Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Admitere vocational, Nedumerire inscriere copil in clasa a IX-a - etapa a II-a Vocational
uniculnoi3
Trimis: 3 Jul 2018, 09:35 AM

Utilizator
**

Grup: Members

Am o nedumerire si va rog daca se poate sa ma ajutati sa ma luminez

Un elev absolvent clasa a VIII-a doreste sa se inscrie la admiterea etapa a II-a la vocational.
Inspectoratul insista sa mearga absolventul pe repartitie computerizata in prima etapa.
Atata timp cit copilul participa la prima etapa de admitere mai poate sa vina la etapa a II-a vocational unde sunt locuri libere si are sanse sa fie admis?
Mesaj personal
monalizaela
Trimis: 12 Jul 2018, 11:04 AM

Utilizator
**

Grup: Members

Nu. Doar daca a participat la repartizare si nu a fost repartizat poate merge pe vocational.
Daca a fost repartizat trebuie sa isi faca inscrierea acolo unde a fost repartizat.
Mesaj personal
verona
Trimis: 12 Jul 2018, 12:08 PM

Utilizator avansat

Grup: Moderatori

QUOTE (monalizaela @ 12 Jul 2018, 11:04 AM)
Nu. Doar daca a participat la repartizare si nu a fost repartizat poate merge pe vocational.
Daca a fost repartizat trebuie sa isi faca inscrierea acolo unde a fost repartizat.

Pe de alta parte, in metodologie scrie ca daca nu se inscrie pana vineri, pierde locul...

deci, poate participa la alta admitere, nu?

logic, MEN spune ca desi ai participat la examen, ai pus optiuni si ai fost repartizat, sa iti misti matale fundu si sa te inscrii, chiar daca e o formalitate... ca altfel, pierzi locul...

si atunci de ce sa nu citesti asta si in folosul tau? aka daca nu vrei sa te duci acolo unde ai fost repartizat, sa te duci sa dai examen la un vocational unde mai sunt inca locuri...

Acest mesaj a fost modificat de către verona la data 12 Jul 2018, 12:11 PM
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved