Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> DECIZIE-CFP, temei legal
Olena Vladescu
Trimis: 27 Apr 2011, 02:59 PM

Utilizator avansat

Grup: Members

Va rog frumos, am nevoie de un model de decizie pentru contabila, trece de la cfp 25 % la cfp-40%, si nu stiu niciun temei legal, nici decizia cum trebuie sa sune, si nu am gasit nici pentru 25% decizia, ca o adaptam, va rog mult.
Mesaj personal
Seb22
Trimis: 27 Apr 2011, 03:14 PM

Utilizator avansat

Poate confundati CFP cu indemnizatie de conducere?CFP 40% nu cred ca poate avea.
Mesaj personalTrimite email
Olena Vladescu
Trimis: 27 Apr 2011, 03:28 PM

Utilizator avansat

.... ma scuzati, aveti dreptate indemnizamia de conducere, (sunt grup scolar)
Mesaj personal
Dialexia
Trimis: 27 Apr 2011, 06:00 PM

Utilizator
**

Indraznesc si eu sa cer ajutorul dvs. as avea si eu nevoie de un model de decizie de schimbare a indemnizatiei de conducere. multumesc.
Mesaj personal
Dialexia
Trimis: 27 Apr 2011, 10:05 PM

Utilizator
**

...ajutor...!!! nu are nimeni model de decizie de schimbare a i. conducere, unde as putea gasi temeiul legal?/
Mesaj personal
VICUTA
Trimis: 28 Apr 2011, 08:23 AM

Utilizator avansat

QUOTE (Dialexia @ 27 Apr 2011, 10:05 PM)
...ajutor...!!! nu are nimeni model de decizie de schimbare a i. conducere, unde as putea gasi temeiul legal?/

Păi atunci cand îi schimbați indemnizația din 25 în 40% bănuiesc că faceți acest lucru în baza unui act legal. pe decizia normală pentru spor de conducere îi atașați și actul normativ în baza căruia faceți modificarea, simplu. Și eu aș mai adăuga o Hotărâre a Consiliului de administrație.

--------------------
vicuta
Mesaj personal
istorie 55
Trimis: 28 Apr 2011, 10:48 PM

Utilizator avansat

40%?????????????????????????????????????
Da ce face frate de banii astia???????????????????????
Plus CFP:25%;plus vreo gradatie de merit 25%:si mai ziceti ca e RAU in invatamant!!!!!!
Mesaj personal
Dialexia
Trimis: 28 Apr 2011, 10:53 PM

Utilizator
**

exact, nu e rau de loc, si mie imi este greu cand fac salariile si vad atatea sporuri, dar... ne putem si noi face contabili daca vrem.. nu?
Mesaj personal
irinap
Trimis: 5 May 2011, 09:31 PM

Utilizator activ

Spuneti-mi si mie va rog in ce judet se da indemnizatie de conducere pentru administratori financiari (contabili sefi), in Suceava au imputat-o aproape peste tot, mie mi-au imputat-o pentru anul 2009 si pentru ca mi-am permis sa-i dau in judecata acum am alt control care imi calculeaza tot pentru a-mi imputa si pentru anii 2008,2010 si 2011.
Constatarea a fost facuta de Curtea de Conturi, ei sustin ca in legile anuale de salarizare nu exista functie specifica de administrator financiar cu indemnizatie de conducere, in opinia lor administratorii financiari sunt pe functii de executie si nu au dreptul la aceasta indemnizatie. OMECT 4847 bis care a echivalat functia de contabil-sef cu administrator financiar nu este luata in considerare. S-a mai auzit in alt judet de asa ceva? Pana o sa obtin o hotarare judecatoreasca, sper sa fie favorabila, stau intr-un continuu stres, si nu inteleg cum un contabil sef cu studii S (pentru acest post am dat concurs) la un centru bugetar, fara alt contabil, fara administrator, care face toata hartogaraia de la referate, receptii, PV, pana la bilant, sa fie privat de niste drepturi legale???
Daca mai este cineva in situatia aceasta atept un raspuns, poate mai multi o sa reusim sa facem ceva, pentru cei ce nu sunt privati de acest drept le doresc sa nu treaca nici o data prin asa ceva.
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved