Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> EDUCATOR CU MODULUL PSIHOPEDAGOGIC
king8146
Trimis: 31 May 2009, 12:00 PM

La prima intervenție

Grup: Members

Eu am absolvit Facultatea de Drept - specializarea - administratie publica, in anul 2005, m-ar interesa sa stiu daca cu aceasta specializare pot sa candidez la examenul de titularizare pentru educatori; mentionez ca am modulul psihopedagogic, efectuat in decursul celor 4 ani de facultate, cuprinzand urmatoarele discipline de invatamant: Psihologia educatiei, Pedagogie I, Pedagogie II, Educatie interculturala, Practica pedagogica, Metodica predarii, Consiliere psihopedaogica.
Vă rog sa ma sprijiniți si cun informații privind procedura, pe care trebuie sa o urmez pentru a putea ocupa un post de educator.
Mesaj personal
mihai_ropota
Trimis: 31 May 2009, 12:13 PM

Mentor

Daca nu ai specializarea EDUCATOARE pe diploma nu poti lucra decat ca EDUCATOARE necalificata.
Mesaj personal
mariana1976
Trimis: 1 Jun 2009, 09:04 AM

Utilizator avansat

QUOTE (king8146 @ 31 May 2009, 02:00 PM)
Eu am absolvit Facultatea de Drept - specializarea - administratie publica, in anul 2005, m-ar interesa sa stiu daca cu aceasta specializare pot sa candidez la examenul de titularizare pentru educatori; mentionez ca am modulul psihopedagogic, efectuat in decursul celor 4 ani de facultate, cuprinzand urmatoarele discipline de invatamant: Psihologia educatiei, Pedagogie I, Pedagogie II, Educatie interculturala, Practica pedagogica, Metodica predarii, Consiliere psihopedaogica.
Vă rog sa ma sprijiniți si cun informații privind procedura, pe care trebuie sa o urmez pentru a putea ocupa un post de educator.

Poti fi profesor de Cultură civică sau Educație antreprenorială calificat.
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved