-a pe platformă sau așteptăm ziua de 31?
Mesaj personal
mrays99
Trimis: 31 Mar 2017, 02:15 PM

Utilizator
**

Pana la urma ceva noutati legate de afisarea rezultatelor la simulare....sau acestea pot fi consultate exclusiv la avizierul institutiei de invatamant unde a sustinut simularea?

Am aprecia ceva info... confused24.gif
Mesaj personal
mrays99
Trimis: 31 Mar 2017, 05:40 PM

Utilizator
**

Notele nu sunt afisate la ora 18:39....
- nici la scoala, nici online...pana la urma unde pot fi gasite, avand in vedere ca azi 31 martie este termenul limita?...
Mesaj personal
savcoco
Trimis: 31 Mar 2017, 05:49 PM

Utilizator activ

Noi le-am afisat de dimineata la afisier. Pe internet nu se pot gasi rezultatele la simulari smile.gif
Mesaj personal
mrays99
Trimis: 4 Apr 2017, 08:28 AM

Utilizator
**

Si totusi, daca notele de la evaluare nu au fost afisate nici online, nici la avizierul scolii, de unde as putea sa obtin nota, in mod transparent si legal (n.b. copilul mi-a comunicat ca i s-a transmis verbal nota doar la romana)?
Si inca o curiozitate...verificarea lucrarilor la EN (clasa VIII) se face in acelasi regim ca la EN oficiala (din iunie), respectiv corectarea se face de catre profesori din alte scoli, potrivit baremului?....sau este realizata local, de catre profesorii din scoala, care poate mai cunosc scrisul, stilul elevului....ma intereseaza sa stiu daca nota reflecta corect cunostintele acumulate, ca sa stiu daca este cazul sa mai imbunatatim prin extra-meditatii, ce se mai poate...
Multumesc mult.
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved