Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (15) 1 [2] 3 4 ... Ultimul » ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Definitivat Limba Franceza, impresii, materiale
ramo_mona
Trimis: 18 Jul 2010, 09:21 PM

Utilizator activ

Grup: Members

Am gasit la Determinants documentul atatsat. Nu mai stiti ceva modele de subiecte?

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 976 )
Fișier atașat  determinants.doc
Mesaj personal
ramo_mona
Trimis: 18 Jul 2010, 09:23 PM

Utilizator activ

Mai pun un document cu Romantismul, Lamartine si Hugo

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 711 )
Fișier atașat  romantisme__Hugo__Lamartine.doc
Mesaj personal
ramo_mona
Trimis: 19 Jul 2010, 03:23 PM

Utilizator activ

Fetelor aveti ceva la metodica la Metodologia comunicativa;activitati comunicative si de creativitate? va rog frumos

Acest mesaj a fost modificat de către ramo_mona la data 19 Jul 2010, 03:27 PM
Mesaj personal
lauramaria25
Trimis: 19 Jul 2010, 05:56 PM

Utilizator activ

eu am cumparat metodica dnei Tomescu de la oradea,subiectele se dau din cartea ei,anul trecut s-a dat exercices de conceptualisation.structuraux si metoda inductiva.
La titularizare ce ati fc care ati dat?eu am dat-o in bara la metodica,am facut acte de langage in loc sa fac fait de langue.Daca aveti un model de sequence didactigue fait de langue va rog mult de tot sa postati.
Mesaj personal
ramo_mona
Trimis: 19 Jul 2010, 06:06 PM

Utilizator activ

QUOTE (lauramaria25 @ 19 Jul 2010, 05:56 PM)
eu am cumparat metodica dnei Tomescu de la oradea,subiectele se dau din cartea ei,anul trecut s-a dat exercices de conceptualisation.structuraux si metoda inductiva.
La titularizare ce ati fc care ati dat?eu am dat-o in bara la metodica,am facut acte de langage in loc sa fac fait de langue.Daca aveti un model de sequence didactigue fait de langue va rog mult de tot sa postati.

Si eu invat din metodica doamnei Tomescu, dar si din Doina Roman. Alte subiecte de la oral stii?
Mesaj personal
Marie_Helene
Trimis: 19 Jul 2010, 08:43 PM

Utilizator activ

QUOTE (lauramaria25 @ 19 Jul 2010, 05:56 PM)

Unde am putea gasi cartea doamnei Tomescu ? In librarii mai este? Sau doar la biblioteci?
Banuiesc ca ati terminat la Oradea din moment ce o aveti...si cunoasteti atatea "detalii" biggrin.gif

--------------------
“A man said to the universe: "Sir, I exist!" "However," replied the universe, "The fact has not created in me a sense of obligation” ...
Stephen Crane
Mesaj personal
ramo_mona
Trimis: 19 Jul 2010, 08:52 PM

Utilizator activ

eu am luat-o cand eram studenta! nu stiu daca se mai poate cumpara, dar la biblioteca se gaseste sigur!
Mesaj personal
Marie_Helene
Trimis: 19 Jul 2010, 09:02 PM

Utilizator activ

QUOTE (ramo_mona @ 19 Jul 2010, 08:52 PM)
eu am luat-o cand eram studenta! nu stiu daca se mai poate cumpara, dar la biblioteca se gaseste sigur!

Multumesc pt raspuns...Banuiam ca e asa.Inseamna ca trebuie sa invat din altceva, fiindca nu am de unde sa fac rost,desi stiu ca tuturor profesorilor le place sa fie "citati" smile.gif
Multumesc pt raspuns... sign28.gif

Acest mesaj a fost modificat de către Marie_Helene la data 19 Jul 2010, 09:03 PM

--------------------
“A man said to the universe: "Sir, I exist!" "However," replied the universe, "The fact has not created in me a sense of obligation” ...
Stephen Crane
Mesaj personal
Marie_Helene
Trimis: 19 Jul 2010, 09:08 PM

Utilizator activ

--------------------
Stephen Crane
Mesaj personal
ramo_mona
Trimis: 19 Jul 2010, 09:39 PM

Utilizator activ

QUOTE (Marie_Helene @ 19 Jul 2010, 09:08 PM)
Poate ajuta pe cineva
http://pshihopedagogie.blogspot.com/2008/0...efinitivat.html

de aici invat si eu la psihopedagogie dar am si cursul domnului Marcu de la Oradea in format electronic daca il vrei
Mesaj personal
Marie_Helene
Trimis: 19 Jul 2010, 09:49 PM

Utilizator activ

QUOTE (ramo_mona @ 19 Jul 2010, 09:39 PM)
QUOTE (Marie_Helene @ 19 Jul 2010, 09:08 PM)
Poate ajuta pe cineva
http://pshihopedagogie.blogspot.com/2008/0...efinitivat.html

de aici invat si eu la psihopedagogie dar am si cursul domnului Marcu de la Oradea in format electronic daca il vrei

Te rog mult
Ti-am lasat si pe mess un mesaj. sign28.gif MULTUMESC MULT!DIN SUFLET!

--------------------
Stephen Crane
Mesaj personal
lauramaria25
Trimis: 21 Jul 2010, 10:14 AM

Utilizator activ

vreau si eu cursul.laura_maria25,te rog sa mi-l tr si mie
vreau sa va zic k si eu am avut metodica luata din facultate insa acum are alta,eu am ter in 2006,poate voi ati ter mai tarziu si aveti metodica buna,asta are coperta cu alb,rosu si albastru din anul 2008
Mesaj personal
ramo_mona
Trimis: 21 Jul 2010, 10:17 AM

Utilizator activ

laura_maria25 cursul d-lui Marcu vrei sa iti trimit?
Mesaj personal
lauramaria25
Trimis: 21 Jul 2010, 10:20 AM

Utilizator activ

la oral s-au mai dat timpurile verbale,diatezele,frazele,discursurile la scris a fost camus si fraza interogativa.nici pe un bilet de la oral nu au fost noii clasici tournier si yourcenar,cred k nu prea le place sa dea din ei,asa cred eu dar ne putem astepta la orice.
Mesaj personal
lauramaria25
Trimis: 21 Jul 2010, 10:21 AM

Utilizator activ

da cursu d-lui Marcu
Mesaj personal
ramo_mona
Trimis: 21 Jul 2010, 10:22 AM

Utilizator activ

Asa este, ne putem astepta la orice! Deja simt ca am un ghiveci in cap! Abia astept sa treaca! Ce nu imi place prea mult este psihopedagogia...
Mesaj personal
lauramaria25
Trimis: 21 Jul 2010, 10:23 AM

Utilizator activ

eu am cumparat si cartea aia mare de tot, galbena a d-lui marcu da nu stiu daca reusesc sa o studiez eu toata, k e f f mult si poate cursul e mai usor
Mesaj personal
ramo_mona
Trimis: 21 Jul 2010, 10:24 AM

Utilizator activ

Ti-am trimis!
Mesaj personal
lauramaria25
Trimis: 21 Jul 2010, 10:25 AM

Utilizator activ

am auzit k le place mult sa scriem din experienta la clasa, ceea ce facem noi, nu teorii dar totusi tre invatat si din carte
Mesaj personal
lauramaria25
Trimis: 21 Jul 2010, 10:27 AM

Utilizator activ

vai scuze k is f aiurita azi...laura_maria02 e adresa,acuma am vaz k am gresit,mai tr
Mesaj personal
ramo_mona
Trimis: 21 Jul 2010, 10:30 AM

Utilizator activ

am trimis! ma pun sa mai studiez ceva la metodica! rolleyes.gif
Mesaj personal
ramo_mona
Trimis: 21 Jul 2010, 10:36 AM

Utilizator activ

lauramaria25 ai zis ca ai cartea d-nei Tomescu! Metodologia comunicativa;activitati comunicative si de creativitate este la pagina 11? subiectul acesta m-a cam bagat in ceata si nu stiu sigur daca e cel de la pag 11
Mesaj personal
lauramaria25
Trimis: 21 Jul 2010, 10:42 AM

Utilizator activ

cursul e identic cu cartea si ce m-am mai grabit sa o cumpar dar asta e, imp e sa invatam,
se cam da carcterizarea unui elev urmarind nivelul de dezvoltare specific etapei de varsta la care se afla.daca aveti ceva model va rog sa postati
Mesaj personal
Marie_Helene
Trimis: 21 Jul 2010, 10:51 AM

Utilizator activ

QUOTE (lauramaria25 @ 21 Jul 2010, 10:20 AM)
la oral s-au mai dat timpurile verbale,diatezele,frazele,discursurile la scris a fost camus si fraza interogativa.nici pe un bilet de la oral nu au fost noii clasici tournier si yourcenar,cred k nu prea le place sa dea din ei,asa cred eu dar ne putem astepta la orice.

Fetelor, ce sanse avem sa primim la metodica (scris) altceva in afara de plan de lectie/secventa didactica? unsure.gif

--------------------
Stephen Crane
Mesaj personal
cipeli
Trimis: 21 Jul 2010, 10:55 AM

Utilizator activ

buna... ramo_mona, te rog sa imi trimiti si mie pe e-mail cursul. iti trimit un mp cu adresa..

--------------------
...la meilleure facon d`aimer quelqu`un c`est de ne jamais oublier qu`on pourrait le perdre a tout moment...
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (15) 1 [2] 3 4 ... Ultimul » Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved