Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Fisa de evaluare a activitatii metodice
Lila Crocodila
Trimis: 22 Apr 2009, 12:42 PM

Utilizator activ

Grup: Members

Printre documentele necesare la pretransfer, se numara si "Fisa/ fisele de evaluare a activitatii metodice si stiintifice la nivel de scoala etc..."

Va rog daca se poate sa ma lamuriti si pe mine ce este aceasta fisa ? Ce trebuie sa contina exact ?

Nu este de ajuns sa am numai procesele verbale ale activitatilor metodice ? Sau la asta se refera ?

Si inca o intrebare legata de cererea de pretransfer:

La punctul III. scrie : La 1 septembrie 2009 sunt debutant cu media____________ ; (nu inteleg, ce medie se trece aici ?)

Mesaj personal
ramclaudia
Trimis: 22 Apr 2009, 12:59 PM

Utilizator avansat

Dacă nu ești primul an în învățământ, nu treci nimic (nu ești debutantă), dacă da, treci media cu care ai terminat (licența).
Mesaj personal
olioli
Trimis: 22 Apr 2009, 05:16 PM

Utilizator avansat

fisa de evaluare o iei de la inspectoratul scolar (incearca si pe site-ul inspectoratului)

--------------------
" You cannot find peace by avoiding life, Leonard..."
Mesaj personal
Lila Crocodila
Trimis: 22 Apr 2009, 07:21 PM

Utilizator activ

Multumesc pt raspunsuri.

Se pare ca fisa de evaluare metodica e alta pt fiecare judet...

si trebuie completata de scoala?

Inca o nelamurire- eu sunt acum in anul 2 de invatamant, asta-nseamna ca se ia in considerare numai activitatea de pe primul an scolar incheiat? Sau, avand in vedere ca sunt debutanta, se considera si activitatea de pe anul asta?

Mesaj personal
educatoare25
Trimis: 22 Apr 2009, 07:24 PM

Utilizator avansat

si eu am aceeasi dilema lila confused06.gif
Mesaj personal
Lila Crocodila
Trimis: 22 Apr 2009, 07:47 PM

Utilizator activ

rolleyes.gif

Si ca sa nu mai deschid alt topic, imi poate spune cineva care sunt posturile pt titularizare si care pt pretransfer?

pe site-ul ijs galati scrie doar atat: "Lista posturilor pentru 2009-2010" si ma trimite aici
http://titularizare.edu.ro/2009/generated/...j/index.html#GL

astea sunt si pt titularizare si pt pretransfer????

Ce inseamna posturi cu viabilitate mai mica de 4 ani? Pot sa ma transfer pe unul din astea? Si la ce refera de ex 9 ore trunchi comun 9 optionale? Adica nu sunt tot 18 norma intreaga?

Mesaj personal
olioli
Trimis: 22 Apr 2009, 08:08 PM

Utilizator avansat

te poti transfera pe post cu viabilitate mai mica, dar exista riscul sa nu mai existe acel post dupa un an, doi...
optionalele se fac pe un an...

--------------------
" You cannot find peace by avoiding life, Leonard..."
Mesaj personal
cornelbn
Trimis: 22 Apr 2009, 08:18 PM

Utilizator avansat

Pe site-ul ISJ-BN apare:
"ÎN ATENȚIA CADRELOR DIDACTICE CARE PARTICIPĂ LA ETAPA DE PRETRANSFERARE,TRANSFERARE PENTRU RESTRÎNGERE DE ACTIVITATE ȘI SCHIMB DE POSTURI PRIN CONSIMȚĂMÂNT

SE ACCEPTĂ DOAR DOSARE DE CARTON CU ȘINĂ (NU SE PRIMESC DOSARE DIN PLASTIC)
ACTELE NU SE DEPUN LA DOSAR IN FOLII PROTECTOARE
CERERILE TIP ȘI FIȘA DE EVALUARE SE GĂSESC LA SECRETARIATUL ISJ-BN
DOSARELE SE DEPUN ZILNIC, ÎN ZILELE LUCRĂTOARE DIN PERIOADA 23 APRILIE - 7 MAI 2009, ÎNTRE ORELE 9:00 - 15:00
POT PARTICIPA LA ACEASTĂ ETAPĂ NUMAI CADRE DIDACTICE TITULARE!"
....depinde de la judet la judet...

Documentele pentru pretransfer/transfer se afla si aici in sectiunea DOCUMENTE ...Documente transfer prin pretransferare

--------------------
eprofu
Mesaj personalTrimite emailPagina web a utilizatoruluiMSN
cornelbn
Trimis: 22 Apr 2009, 08:39 PM

Utilizator avansat

Am postat la aceeasi adresa un model de Fisa de Evaluare pentru pretransfer/transfer...etc.....dar cu punctajul de la ISJ-BN....criteriile probabil sunt aceleasi pentru toate inspectoratele. Totusi cred ca cel mai bine pentru cei in cauza este sa treaca pe la ISJ.

--------------------
eprofu
simona2
Trimis: 22 Apr 2009, 08:49 PM

Utilizator activ

QUOTE (Lila Crocodila @ 22 Apr 2009, 07:21 PM)

Inca o nelamurire- eu sunt acum in anul 2 de invatamant, asta-nseamna ca se ia in considerare numai activitatea de pe primul an scolar incheiat? Sau, avand in vedere ca sunt debutanta, se considera si activitatea de pe anul asta?

si pe mine ma intereseaza asta. Cine poate raspunde?
Multumim anticipat!

--------------------
simona222
Mesaj personalIntegrity Messenger IM
mariana1976
Trimis: 22 Apr 2009, 09:06 PM

Utilizator avansat

QUOTE (simona2 @ 22 Apr 2009, 08:49 PM)

Multumim anticipat!

Se ia in considerare activitatea desfasurata in cei doi ani . La fel e si in situatia calificativului acordat de scoala (calificativul pe anul trecut si calificativul partial pe anul acesta).

SUCCES!!!

Acest mesaj a fost modificat de către mariana1976 la data 22 Apr 2009, 09:13 PM

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 616 )
Fișier atașat  fisa_evaluare_20003288.doc
Mesaj personal
cornelbn
Trimis: 22 Apr 2009, 09:09 PM

Utilizator avansat

QUOTE (simona2 @ 22 Apr 2009, 08:49 PM)

Multumim anticipat!

NOTĂ: a) Pentru absolvenții promoției 2008 se va lua în considerare calificativul parțial din anul școlar 2008-2009.
cool.gif Pentru absolvenții promoției 2007 se va lua în considerare calificativul pentru anul școlar 2007-2008 și calificativul parțial din anul școlar
2008-2009.
c) În cazul întreruperii activității la catedră, în perioada ultimilor doi ani școlari, se iau în considerare calificativele pentru ultimii doi ani
școlari în care cadrul didactic și-a desfășurat activitatea.
d) Se va trece media punctajului celor două calificative, cu excepția situațiilor de la punctul a).

--------------------
eprofu
simona2
Trimis: 22 Apr 2009, 09:52 PM

Utilizator activ

Deci daca la mine acum e al doilea an de invatamant (am terminat in 2007 facultatea), se ia in considerare si activitatea de anul trecut si cea din acest an scolar 2008-2009, chiar daca acesta din urma inca nu s-a incheiat? Anul acesta am activitati mai multe care ar putea fi punctate.
Daca rationamentul meu e gresit, va rog , corectati-ma!

--------------------
simona222
mariana1976
Trimis: 22 Apr 2009, 10:12 PM

Utilizator avansat

QUOTE (simona2 @ 22 Apr 2009, 09:52 PM)
Deci daca la mine acum e al doilea an de invatamant (am terminat in 2007 facultatea), se ia in considerare si activitatea de anul trecut si cea din acest an scolar 2008-2009, chiar daca acesta din urma inca nu s-a incheiat? Anul acesta am activitati mai multe care ar putea fi punctate.
Daca rationamentul meu e gresit, va rog , corectati-ma!

Eu am terminat in 2006. M-am transferat anul trecut- aprilie 2008. Mi s-a luat in considerare activitatea din 2006-2007 si cea partiala din 2007-2008.
Mesaj personal
simona2
Trimis: 22 Apr 2009, 10:20 PM

Utilizator activ

Multumesc!

--------------------
simona222
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved