Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Incheierea mediilor la TIC si TAC, la care calse?
cucuta
Trimis: 21 Jan 2009, 03:28 PM

Utilizator avansat

Grup: Members

animal10.gif Va rog pe cei in masura sa-mi spuneti la care clase nu se incheie mediile acum (trimestrial) pentru ca sunt module? Este valabila intrebarea pt toate clasele de liceu si SAM.
Multumesc anticipat!
Mesaj personal
iudit
Trimis: 21 Jan 2009, 06:15 PM

Utilizator activ

Se incheie mediile semestriale la clasele a IX-a,a X-a liceu si SAM, a XI-a an de completare.
Module, adica nu se incheie mediile decat anual, clasa a XI-a, a XII-a, liceu si calsele a XII-a si a XIII-a ruta progresiva
Succes!
Mesaj personalTrimite email
cucuta
Trimis: 21 Jan 2009, 06:43 PM

Utilizator avansat

biggrin.gif Multumesc!
Mesaj personal
mari-anna
Trimis: 23 Jan 2009, 07:37 PM

Utilizator activ

Se incheie mediile semestriale la clasele a IX-a,a X-a liceu si SAM, a XI-a an de completare.
Module, adica nu se incheie mediile decat anual, clasa a XI-a, a XII-a, liceu si calsele a XII-a si a XIII-a ruta progresiva
Succes!

Mai exact:
Module, adica nu se incheie mediile decat anual, clasa a XI-a, a XII-a, liceu tehnologic si calsele a XII-a si a XIII-a ruta progresiva
Mesaj personal
hcornelia
Trimis: 23 Jan 2009, 07:55 PM

Utilizator activ

QUOTE (mari-anna @ 23 Jan 2009, 07:37 PM)
Succes!

Mai exact:
Module, adica nu se incheie mediile decat anual, clasa a XI-a, a XII-a, liceu tehnologic si calsele a XII-a si a XIII-a ruta progresiva

Am inteles ca nu se incheie mediile la aceste clase. Dar imi puteti spune conform carui ordin sau metodologie?
Mesaj personal
amethyst
Trimis: 23 Jan 2009, 08:08 PM

Mentor

Eu nu stiu de clase pe profil tehnologic la care sa nu se incheie semestrial mediile la tic/tac. Consultati planurile-cadru de aici: http://www.edu.ro/index.php/articles/c44/ . De alfel, si in catalog se precizeaza clar modulele (discipline la care nu se incheie media semestrial).

--------------------
user posted image
Mesaj personal
raibor
Trimis: 23 Jan 2009, 11:02 PM

Mentor

--------------------
Viitorul cetatean educat, constient si bine informat, garantul unei societati democratice! ... CE GLUMA BUNA!!!
A darui inseamna a primi. ...???
.
.
7,4 < 5,2 ...???
.
Logica cvorumului este legitimitatea pentru o decizie, ca atare, in subsidiar,
decizia SE IA cu jumatate plus unu din cvorum!!!
Mesaj personalPagina web a utilizatoruluiYahoo
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved