Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (2) [1] 2  ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Uman sau Real?, Ce profil alegeti?

Uman sau real?
Uman [ 51 ]  [34.69%]
Real [ 93 ]  [63.27%]
Voturi totale: 144
Vizitatorii ne-înregistrați nu pot vota 
Dj.Woofer.bv
Trimis: 21 Jun 2008, 10:20 PM

Utilizator
**

Grup: Members

Eu unul...cred ca vor fi mai multi pe real decat pe uman...si..scuze daca cumva nu mi a iesit bine sondajul:D ..este primul

--------------------
DJ Woofer
Mesaj personal
Cristyniku
Trimis: 21 Jun 2008, 10:42 PM

Utilizator avansat

da biggrin.gif vor fi mai multi la real dry.gif dry.gif da pe afara matematica din ei rolleyes.gif

aleg uman sign28.gif
Mesaj personal
Lussy
Trimis: 22 Jun 2008, 10:55 AM

Utilizator activ

real mate info sau stiintele naturii depinde unde pic smile.gif

--------------------
Boboaca in Caragialeeeeeeeeeeee mate info bilingv germana

Speranta este visul celui treaz (Aristotel)
Mesaj personal
uN rAgaZzO.o
Trimis: 22 Jun 2008, 11:42 AM

Utilizator avansat

opinia mea (votul meu) este => real

--------------------
si am scris cu degetul pe oglinda: dispari
Mesaj personalYahoo
suminiky
Trimis: 22 Jun 2008, 11:51 AM

Utilizator activ

uman ohmy.gif
Mesaj personalYahooMSN
nyco
Trimis: 22 Jun 2008, 01:28 PM

Utilizator avansat

socio-uman biggrin.gif

--------------------
La ce bun să-l mai citim pe Aristofan când avem circul cu noi?

O viață ratată aparține ori unui prost ori unui martir; una din două. Șmecherii au parte de tot succesul.

În demență văd mișunând viermii conștiinței noastre atrofiate. În ea și-n tot ce este imoral.

Dumnezeu a creat credința, iar omul ca să-I răspundă printr-o glumă, a inventat religia.
Mesaj personal
deeya
Trimis: 22 Jun 2008, 01:39 PM

Utilizator
**

Real smile.gif

--------------------
Vamos Rafa!!! Ole Nole!!!
Mesaj personal
panpan
Trimis: 22 Jun 2008, 04:02 PM

Utilizator avansat

uman - filo.
Mesaj personal
little_bleck_devil
Trimis: 22 Jun 2008, 04:23 PM

Utilizator
**

real mate-info
Mesaj personal
uN rAgaZzO.o
Trimis: 22 Jun 2008, 05:03 PM

Utilizator avansat

doar la 5 forumisti le plac limbile ? tongue.gif puuuutin laugh.gif

Acest mesaj a fost modificat de către Full Speed la data 22 Jun 2008, 05:03 PM

--------------------
si am scris cu degetul pe oglinda: dispari
Mesaj personalYahoo
mihaifunny
Trimis: 22 Jun 2008, 06:20 PM

Utilizator activ

e greu de crezut ca vor fi mai multi la uman decat real.in general profilurile de la real au mediile cele mai mari(mai ales mate-info) si cum pe forum avem numai copii cu medii mari.... biggrin.gif am votat real fiindca vreau mate-info. sign28.gif

--------------------
Elev la Liceul Cuza-Voda Husiuser posted image
Clasa a IX-a MI1
user posted image

user posted image care freaca menta pe forum.... user posted image
Mesaj personal
Cristyniku
Trimis: 22 Jun 2008, 07:00 PM

Utilizator avansat

ce vrei sa spui mihai?ca cei cu medii mari se duc la mate-info ca deh rolleyes.gif rolleyes.gif si cei cu medii mai modeste la filo,si deci sunt mai prosti?
Mesaj personal
mihaifunny
Trimis: 22 Jun 2008, 07:06 PM

Utilizator activ

n-am vrut sa spun asta.fiecare cu cei place.n-am zis ca cei care se duc la uman sunt prosti sau ceva de genu.am vrut sa spun ca in general la toate liceele profilurile de la real au medii mai mari asta fiindca sunt mai cerute.daca tie iti plac limbile si mie imi place matematica asta nu inseamna de acuma ca eu sunt mai destept ca tine sau invers,se vede in medii cat de cerut e un profil parerea mea. confused06.gif

--------------------
Clasa a IX-a MI1
user posted image

Mesaj personal
Dj.Woofer.bv
Trimis: 22 Jun 2008, 09:01 PM

Utilizator
**

are dreptate mihaifunny dar...in brasov cel mai bun liceu e de uman majoritar...dar are si o clasa de real...acea clasa de real e cu cea mai mare medie din brasov so...real RULZ. Da matematik p'afara=))

--------------------
DJ Woofer
Mesaj personal
AlStar
Trimis: 23 Jun 2008, 12:29 PM

Începător
*

aleg REAL - MATE-INFO ...nu-i exact..nu-i de mn:D
ps: tare fraza cu "realistii" ("da matematica p'afara") =))=))

Acest mesaj a fost modificat de către AlStar la data 23 Jun 2008, 12:31 PM
Mesaj personalYahoo
nyco
Trimis: 23 Jun 2008, 04:25 PM

Utilizator avansat

sincer chiar ma bucur k nu e concurenta la spec.stiinte socio-umane...se pare k cei mai multi se duc la mate-info crezand k au deschidere mai mare la facultati,iar altii se duc doar pt k asa e moda... va spun k dak era filologia in top toti erau disperati sa intre la acea specializare..eu nu sunt asa si stiu de pe aqm ceea ce doresc sa ajung in viata si n-am nevoie absolut deloc de mate,chimie, bla bla pe care nu le suport......

--------------------

O viață ratată aparține ori unui prost ori unui martir; una din două. Șmecherii au parte de tot succesul.

În demență văd mișunând viermii conștiinței noastre atrofiate. În ea și-n tot ce este imoral.

Dumnezeu a creat credința, iar omul ca să-I răspundă printr-o glumă, a inventat religia.
Mesaj personal
mihaifunny
Trimis: 23 Jun 2008, 04:55 PM

Utilizator activ

QUOTE (nyco @ 23 Jun 2008, 05:25 PM)
sincer chiar ma bucur k nu e concurenta la spec.stiinte socio-umane...se pare k cei mai multi se duc la mate-info crezand k au deschidere mai mare la facultati,iar altii se duc doar pt k asa e moda... va spun k dak era filologia in top toti erau disperati sa intre la acea specializare..eu nu sunt asa si stiu de pe aqm ceea ce doresc sa ajung in viata si n-am nevoie absolut deloc de mate,chimie, bla bla pe care nu le supo..rt....

nu sunt de acord cu tine.intr-adevar mate-info iti da cea mai mare deschidere spre a urma facultati,dar spre deosebire de filologie unde dupa un anumit timp nu mai faci matematica,la mate-info se fac in continuare limbile straine si limba romana.la selectia profilurilor nu cred ca isi permite sa se duca cineva numai ca asa e "moda".unii se duc ca le place matematica.altii se duc fiindca se duc si multi din prietenii lor acolo si altii se duc din cauza mediilor mari fiindca e pacat sa muncesti 4 ani doar ca sa duci la un profil care are ultima medie cu vreo 50 de sutimi mai mica.exista anumite licee care au filologia in top.si nu sunt putine sa stii.poate ca nu o sati trebuiasca in viata matematica insa o sati trebuiasca la bac.din fericire pentru tine subiectele de matematica la filollogie si stiinte sociale sunt usoare.

--------------------
Clasa a IX-a MI1
user posted image

Mesaj personal
pishica_mik
Trimis: 24 Jun 2008, 09:19 AM

Utilizator avansat

Toate sunt bune mei... wink.gif) ... E bine și la uman și la real... deja încep să nu mai fac diferența laugh.gif (la figurat vorbind)

--------------------
Dragostea este comoara sufletului, literatura este a minții.
Voi toți râdeți de mine că sunt diferită, eu râd de voi că sunteți toți la fel...
Absolventă a C.N. "Mircea cel Bătrân" Râmnicu Vâlcea, Studentă la Facultatea de Medicină Veterinară, USAMV Cluj Napoca.
Mesaj personalPagina web a utilizatoruluiMSN
Bogdantoa
  Trimis: 24 Jun 2008, 11:24 AM

Începător
*

REAL
Mesaj personal
nyco
Trimis: 24 Jun 2008, 01:09 PM

Utilizator avansat

QUOTE (mihaifunny @ 23 Jun 2008, 05:55 PM)
QUOTE (nyco @ 23 Jun 2008, 05:25 PM)
sincer chiar ma bucur k nu e concurenta la spec.stiinte socio-umane...se pare k cei mai multi se duc la mate-info crezand k au deschidere mai mare la facultati,iar altii se duc doar pt k asa e moda... va spun k dak era filologia in top toti erau disperati sa intre la acea specializare..eu nu sunt asa si stiu de pe aqm ceea ce doresc sa ajung in viata si n-am nevoie absolut deloc de mate,chimie, bla bla pe care nu le supo..rt....

nu sunt de acord cu tine.intr-adevar mate-info iti da cea mai mare deschidere spre a urma facultati,dar spre deosebire de filologie unde dupa un anumit timp nu mai faci matematica,la mate-info se fac in continuare limbile straine si limba romana.la selectia profilurilor nu cred ca isi permite sa se duca cineva numai ca asa e "moda".unii se duc ca le place matematica.altii se duc fiindca se duc si multi din prietenii lor acolo si altii se duc din cauza mediilor mari fiindca e pacat sa muncesti 4 ani doar ca sa duci la un profil care are ultima medie cu vreo 50 de sutimi mai mica.exista anumite licee care au filologia in top.si nu sunt putine sa stii.poate ca nu o sati trebuiasca in viata matematica insa o sati trebuiasca la bac.din fericire pentru tine subiectele de matematica la filollogie si stiinte sociale sunt usoare.

nu sunt de acord q tn in aceasta privinta...nici macar la bac nu-mi va trebui matematica,dat fiind k voi fi la st.sociale...am alte materii din care pot alege....in fine....fiecare q ceea ce-si doreste,nu vreau sa judec pe nimeni tongue.gif

--------------------

Mesaj personal
stefan92
Trimis: 3 Jul 2008, 04:54 PM

Utilizator activ

boboc sava mate-info rolleyes.gif biggrin.gif laugh.gif tongue.gif

--------------------
Mesaj personal
cam3lutza
  Trimis: 3 Jul 2008, 05:27 PM

Utilizator
**

.

Acest mesaj a fost modificat de către cam3lutza la data 3 Jul 2008, 05:33 PM

--------------------
Totul trece,dar nu totul se uita..
Mesaj personalPagina web a utilizatorului
cam3lutza
  Trimis: 3 Jul 2008, 05:28 PM

Utilizator
**

..eu vroiam la stiinte-sociale,dar cu cateva zile inainte de completarea fisei m`am gandit k e mai bine pt mine la mate-info,eu nefiind f.buna la romana..Deci Reeal ruulZ!["preturi fara egal":))=))]

Acest mesaj a fost modificat de către cam3lutza la data 3 Jul 2008, 05:32 PM

--------------------
Totul trece,dar nu totul se uita..
Mesaj personalPagina web a utilizatorului
nyco
Trimis: 3 Jul 2008, 06:01 PM

Utilizator avansat

cantemir-stiinte sociale biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

--------------------

Mesaj personal
Bubbly Face
Trimis: 4 Jul 2008, 12:23 PM

Utilizator
**

eu is la real.... rolleyes.gif
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (2) [1] 2  Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved