Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (10) 1 2 [3] 4 5 ... Ultimul » ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Titularizare 2011-educatoare, Materiale didactice
ileana_ciolan
Trimis: 25 Mar 2011, 01:54 AM

La prima intervenție

Grup: Members

Va rog din tot sufletul sa ma ajutati.nu am materiale sa invat pt titularizare -educatoare.este prima data cand dau si nu am dupa ce sa invat.v-as fi recunoscatoare sad.gif adresa este ileana_ciolan@yahoo.com

Nu pot sa descarc pdf-urile de mai sus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mesaj personal
DUMB
Trimis: 9 Apr 2011, 03:25 PM

Utilizator
**

Se da literatura pentru copii anul acesta???. Eu nu vad in programa.
Mesaj personal
byamarya
Trimis: 14 Apr 2011, 11:27 AM

Începător
*

Buna seara!Am o nelamurire la poezie ce invatam,ca s-a schimbat fata de programa de anul trecut acum in programa avem poezia romantica si moderna.Asta inseamna ca nu se mai merge pe poeziile de anul trecut?
SI DACA ARE CINEVA AMABILITATEA IL ROG SA-MI TRIMITA SI MIE MATERIALE DE STUDIU PE ADRESA bascoveanu_ionela@yahoo.com.
Va multumesc si astept un raspuns!
Va rog mult sa-mi raspundeti la intrebare.
Mesaj personal
annyC
Trimis: 23 May 2011, 10:14 PM

Utilizator
**

Buna seara! Stie cineva dupa ce programa se da titularizarea anul acesta ca cei de la ISMB3 nu stiu? Iar in noua programa nu exista literatura pentru copii. Voi cam din ce invatati?
Mesaj personal
ileanad
Trimis: 28 May 2011, 05:39 PM

Utilizator
**

Dupa noua programa am vazut ca nu mai avem lirica populara.
Proza - specii narative: basmul cult, povestirea, nuvela, romanul.
Poezia: poezia romantică, poezia modernă.
Dramaturgia - specii ale genului dramatic: comedia, drama.
Cam atat la literatura.
Mesaj personal
annyC
Trimis: 1 Jun 2011, 09:16 AM

Utilizator
**

Nu mai invata nimeni? Pe unde sunteti cu materia? Ce poezii invatati?
Mesaj personal
ileanad
Trimis: 4 Jun 2011, 12:34 PM

Utilizator
**

Are cineva materiale la pedagogie prescolara?E-mail:ileana.didu.Daca se poate sa-mi trimiteti si mie ceva materiale..

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 784 )
Fișier atașat  Jocul_ielelor.doc
Mesaj personal
lily1981
Trimis: 4 Jun 2011, 04:57 PM

Începător
*

as dori si eu materiale pentru pedagogie prescolara...va multumesc
adresa mea de mail este lilydrm@yahoo.com
Mesaj personal
florent
Trimis: 6 Jun 2011, 10:36 AM

Utilizator
**

QUOTE (ileanad @ 4 Jun 2011, 12:34 PM)
Are cineva materiale la pedagogie prescolara?E-mail:ileana.didu.Daca se poate sa-mi trimiteti si mie ceva materiale..

buna !
Si eu am nevoie de materiale /pedagogie prescolara -ed timpurie ,daca intri in posesia lor te rog trimite si mie... deliuta06@yahoo.com.
Multumesc anticipat!
Mesaj personal
mariachisar
Trimis: 15 Jun 2011, 11:15 PM

La prima intervenție

Va rog, cine poate, sa-mi trimita materialul de pe care sa invat pt titularizare educatoare.
Mesaj personal
crush_verrr
Trimis: 16 Jun 2011, 10:34 PM

Începător
*

QUOTE (alynush_myr @ 26 Jan 2011, 07:51 PM)
Participa cineva la examenul de titularizare 2011-ma refer la educatoare?Aveti sa-mi dati si mie materiale de pe care sa invat??pls...la mine e prima data cand vreau sa dau si nu prea am materiale.Va rog...Multumesc!

buna.
si eu vreau sa dau titularizarea la educatoare si chiar dak e cam tarziu...as dori sa imi dati va rog din suflet materiale..
pe adresa crush_verrr@yahoo.com, pe mail sau messenger,nu conteaza..sunt disperata si in criza de timp...
am avut anul acesta si licenta si sesiunea...si...abea am terminat cu ele si trebuie sa ma apuc de invatat mai bine pt titularizare.
astept orice mic ajutor ci bratele deschise..
va mutlumesc anticipat
Mesaj personal
crush_verrr
Trimis: 16 Jun 2011, 10:36 PM

Începător
*

QUOTE (mona_alx @ 28 Jan 2011, 08:25 PM)
Cel tarziu maine seara o sa va trimit materialele.Din pacate nu vor fi toate, pentru ca subiectele s-au schimbat.

mona_alx...te rog din suflet,am vazut ca ai ceva materiale pentru titularizare, da-mi-le si mie.fa un efort te rog si ajuta-ma,sunt in pana de timp si e siprima data cand dau titularizarea si nu prea stiu de ce sa ma apuc...
adresa mea de mail/mess este crush_verrr@yahoo.com
o seara placuta

Acest mesaj a fost modificat de către crush_verrr la data 16 Jun 2011, 10:37 PM
Mesaj personal
ppepsidew
Trimis: 17 Jun 2011, 12:05 PM

Începător
*

QUOTE (alinameh @ 29 Jan 2011, 02:28 PM)
QUOTE (mona_alx @ 28 Jan 2011, 08:25 PM)
Cel tarziu maine seara o sa va trimit materialele.Din pacate nu vor fi toate, pentru ca subiectele s-au schimbat.

Buna ziua.
Si eu sunt in aceeasi situatie cu mangu nina si alynush_myr. Va rog, daca sunteti dispusa mi ar prinde bine si mie sa mi trimiteti materialele pe care le aveti.
Adresa mea de e mail este amealina@yahoo.com.
Va multumesc.

Buna ziua. Daca nu va suparati as vrea si eu materialele necesare examenului de titularizare. Adresa de mail ppepsidew@yahoo.com va sunt tare recunoscator
Mesaj personal
.com
Trimis: 17 Jun 2011, 12:27 PM

Utilizator avansat

Slava Domnului, programa s-a modificat, da! Era deosebit de plictisitoare si mediocra cea de pana acum, chiar ma gandeam cu groaza cum ma apuc sa "diger" vasta gama de poezii de gradinita si, mai mult, cum se asteapta cineva sa redactez o analiza literara catusi de putin coerenta si demna pe baza lor. Acum, cu noile modificari, literatura se aseamana cu cea de la examenul pentru invatatori. Deci programa valabila pe 2011 este cea care se gaseste si pe site-ul ISMB3 si pe care o atasez aici.

Acest mesaj a fost modificat de către .com la data 17 Jun 2011, 12:28 PM

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 1092 )
Fișier atașat  educatoare.pdf
Mesaj personal
leea09
Trimis: 18 Jun 2011, 03:15 PM

Utilizator
**

as vrea sa va rog frumos daca imputeti trimite si mie materialele pt titularizare educatoare. merg pt prima data anul acesta. va multumesc mult
adresa mea este corne_raul@yahoo.com
Mesaj personal
didi29
Trimis: 19 Jun 2011, 08:53 AM

Începător
*

QUOTE (leea09 @ 18 Jun 2011, 03:15 PM)
as vrea sa va rog frumos daca imputeti trimite si mie materialele pt titularizare educatoare. merg pt prima data anul acesta. va multumesc mult
adresa mea este corne_raul@yahoo.com

Pentru pedagogie prescolara PEDAGOGIA PREȘCOLARĂ ȘI A
ȘCOLARITĂȚII MICI DE RODICA MARIANA NICULESCU www.RegieLive.ro
iar pentru Limba si literatura romana de pe :

My Webpage
Mesaj personal
DUMB
Trimis: 19 Jun 2011, 11:43 AM

Utilizator
**

As avea nevoie de materiale pentru poezia romantica si moderna, daca aveti. Va multumesc
Mesaj personal
mona_alx
Trimis: 20 Jun 2011, 12:36 PM

Utilizator avansat

O sa caut materialele si chiar astazi vi le voi trimite.Din pacate am cateva carti in format electronic, dar care sunt prea mari pentru a se putea trimite pe e-mail.
Programa s-a mai schimbat de anul trecut, cand am sutinut eu examenul de titularizare, asa ca va trebui sa selectati putin materialele pe care vi le voi trimite.Sper sa va fie de ajutor.Multa bafta!!!

--------------------
Mesaj personal
ppepsidew
Trimis: 22 Jun 2011, 04:33 PM

Începător
*

Cine stie cam ce poezi ar trebui sa invatam(pt Eminesc, Arghezi, Alecsandri,Stanescu) pentru titularizare,daca are cineva as vrea si eu materialele de pe care sa invat adresa de mail ppepsidew@yahoo.com
Mesaj personal
rod2011
Trimis: 22 Jun 2011, 06:50 PM

La prima intervenție

Nu merge sa downloadez programa noua pentru titularizare atasata mai sus , se poate sa imi trimiteti pe mail documentul?
catana_r@yahoo.com
Va Multumesc.
Mesaj personal
petronela...e22
Trimis: 23 Jun 2011, 02:29 AM

Utilizator
**

QUOTE (alynush_myr @ 26 Jan 2011, 07:51 PM)
Participa cineva la examenul de titularizare 2011-ma refer la educatoare?Aveti sa-mi dati si mie materiale de pe care sa invat??pls...la mine e prima data cand vreau sa dau si nu prea am materiale.Va rog...Multumesc!

Cartea "Elemente de didactica a activitatilor de educare a limbajului (etapa prescolaritatii)"- Angelica Hobjila este tot ce ti trebuie in ceea ce priveste metodica, e foarte bine structurata, eu as pune in bibliografia pt metodica numai aceasta carte sign28.gif , e foarte buna. Pe langa ea iti mai trebuie literatura cu operele date si cu poetii dati si gramatica. Succes! character40.gif
Mesaj personal
petronela...e22
Trimis: 23 Jun 2011, 02:41 AM

Utilizator
**

QUOTE (rod2011 @ 22 Jun 2011, 06:50 PM)
Nu merge sa downloadez programa noua pentru titularizare atasata mai sus , se poate sa imi trimiteti pe mail documentul?
catana_r@yahoo.com
Va Multumesc.

programa editata anu trecut care e valabila anul acesta, in 2011 este cea atasata aici[COLOR=blue]

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 364 )
Fișier atașat  programa_valabila_in_2011.pdf
Mesaj personal
amihaelaa
Trimis: 23 Jun 2011, 11:29 AM

Utilizator
**

adresa mea de mail: amihaelaa@gmail.com
Mesaj personal
danyla76
Trimis: 25 Jun 2011, 03:37 PM

Începător
*

Vă rog frumos cine ma poate ajuta si pe mine cu materiale ptr.titularizare educatori.Este prima oara când dau examen si nu prea am materiale.Adresa mea de e-mail este:d.danyla@yahoo.com.
Mesaj personal
danyla76
Trimis: 25 Jun 2011, 04:03 PM

Începător
*

Vă rog frumos cine ma poate ajuta si pe mine cu materiale ptr.titularizare educatori.Este prima oara când dau examen si nu prea am materiale.Adresa mea de e-mail este:d.danyla@yahoo.com.Va mulumesc.
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (10) 1 2 [3] 4 5 ... Ultimul » Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved