Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> despre reviste scolare, intrebare
Minda
Trimis: 11 Jul 2010, 07:24 PM

Utilizator
**

Grup: Members

Buna. Ce reviste scolare ( care au ISSN) stiti ca mai "functioneaza" prin tara?
Multumesc.
Mesaj personal
Paideia
Trimis: 11 Jul 2010, 07:34 PM

Utilizator avansat

Revista Ecouri didactice are ISSN. Pentru nr. 2 al revistei se primesc materiale pana in 20 iulie. Daca vrei mai multe informatii, lasa-mi mesaj.

--------------------
One hundred years from now... it will not matter what my bank account was, the sort of house i lived in, or the kind of car i drove, but the world may be different because i was important in the life of a child...

Mesaj personal
Desspina
Trimis: 11 Jul 2010, 07:47 PM

Utilizator
**

QUOTE (Paideia @ 11 Jul 2010, 07:34 PM)
Revista Ecouri didactice are ISSN. Pentru nr. 2 al revistei se primesc materiale pana in 20 iulie. Daca vrei mai multe informatii, lasa-mi mesaj.

Puteți descrie publicația? Cine o editează, cine o publică? Unde apare? De unde o putem achiziționa? Vă rog! Mulțumiri! smile.gif

--------------------
Mesaj personal
Minda
Trimis: 11 Jul 2010, 08:00 PM

Utilizator
**

QUOTE (Paideia @ 11 Jul 2010, 07:34 PM)

Ma intereseaza care sunt cerintele de redactare si publicare pentru un articol; exista o tema anume care trebuie abordata? ( se primesc si articole in limba engleza sau franceza?)

Va multumesc mult
Mesaj personal
Paideia
Trimis: 12 Jul 2010, 12:57 AM

Utilizator avansat

Publicația este la nr. 2. Materialele pe care le publică sunt articole de specialitate, studii, având dimensiunea de 1-2 pagini - articolele și 3-4 pagini-studiile, ambele însoțite în mod obligatoriu de bibliografie. Revista are ISSN și referenți științifici. Temele abordate pot fi atât de specialitate cât și din aria activităților extrașcolare. Ne-am dorit să realizăm un schimb de bune-practici, prin materialele publicate în această revistă de către cadre didactice.
Materialele trebuie neapărat tehnoredactate cu diacritice, caractere de 12, Times New Roman. Pot fi și materiale în limba engleză, franceză sau maghiară.

--------------------
One hundred years from now... it will not matter what my bank account was, the sort of house i lived in, or the kind of car i drove, but the world may be different because i was important in the life of a child...

Mesaj personal
kovacsstefan
Trimis: 12 Jul 2010, 07:23 AM

Utilizator avansat

character40.gif Revista ,,PLUS" - cu ISSN 1843-4347- din Nasaud, anuala, apare in luna mai.
Revista ,,SUNTEM OAMENII NOII EDUCATII" -ISSN 2068-3189, din Nasaud, anuala, apare in luna iunie.
cool20.gif

--------------------
De bun simt toata lumea area nevoie. Putini il au si fiecare crede ca il are. (Franklin Benjamin )
Mesaj personal
eli_dea
Trimis: 12 Jul 2010, 09:54 AM

Utilizator activ

Cat costa publicarea unui articol in aceste reviste?
Mesaj personal
gabi2009
Trimis: 12 Jul 2010, 10:11 AM

Utilizator avansat

Ma intereseaza si pe mine cat costa publicarea unui articol in revista Ecouri didactice.

--------------------
"La experiencia es una maestra severa porque primero te hace la prueba y te da la lección después"
Mesaj personal
ramclaudia
Trimis: 12 Jul 2010, 03:47 PM

Utilizator avansat

In jur de 25-30 ron, asa e la majoritatea.
Mesaj personal
Paideia
Trimis: 12 Jul 2010, 05:06 PM

Utilizator avansat

Publicarea articolului nu costa nimic. Dacă doriți să achiziționați revista, prețul acesteia este de 20 Ron. Dacă doriți detalii suplimentare, lăsați-mi un mesaj.

--------------------

Mesaj personal
sziszi
Trimis: 12 Jul 2010, 07:09 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Paideia @ 12 Jul 2010, 05:06 PM)
Publicarea articolului nu costa nimic. Dacă doriți să achiziționați revista, prețul acesteia este de 20 Ron. Dacă doriți detalii suplimentare, lăsați-mi un mesaj.

Eu doresc sa public in aceasta revista. Va rog sa`mi dati detalii.
Mesaj personalTrimite emailYahoo
floraly
Trimis: 13 Jul 2010, 08:29 AM

Utilizator activ

si eu doresc informatii despre modalitatea de a publica in aceasta revista
Mesaj personal
Paideia
Trimis: 30 Jul 2010, 12:44 PM

Utilizator avansat

Blogul meu

Acest mesaj a fost modificat de către Paideia la data 30 Jul 2010, 12:46 PM

--------------------

Mesaj personal
deea7238
Trimis: 26 Oct 2010, 05:46 PM

Utilizator activ

Stimate cadre didactice, revista MICII CERCETASI vă invită să publicați articole sau studii de specialitate din domeniul educației.

Această revistă are codul de identificare ISSN și se adresează educatorilor, învățătorilor, institutorilor și profesorilor din învățământul preuniversitar.

Pentru publicarea unui articol sau studiu de specialitate taxa este de 20 de lei care reprezintă publicarea și expedierea unui exemplar. În revistă va apărea articolul semnat de dumneavoastră.

Banii se trimit in contul RO52BRDE070SV25716680700 pe numele CHIRILA ANDREEA deschis la BRD

Articolele, respectiv studiile de specialitate, și copia chitanței se trimit până în data de 20 a lunii NOIEMBRIE la adresa de mail: deeiutza_2009@yahoo.com.

CONDIȚII DE TEHNOREDACTARE:
- maxim 2 pagini;
- marginile de 20 mm;
- titlul cu caractere de 14, Times New Roman, centrat;
- la 2 rânduri de titlu, se scrie numele cadrului didactic și școala aparținătoare;
- la 2 rânduri de nume, se scrie lucrarea cu caractere de 12, Times New Roman.
- articolul să conțină diacritice.

Autorii își asumă responsabilitatea pentru originalitatea articolului, respectiv studiului de specialitate!
Mesaj personal
eli_dea
Trimis: 4 Nov 2010, 10:46 PM

Utilizator activ

Ce alte reviste de specialitate cu aparitie lunara tiparite sau in format electronic mai exista prin tara?
Mesaj personal
deea7238
Trimis: 21 Nov 2010, 10:50 PM

Utilizator activ

INVITAȚIE

Stimate cadre didactice, revista MICII CERCETASI vă invită să publicați articole sau studii de specialitate din domeniul educației.

Această revistă are codul de identificare ISSN și se adresează educatorilor, învățătorilor, institutorilor și profesorilor din învățământul preuniversitar.

Pentru publicarea unui articol sau studiu de specialitate taxa este de 20 de lei care reprezintă publicarea și expedierea unui exemplar. În revistă va apărea articolul semnat de dumneavoastră.

Banii se trimit in contul RO52BRDE070SV25716680700 pe numele CHIRILA ANDREEA deschis la BRD

Articolele, respectiv studiile de specialitate, și copia chitanței se trimit până în data de 17 a lunii DECEMBRIE la adresa de mail: deeiutza_2009@yahoo.com.

CONDIȚII DE TEHNOREDACTARE:
- maxim 2 pagini;
- marginile de 20 mm;
- titlul cu caractere de 14, Times New Roman, centrat;
- la 2 rânduri de titlu, se scrie numele cadrului didactic și școala aparținătoare;
- la 2 rânduri de nume, se scrie lucrarea cu caractere de 12, Times New Roman.
- articolul să conțină diacritice.

Autorii își asumă responsabilitatea pentru originalitatea articolului, respectiv studiului de specialitate!
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved