Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării



  Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> LEGEA INV. NR. 1/2011, CONCEDIU DE ODIHNA DIDACTIC AUXILIAR
ILUS
Trimis: 14 Apr 2011, 09:32 AM


Utilizator avansat
****

Grup: Members
Mesaje: 404
Înscris: 28 Oct 09


Buna ziua tuturor! Am o rugaminte la cei ce au citit Legea Nr. 1/2011 cu " simt de raspundere" nu "printre randuri": La ce pagina ne regasim, auxiliarii, privind concediul de odihna? Eu am gasit tot 62 zile lucratoare la cadrele didactice! Noi?????? Ne-au uitat? Poate nu am gasit capitolul respectiv! Multumesc! sign28.gif
Mesaj personal
Top
halimachi
Trimis: 14 Apr 2011, 09:37 AM


Utilizator
**

Grup: Members
Mesaje: 29
Înscris: 28 Aug 07


Noi mergem dupa Codul Muncii. Nu mai beneficiem de zilele suplimentare.
Mesaj personal
Top
Olena Vladescu
Trimis: 14 Apr 2011, 01:36 PM


Utilizator avansat
****

Grup: Members
Mesaje: 566
Înscris: 13 Mar 10


noi avem contract lunar nu orar
Mesaj personal
Top
MAMA58
Trimis: 18 Apr 2011, 11:50 AM


Utilizator
**

Grup: Members
Mesaje: 35
Înscris: 18 May 10


La c.did. se merge pe 62 zile lucratoare nu se mai merge si pe 78 calendaristice?
Mesaj personal
Top
ILUS
Trimis: 18 Apr 2011, 12:24 PM


Utilizator avansat
****

Grup: Members
Mesaje: 404
Înscris: 28 Oct 09


QUOTE (MAMA58 @ 18 Apr 2011, 11:50 AM)
La c.did. se merge pe 62 zile lucratoare nu se mai merge si pe 78 calendaristice?

Nu scrie si 78 calendaristice, doar 62 zile lucratoare.Sect a 8-a, " Drepturi si obligatii",Art. 267.
Asta incercam si eu sa zic pe acest forum, vis-a-vis de auxiliar.Nu s-a trecut nimic de noi.Cineva a rapuns ca se aplica Codul Muncii.Se aplica si inainte, doar ca scris de didactic auxiliar ca poate beneficia pana la 10 zile suplimentare.OK! le-a dat jos! De ce nu scrie clar ca nu se mai dau.Acesta lege abgroga si Legea Invatamantului si Statutul Pers Did.Au facut 2/1, deci trebuia clarificat fiecare lucru in parte.O zi buna tuturor!
Mesaj personal
Top
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

 

 
  © 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved