Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (17) [1] 2 3 ... Ultimul » ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> profesoara dezinteresata, o profesoara de engleza face ore pe jumatate
lihaciumarcel
Trimis: 1 Feb 2011, 03:32 AM

Utilizator activ

Grup: Members

[COLOR=blue][B][I] Am o fata in clasa a III si face engleza cu o profesoara care nu prea preda la ore, le da note mici la elevi pentru a/i convinge sa mearga la ore suplimentare. Am vorbit cu invatatoarea si cu directoarea, dupa care a mai inbunatatit notele. La sfarsitul semestrului am pus/o pe fata sa faca o contestatie in care a scris ca profesoara nu prea isi da interesul, ca multi copii s/au dus la ore suplimentare pt a avea rezultate bune, ca pleaca devreme de la ore sau vine tarziu, sau uneori nu vine deloc. De multe ori cand vine la ora face altceva si ii pune pe copii sa invete ei engleza din manual. In acest semestru fiica/mea a avut toate mediile numai FB, numai la engleza a scos un B chinuit. In contestatie a cerut o reevaluare, deoarece ea a invatat singura toate lectiile acasa. Dupa contestatie, profesoara mi/a trimis vorba printr/un cunoscut ca ma da in judecata ca am denigrat/o. Ce credeti ca ar fi de facut in aceasta situatie ? confused24.gif
Mesaj personal
dora^
Trimis: 1 Feb 2011, 08:36 AM

Mentor

După ce criterii ați stabilit că profesoara nu prea predă, pune note mici cu scopuri ascunse, nu prea își dă interesul? După spusele fiicei dvs., de clasa a III-a? Cu profesoara ați vorbit, v-ați interesat ce probleme are copilul dvs., de ce primește calificative mai mici la engleză? Sau v-ați dus direct să faceți reproșuri și reclamații la învățătoare și la director?
rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
Mesaj personal
amethyst
Trimis: 1 Feb 2011, 08:37 AM

Mentor

Io mor de curiozitate... oare ce face profa aia in timpul orei, ca nu prea inteleg; cat de chinuie bietii copii sa invete singuri engleza, ea ce face mai exact?! laugh.gif

--------------------
user posted image
Mesaj personal
lihaciumarcel
Trimis: 1 Feb 2011, 09:10 AM

Utilizator activ

criteriile sunt urmatoarele:
1. copiii care merg la ea la ore suplimentare sunt favorizati in anumite feluri.
Sunt pregatiti pentru testul care urmeaza.
2. fiica/mea invata cel putin doua ore in fiecare zi ca sa faca fata la ora de engleza. Daca profesoara ar preda normal, era suficient sa/si faca temele si sa invete odata lectia, cum face la celelalte materii.
3. pentru un copil de opt ani nu este normal sa faca ore suplimentare pentru ca are timp pana in clasa a XII-a sa invete limba engleza. La opt ani inca mai are nevoie de multe ore de joaca pentru o crestere normala.
4. vine acasa fara sa priceapa aproape nimic din clasa. fata spune ca profesoara face altceva in ore, ca vine tarziu la ora si pleaca inainte de a suna de iesire.
5. foarte multi copii din diferite clase spun ca nu pot face engleza cu ea. pana acum n/am intalnit un copil sau un parinte care sa fie multumit de ea.
6. are teancuri de reclamatii din anii anteriori si se lauda la copii ca are pile si nimeni nu/i poate face nimic.
7. am vorbit cu unii parinti si au refuzat sa facem impreuna reclamatie. le era teama ca copiii lor vor avea de suferit.
mai sunt si altele dar nu stiu daca ar trebui insirate aici.
Nu am nimic impotriva orelor suplimentare pe care le fac profesorii dar nu le vad necesare la clasele mici. In plus mai e faptul ca mai am o fata in clasa I si zilnic trebuie sa fac trei drumuri cu masina pana la scoala...
Ca parinte am participat la toate problemele clasei cu munca si cu bani si n/a fost niciodata cand am intors spatele. Sunt de acord sa facem tot ce este necesar pt bunul mers al clasei. Totusi nu cred ca trebuie sa existe un profesor care face tot ce vrea in timp ce la parinti si la copii le e frica.
Mesaj personal
lihaciumarcel
Trimis: 1 Feb 2011, 09:20 AM

Utilizator activ

QUOTE (amethyst @ 1 Feb 2011, 09:37 AM)
Io mor de curiozitate... oare ce face profa aia in timpul orei, ca nu prea inteleg; cat de chinuie bietii copii sa invete singuri engleza, ea ce face mai exact?! laugh.gif

nu mi/am pus problema ce face. nu pretind sa fie activa 50 de minute, dar macar 30 sa fie eficienta. fiica mea nu deranjeaza ora, nu vorbeste cu altcineva in ora, este foarte atenta si totusi nu intelege mare lucru. spune ca prof. vorbeste repede. trebuie sa va dau continutul contestatiei sa/l dezbateti.
Mesaj personal
dora^
Trimis: 1 Feb 2011, 09:27 AM

Mentor

Mda, ce ați enumerat sunt doar vorbele unui copil de 8 ani și zvonuri culese cine știe de unde. Și mai lăsați-o baltă cu "cel puțin 2 ore pe zi studiu la engleză", mai au și alții copii. vă mai întreb o dată, observ că evitați răspunsul: cu profesoara ați vorbit? Poate copilul dvs. chiar are probleme la engleză. Nu scrie nicăieri că trebuie musai să aibă FB la engleză!!! Și încă ceva: nu vă mai luați după ce spun alții și nici nu mai stați cu gândul la copiii altora care (poate) sunt favorizați la teste. E foarte posibil să aveți dreptate, dar e și foarte posibil să vă înșelați.
Mesaj personal
amethyst
Trimis: 1 Feb 2011, 09:28 AM

Mentor

QUOTE (lihaciumarcel @ 1 Feb 2011, 09:20 AM)
QUOTE (amethyst @ 1 Feb 2011, 09:37 AM)

nu mi/am pus problema ce face. nu pretind sa fie activa 50 de minute, dar macar 30 sa fie eficienta. fiica mea nu deranjeaza ora, nu vorbeste cu altcineva in ora, este foarte atenta si totusi nu intelege mare lucru. spune ca prof. vorbeste repede. trebuie sa va dau continutul contestatiei sa/l dezbateti.

Acum v-ati razgandit: profa preda, dar prea repede confused06.gif Ar fi interesant sa vad ce contine contestatia, dar , mai ales, raspunsul primit!

--------------------
user posted image
Mesaj personal
dora^
Trimis: 1 Feb 2011, 09:29 AM

Mentor

QUOTE (lihaciumarcel @ 1 Feb 2011, 10:20 AM)
fiica mea nu deranjeaza ora, nu vorbeste cu altcineva in ora, este foarte atenta si totusi nu intelege mare lucru. spune ca prof. vorbeste repede.

rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif

Nu cumva dați prea multă crezare copilului?
Mesaj personal
lihaciumarcel
Trimis: 1 Feb 2011, 09:46 AM

Utilizator activ

Contestatie
Catre conducerea scolii

Sunt .............., eleva in clasa a III a A si doresc sa va aduc la cunostinta o situatie care nu trebuie sa existe intr/o tara civilizata.
Din 30 ore efective de limba engleza, in primul semestru, profesoara ne/a invatat maxim zece ore. Restul timpului a lipsit, a venit tarziu, a plecat mai devreme sau a facut altceva. Aceasta situatie a adus rezultate slabe in clasa noastra. Totusi o parte din colegii mei au fost dusi de parintii lor la ore suplimentare si au obtinut rezultate bune.
Daca profesoara ne/ar fi predat corect limba engleza, rezultatele ar fi fost la fel ca la limba romana, fara sa mai fie nevoie de ore suplimentare.
Trebuie sa stiti ca profesoara care ne/ati dat/o este plictisita si dezinteresata si ne pune pe noi sa invatam limba engleza in clasa.
Pe mine nu m/au dus parintii la ore suplimentare si a trebuit sa invat singura acasa. Am renuntat zilnic la ore de joaca si am invatat fiecare lectie, am tradus fiecare lectie si am facut toate exercitiile singura acasa.
Deoarece parintii mei nu cunosc limba engleza, pentru mine a fost o munca foarte grea si a trebuit sa invat zilnic.
Desi am fost cuminte si atenta sa ore, am invatat foarte putin in clasa iar profesoara nu m/a ascultat niciodata in tot semestrul I si am fost tinuta sub amenintarea corigentei pana la sfarsitul semestrului.
Eu am invatat acasa si stiu toate lectiile din manualul de limba engleza, totusi am primit note mici.
Trebuie sa stiti ca nu se poate proceda asa cu un copil de opt ani si va cer sa va faceti datoria de dascali, asa cum si eu imi fac datoria de elev.
Este o nedreptate pe care n/o pot accepta.
Carnetul de note, in acest caz, nu mai este oglinda mea si refuz sa/l mai pastrez pana cand voi fi evaluata corect si munca mea va fi recunoscuta.
Mentionez ca aceasta contestatie am facut/o cu ajutorul tatalui meu care a vazut prin ce greutati trebuie sa trec. Aceasta contestatie este scrisa cu mana mea si o sustin in totalitate.
Anexez la aceasta contestatie carnetul de elev pe care nu/l mai pot purta pentru ca nu ma reprezinta pe mine.
In speranta ca ma adresez unor dascali care sunt cu adevarat dascali, astept sa fiu reexaminata la limba engleza si sa/mi dati inapoi "oglinda" curata, in care sa ma vad asa cum sunt. Va multumesc.

Data Numele .....
...............

Aceasta este contestatia depusa. Astept parerile dvs. Ce am facut bine si ce nu am facut bine. Ce ar trebui sa fac in continuare.
Mesaj personal
lihaciumarcel
Trimis: 1 Feb 2011, 10:00 AM

Utilizator activ

QUOTE (dora^ @ 1 Feb 2011, 10:27 AM)
Mda, ce ați enumerat sunt doar vorbele unui copil de 8 ani și zvonuri culese cine știe de unde. Și mai lăsați-o baltă cu "cel puțin 2 ore pe zi studiu la engleză", mai au și alții copii. vă mai întreb o dată, observ că evitați răspunsul: cu profesoara ați vorbit? Poate copilul dvs. chiar are probleme la engleză. Nu scrie nicăieri că trebuie musai să aibă FB la engleză!!! Și încă ceva: nu vă mai luați după ce spun alții și nici nu mai stați cu gândul la copiii altora care (poate) sunt favorizați la teste. E foarte posibil să aveți dreptate, dar e și foarte posibil să vă înșelați.

da. corect ar fi aproximativ doua ore pe zi si nu cel putin. nu am vorbit cu profesoara pt ca eram vulnerabil sa fac lucruri necugetate iar dumneaei abea astepta asta.
au vorbit alti parinti si i/a invitat la ore suplimentare. cei care s/au dus, au primit medii FB, numai ca la o evaluare corecta ar fi in urma fata de fiica/mea....
Chiar daca nu scrie niciunde ca trebuie sa aiba FB la engleza, dar mai sunt si legi nescrise si corecte. Sau poate chiar scrie si nu stiu eu.
Daca eu primesc o masinarie profesionala cu care sa lucrez, nu ma apuc sa o sparg cu ciocanul ! Lucrez cu ea si o ingrijesc, o admir, o sterg de praf si nu o arunc in mizerie. Este una din legile nescrise... Consider ca asa ar trebui sa faca si profesorii, nu sa se razbune pe ei ca guvernul le/a taiat salariile. Si mie mi s/au redus veniturile la jumatate (am un atelier de mobila) dar pentru asta nu ma razbun pe clienti pt ca altfel mi se reduc la zero veniturile. Daca ar fi asa concurenta la scoala, unii profesori ar ramane pe drumuri...
Mesaj personal
mihai_ropota
Trimis: 1 Feb 2011, 10:27 AM

Mentor

Probabil daca profesoara facea numai joculete cu ei si le dadea f bine pe linie erati multumit. Asa... Reclamati profesoara.
Ce scarba mi-e de asa atitudine.
Sunt curios cum putea o eleva de clasa a III-a sa scrie asa o reclamatie. laugh.gif
Mi-e si mila de cei ramasi in invatamant.
Vor parintii 10 pe linie, munca putina si totul pe masa? Sa se duca la o scoala privata.

Acest mesaj a fost modificat de către mihai_ropota la data 1 Feb 2011, 10:30 AM
Mesaj personal
lihaciumarcel
Trimis: 1 Feb 2011, 10:47 AM

Utilizator activ

QUOTE (mihai_ropota @ 1 Feb 2011, 11:27 AM)
Probabil daca profesoara facea numai joculete cu ei si le dadea f bine pe linie erati multumit. Asa... Reclamati profesoara.
Sunt curios cum putea o eleva de clasa a III-a sa scrie asa o reclamatie. laugh.gif
Vor parintii 10 pe linie, munca putina si totul pe masa? Sa se duca la o scoala privata.

se pare ca sunteti un profesor rau intentionat. daca ati fi citit corect contestatia, ati fi primit raspunsurile la intrebarile dvs. scrie in contestatie cum a reusit o eleva de clasa a treia sa o faca. mai cititi odata cu atentie. Vad ca va este scarba de o asa atitudine a mea. Va este scarba ca am cerut o reevaluare ? Sunt gata sa imi cer scuze de la cine trebuie, sau sa fac ce mi se cere. Totusi e o problema care trebuie rezolvata. Vad ca profesorii sunt impotriva mea. sunt curios ce atitudine au parintii care nu sunt profesori. Nu inteleg cine face munca putina si are totul pe masa. Cel putin familia mea, nu suntem din cei cu munca putina si totul pe masa. Noi muncim foarte mult la o concurenta mare pe bani putini si daca platim impozitele la stat, n/avem dreptul la invatamantul gratuit ? trebuie sa mergem la scoli private ? Curios. Inclusiv fetele muncesc la invatatura in fiecare zi cu constiinciozitate. In germania n/ai putea intalni asemenea probleme la scoala. probabil sunt mai bine platiti profesorii dar si micii intreprinzatori au venituri de cel putin zece ori mai mari ca ale noastre.
Mesaj personal
Zinna
Trimis: 1 Feb 2011, 11:09 AM

Utilizator activ

Eu sunt și profesoară și mamă. Am întâlnit și profesori care nu își fac datoria la catedră și părinți care dau vina exclusiv pe profesori pentru rezultatele copiilor. Cred că ar trebui ca dl.Lihaciu să apeleze personal la directorul școlii, să facă uz de dreptul părintelui de a asista la orele de curs ale copilului, să vină cât mai des la școală, înaintea orei de limba engleză și să semnaleze directorului întârzierile profesoarei în cauză. Bine ar fi să asocieze la aceasta pe presedintele comitetului de părinți. După un timp, dacă profesoara nu își schimbă atitudinea, se poate face o sesizare la Inspectoratul, școlar, cu date și evenimente concrete, semnată și de președintele comitetului de părinți. Cereți directorului să întocmească proces verbal de asistență la oră și să fie însoțit, la rândul său, de șeful catedrei de limbi străine. Din experiența mea, peștele de la cap se împute (scuzați!) și se va vedea clar atitudinea directorului față de problemă.

--------------------
Mesaj personalYahoo
Zinna
Trimis: 1 Feb 2011, 11:12 AM

Utilizator activ

Am uitat ceva important. Trebuie implicată și învățătoarea clasei în asistențele la ore. Dacă le făcea, așa cum are obligația să facă la orele ținute de profesori la clasa ei, poate nu se ajungea la situația aceasta. E mult dezinteres, peste tot...

--------------------
Mesaj personalYahoo
mihai_ropota
Trimis: 1 Feb 2011, 11:51 AM

Mentor

QUOTE (lihaciumarcel @ 1 Feb 2011, 11:47 AM)
Sunt curios cum putea o eleva de clasa a III-a sa scrie asa o reclamatie.  laugh.gif 

se pare ca sunteti un profesor rau intentionat. daca ati fi citit corect contestatia, ati fi primit raspunsurile la intrebarile dvs. scrie in contestatie cum a reusit o eleva de clasa a treia sa o faca. mai cititi odata cu atentie. Vad ca va este scarba de o asa atitudine a mea. Va este scarba ca am cerut o reevaluare ? Sunt gata sa imi cer scuze de la cine trebuie, sau sa fac ce mi se cere. Totusi e o problema care trebuie rezolvata. Vad ca profesorii sunt impotriva mea. sunt curios ce atitudine au parintii care nu sunt profesori. Nu inteleg cine face munca putina si are totul pe masa. Cel putin familia mea, nu suntem din cei cu munca putina si totul pe masa. Noi muncim foarte mult la o concurenta mare pe bani putini si daca platim impozitele la stat, n/avem dreptul la invatamantul gratuit ? trebuie sa mergem la scoli private ? Curios. Inclusiv fetele muncesc la invatatura in fiecare zi cu constiinciozitate. In germania n/ai putea intalni asemenea probleme la scoala. probabil sunt mai bine platiti profesorii dar si micii intreprinzatori au venituri de cel putin zece ori mai mari ca ale noastre.

Vreti calitate? Cat am fost profesor predam STRICT programa si mi s-a zis ca nu fac nimic. Cand le-am cerut parintilor sa dea scris ca vor sa fac peste programa, n-a vrut niciunul si m-au acuzat de rea intentie.
Eu asta doresc elevilor si parintilor: sa aiba profesorii pe care ii merita.
Acum cand nu mai sunt profesor va adresez o intrebare: de unde stiti ca profesoara nu face nimic? V-ati uitat in caiete? Ati verificat programa inainte sa faceti reclamatii?

Acest mesaj a fost modificat de către mihai_ropota la data 1 Feb 2011, 11:54 AM
Mesaj personal
mihai_ropota
Trimis: 1 Feb 2011, 11:57 AM

Mentor

QUOTE (lihaciumarcel @ 1 Feb 2011, 10:46 AM)

Eu am invatat acasa si stiu toate lectiile din manualul de limba engleza, totusi am primit note mici.

Se pot gasi suficiente metode de a contrazice o asemenea afirmatie, drept pentru care, nu o cred.
Mesaj personal
mihai_ropota
Trimis: 1 Feb 2011, 11:59 AM

Mentor

Sunt curios dupa ce o schimba cine va ia clasa. Alta profesoara dezinteresata?
Mesaj personal
licusca
Trimis: 1 Feb 2011, 12:20 PM

Utilizator activ

Sunt curios cum putea o eleva de clasa a III-a sa scrie asa o reclamatie.  laugh.gif 

La noi copilul urmeaza sa mearga la scoala din toamna si nu cunosc bine regulile interioare, actuale a unei scoli. Daca e permis, as incerca sa asist la orele de engleza, macar la vre-o 5 consecutiv, pentru a vedea ce se intampla cu adevarat.
Insa stiu sigur ca este ILEGAL, ca aceeasi profesoara de engleza sa mediteze copilul. Este contradictoriu ca sa mai castigi niste bani pentru incometenta de care dai dovada la ore.
P.S. Apropo de profesorii care intervin aici, sunt de acord ca majoritatea sunt rau intentionati. Cei profesionisti iti raspund la subiect ori sunt cu copiii, nu au timp sa carcoteze pe aici.
Mesaj personalTrimite email
mihai_ropota
Trimis: 1 Feb 2011, 12:27 PM

Mentor

QUOTE (licusca @ 1 Feb 2011, 01:20 PM)

La noi copilul urmeaza sa mearga la scoala din toamna si nu cunosc bine regulile interioare, actuale a unei scoli. Daca e permis, as incerca sa asist la orele de engleza, macar la vre-o 5 consecutiv, pentru a vedea ce se intampla cu adevarat.
Insa stiu sigur ca este ILEGAL, ca aceeasi profesoara de engleza sa mediteze copilul. Este contradictoriu ca sa mai castigi niste bani pentru incometenta de care dai dovada la ore.
P.S. Apropo de profesorii care intervin aici, sunt de acord ca majoritatea sunt rau intentionati. Cei profesionisti iti raspund la subiect ori sunt cu copiii, nu au timp sa carcoteze pe aici.

Ilegal? Cititi mai bine. Cat priveste asistatul, va depasiti atributiile, intrucat nu sunteti inspector de specialitate ca sa solicitati asa ceva. Si da, sigur, profesorii adevarati nu au internet si stau numai dupa copii. laugh.gif

P.S. Nu sunt profesor.

Acest mesaj a fost modificat de către mihai_ropota la data 1 Feb 2011, 12:36 PM
Mesaj personal
4ward
Trimis: 1 Feb 2011, 12:30 PM

Utilizator avansat

Vreti calitate? Cat am fost profesor predam STRICT programa si mi s-a zis ca nu fac nimic. Cand le-am cerut parintilor sa dea scris ca vor sa fac peste programa, n-a vrut niciunul si m-au acuzat de rea intentie.
Eu asta doresc elevilor si parintilor: sa aiba profesorii pe care ii merita.

Asta-i cu totul altceva.Sunt si profesori care nu-si fac ora;am avut,din pacate,astfel de colegi.Cand profesorul nu-si face treaba si mai da si note mici este normal sa apara discutii.
Uneori fac asta pe banii parintilor.Nepotelul meu face ore de engleza la gradinita si in doi ani n-a invatat decat doua cuvinte(!),nu mai spun ca profesoara pretinde sa primeasca bani chiar si pe orele de la care copilul lipseste din cauze medicale.Este drept ca sunt multi copii in grupa,motive poate sa gaseasca oricine,dar in doi ani n-a putut sa ajute copiii ramasi in urma...

Ati verificat programa inainte sa faceti reclamatii?

Nu cred ca este de datoria parintelui sa faca asta.Multi parinti nu stiu ce sunt/de unde pot obtine toate aceste documente.

Acest mesaj a fost modificat de către Deeanna la data 1 Feb 2011, 12:32 PM

--------------------
'A man can be destroyed but not defeated.'-Ernest Hemingway
Mesaj personal
mihai_ropota
Trimis: 1 Feb 2011, 12:33 PM

Mentor

QUOTE (Deeanna @ 1 Feb 2011, 01:30 PM)

Ati verificat programa inainte sa faceti reclamatii?

Nu cred ca este de datoria parintelui sa faca asta.Multi parinti nu stiu ce sunt/de unde pot obtine toate aceste documente.

Inseamna deci ca parintii pot oricand emite pretentii fara acoperire!
Mesaj personal
licusca
Trimis: 1 Feb 2011, 12:44 PM

Utilizator activ

QUOTE (mihai_ropota @ 1 Feb 2011, 01:27 PM)
Ilegal? Cititi mai bine

Da, am citit, intr-adevar ”Legea educatiei a uitat de meditatii”, daca termenul ilegal nu-l putem folosi, atunci IMORAL ar fi perfect.
tincu68
Trimis: 1 Feb 2011, 12:47 PM

Utilizator
**

Si daca are dreptate copilul? Nu trebuie sa comunice parintilor ce i se intampla? Trebuie sa invete de mici : "capul plecat sabia nu-l taie?" De ce scoala trebuie trebuie sa fie "bau-bau " in Romania ? Cati copii ati auzit spunand :" deabea astept sa merg la scoala", hai sa fim seriosi. Nu sustin ca toti profesorii sunt dezinteresati sau rau intentionati dar nici parintii nu sunt toti exagerati. Trebuia sa sfatuiti omul sa mearga la ore (si astfel vedea si la ce ora vine doamna profesoara si ce face la ora) si nu sa-i aruncati "scarba" dumneavoastra in fata. Un om (intamplator parinte) cauta o rezolvare si ...... ii dam cat mai bine in cap........
Mesaj personal
dora^
Trimis: 1 Feb 2011, 12:51 PM

Mentor

QUOTE (licusca @ 1 Feb 2011, 01:20 PM)

Doamnă, măsurați-vă cuvintele, că nu sunteți acasă la părinții dvs., sunteți pe un forum public, unde fiecare are dreptul să scrie fără a da explicații. Pentru asemenea instigații la ceartă e foarte posibil să vi se suspende contul. Și n-ați vrea asta, nu?

Și-acum, să vă răspund punctual:
1. Știți "sigur" pe naiba că e ilegal, vă spun eu. O fi imoral, dar încă nu-i ilegal să-i meditezi pe elevii de la clasă.
2. Profesorii care scriu pe-aici sunt în vacanță, și de-aia sunt rău intenționați, că au prea mult timp liber și nu-s la școală să vă tortureze copiii.

Eu înțeleg că veniți de pe meleaguri comuniste, da' să știți că ați înțeles prost democrația pe care ați găsit-o aici. Dacă acolo vă era interzis să deschideți gura, aici o deschideți spunând numai dodii. Succes în continuare, abia aștept să văd cât veți rezista pe acest forum.

Acest mesaj a fost modificat de către dora^ la data 1 Feb 2011, 01:05 PM
Mesaj personal
licusca
Trimis: 1 Feb 2011, 12:56 PM

Utilizator activ

QUOTE (mihai_ropota @ 1 Feb 2011, 01:27 PM)
Si da, sigur, profesorii adevarati nu au internet si stau numai dupa copii. laugh.gif

P.S. Nu sunt profesor.

Deci recunoasteti ca Dvs nu sunteti nici profesor adevarat( pentru ca aveti internet) si nici profesionist! Refritor la ”nu sunt profesor” ati postat pe acest forum multe in calitate de profesor.
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (17) [1] 2 3 ... Ultimul » Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved