Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> foaie matricola la diploma de licenta???, VA ROG AJUTATI-MA URGENT!!!
loredanaanda
Trimis: 27 May 2009, 10:29 PM

Utilizator activ

Grup: Members

dak nu as fi vazut la unul din topice acest subiect probabil ca as fi stat linistita pana la inscriere si atunci as fi vazut ca nu am totul in ordine. va rog mult cei care deja au trecut prin focurile examenului de titularizare lamuriti-ma si pe mine cum vine asta cu foaia matricola. ce foaia matricola trebuie atasata la dosar si va rog mult sa nu imi dati ca raspuns acel tabel cu documentele necesare, pt ca nu ma ajuta la nimic. trebuie sa fie cineva care stie ce a pus la dosar...

diploma mea de licenta este insotita, cel putin asa mi-a fost data, de o anexa cu "supliment de diploma".

foaie matricola am primit decat la eliberarea certificatului de pedagogie.

deci cum este pana la urma? nu am primit eu tot sau imi fac griji degeaba?

lamuriti-ma va rog ca poate mai am timp sa mai pot face ceva!!
Mesaj personal
Anca R.
Trimis: 27 May 2009, 11:23 PM

Utilizator avansat

QUOTE (loredanaanda @ 27 May 2009, 11:29 PM)
dak nu as fi vazut la unul din topice acest subiect probabil ca as fi stat linistita pana la inscriere si atunci as fi vazut ca nu am totul in ordine. va rog mult cei care deja au trecut prin focurile examenului de titularizare lamuriti-ma si pe mine cum vine asta cu foaia matricola. ce foaia matricola trebuie atasata la dosar si va rog mult sa nu imi dati ca raspuns acel tabel cu documentele necesare, pt ca nu ma ajuta la nimic. trebuie sa fie cineva care stie ce a pus la dosar...

diploma mea de licenta este insotita, cel putin asa mi-a fost data, de o anexa cu "supliment de diploma".

Ce cuprinde suplimentul de diploma, cum il numesti tu?
Poate ca ar trebui sa intrebi la facultate daca ti se poate elibera foaia matricola cu notele din timpul celor 4 ani de studiu.
Mesaj personal
mariana1976
Trimis: 28 May 2009, 07:10 AM

Utilizator avansat

QUOTE (Anca R. @ 28 May 2009, 12:23 AM)
QUOTE (loredanaanda @ 27 May 2009, 11:29 PM)

Ce cuprinde suplimentul de diploma, cum il numesti tu?
Poate ca ar trebui sa intrebi la facultate daca ti se poate elibera foaia matricola cu notele din timpul celor 4 ani de studiu.

Eu am:
- Diploma de licenta
- Foaia matricola, unde apar toate materiile si notele din timpul facultatii
- Certificat de absolvire a DPPD-ului
- Foaie matricola, unde apar disciplinele si notele de la Modulul psihopedagogic

Acest mesaj a fost modificat de către mariana1976 la data 28 May 2009, 07:10 AM
Mesaj personal
mihai_ropota
Trimis: 28 May 2009, 07:22 AM

Mentor

Cei care au terminat inainte de 2006 NU au supliment la diploma ci FOAIE MATRICOLA. Care e tot aia. Iar pentru cei de dinainte de 2004 nu exista si certificat DPPD. Disciplinele de la modul erau incluse in foaia matricola, si nu separat, cum e acum.
Mesaj personal
loredanaanda
Trimis: 28 May 2009, 08:42 AM

Utilizator activ

QUOTE (mihai_ropota @ 28 May 2009, 08:22 AM)
Cei care au terminat inainte de 2006 NU au supliment la diploma ci FOAIE MATRICOLA. Care e tot aia. Iar pentru cei de dinainte de 2004 nu exista si certificat DPPD. Disciplinele de la modul erau incluse in foaia matricola, si nu separat, cum e acum.

adik vreti sa spuneti ca ar trebui sa stau linistita? acel supliment nu are decat vreo 4-5 pagini..asa se legalizeaza?

sau..nu se eliberaza o foaia matricola in locul acestui "suplimet"?

mentionez ca eu am absolvit in 2007
Mesaj personal
mihai_ropota
Trimis: 28 May 2009, 08:45 AM

Mentor

In 2007 nu se mai elibera decat suplimentul la diploma=foaia matricola. Si da, asa se legalizeaza.
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved