Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Statistica, privind candidatii din alte judete
anomis2018
Trimis: 2 Jul 2018, 03:16 PM

Utilizator
**

Grup: Members

S-a actualizat azi site-ul de admitere:
"Au fost actualizate rapoartele privind Ierarhia la nivel județean/a municipiului București.
Modificările apărute sunt în rapoartele care prezintă informații statistice privind candidații proveniți din alte județe."

Intrebari:
1/ La ce an se refera statistica ? E de anul asta, ca urmare a depunerii fiselor de optiuni ?
2/ Candidatii care au nota egala cu unul din capetele de interval, unde au fost numarati ? La intervalul superior sau inferior ? Sper ca nu la ambele (desi cam asta se intelege din definirea intervalelor tongue.gif )
Mesaj personal
anomis2018
Trimis: 2 Jul 2018, 03:30 PM

Utilizator
**

Ma scuzati, m-am grabit cu postarea inainte sa citesc steluta blink.gif
* Tranșele nu includ limitele superioare

Iar statistica presupun ca e proaspata, din moment ce apare pe site-ul din 2018. Doar ca mi s-a parut cam devreme sa se stie.
Mesaj personal
verona
Trimis: 2 Jul 2018, 03:49 PM

Utilizator avansat

Grup: Moderatori

Doar ca mi s-a parut cam devreme sa se stie.

sa se stie ce?
cine a venit din alte judete?
pai inteleg ca se fac optiuni inca de vineri

iar cei veniti din alt judet se inscriu intr-un centru special, depunand aceeasi fisa ca ceilalti, doar ca ei fac optiunile acolo, si nu la scoala proprie

ca atare, dupa cel putin 2 zile de inscriere (vineri si luni, daca m-or fi functionat centrele de inscriere si in week-end!), se stie situatia cu cati sunt noi
se actualizeaza intrarile noi si se face o statistica

Acest mesaj a fost modificat de către verona la data 2 Jul 2018, 03:51 PM
Mesaj personal
anomis2018
Trimis: 2 Jul 2018, 03:58 PM

Utilizator
**

QUOTE (verona @ 2 Jul 2018, 04:49 PM)
pai inteleg ca se fac optiuni inca de vineri

iar cei veniti din alt judet se inscriu intr-un centru special, depunand aceeasi fisa ca ceilalti, doar ca ei fac optiunile acolo, si nu la scoala proprie

ca atare, dupa cel putin 2 zile de inscriere (vineri si luni, daca m-or fi functionat centrele de inscriere si in week-end!), se stie situatia cu cati sunt noi
se actualizeaza intrarile noi si se face o statistica

Se fac optiuni de vineri, dar conform calendarului, inca nu s-au terminat inscrierile.
Deci statistica e buna, doar ca nu e finala. Sa nu ne "bucuram" prea devreme biggrin.gif . Mi se parea mie ca au venit cam putini candidati din alte judete comparativ cu anii trecuti...
Mesaj personal
anomis2018
Trimis: 3 Jul 2018, 10:10 AM

Utilizator
**

S-au actualizat din nou statisticile privind candidatii din alte judete. Numarul acestor candidati a crescut, dupa cum era de asteptat.
Mesaj personal
Kristina1c
Trimis: 6 Jul 2018, 02:59 PM

Utilizator activ

Mai urmeaza vreo actualizare ??? Cred ca din data de 3 iul orele 11,00 s au mai inscris copii !
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved