Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (2) [1] 2  ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> SNSPA
sabina b
Trimis: 1 May 2011, 12:28 AM

Utilizator activ

Grup: Members

Stie cineva unde gasesc rezultatele admitere 2010 la Comunicare si Relatii Publice?
Mesaj personal
nafets_eisur
Trimis: 3 May 2011, 05:54 PM

Începător
*

Zilele trecute s-a dat pretestarea pentru admiterea la SNSPA.

1. Cum s-a desfasurat?
2. Are cineva vreo copie dupa subiectele de la matematica?
3. Care a fost ultima medie cu care s-a intrat la Stiinte Politice anul trecut?

Multumesc
Mesaj personal
nyco
Trimis: 18 May 2011, 02:20 PM

Utilizator avansat

uau..nu știam că pt snspa dai testare din mate... laugh.gif

--------------------
La ce bun să-l mai citim pe Aristofan când avem circul cu noi?

O viață ratată aparține ori unui prost ori unui martir; una din două. Șmecherii au parte de tot succesul.

În demență văd mișunând viermii conștiinței noastre atrofiate. În ea și-n tot ce este imoral.

Dumnezeu a creat credința, iar omul ca să-I răspundă printr-o glumă, a inventat religia.
Mesaj personal
ruxandra_mihalascu
Trimis: 1 Jun 2011, 09:10 PM

La prima intervenție

Buna! sunt cateva chestii cu care nu m-am lamurit in legatura cu facultatea de stiinte politice. adica am cautat pe site si nu am inteles foarte bine cum se realizeaza admiterea. Se ia in calcul doar examenul de admitere la economie/filozofie/matematica etc.? sau conteaza si media de la bac, media din liceu? v-as fi recunoscatoare daca ati putea sa ma ajutati:D
Mesaj personal
think twice
Trimis: 15 Jun 2011, 12:34 AM

Începător
*

Buna, sunt cls a 12 a si intentionez sa dau la SNSPA. As vrea sa stau la camin, intr o camera de doua persoane si sunt interesata sa caut o fata care ar dori sa stea cu mine.
Mesaj personal
hematie
Trimis: 16 Jun 2011, 10:08 AM

Începător
*

e acreditata facultatea de stiinte politice din cadrul snspa? ca imi spusese un coleg ca nu ar fi...

--------------------
BAC

Competente:

Lb. Romana: Experimentat
Lb. Engleza: B2-B2-B2-B2-B2
Digitale: Experimentat

Probe scrise:

Lb. si lit. romana:
Istorie:
Geografie:
Mesaj personalPagina web a utilizatoruluiYahoo
hematie
Trimis: 16 Jun 2011, 10:16 AM

Începător
*

Stie cineva daca este acreditata Facultatea de Stiinte Politice din cadrul SNSPA? Am cautat pe forum, la ei pe site, dar nu am gasit nimic in legatura cu asta...

--------------------
BAC

Competente:

Probe scrise:

Lb. si lit. romana:
Istorie:
Geografie:
hematie
Trimis: 16 Jun 2011, 10:42 AM

Începător
*

QUOTE (ruxandra_mihalascu @ 1 Jun 2011, 09:10 PM)
Buna! sunt cateva chestii cu care nu m-am lamurit in legatura cu facultatea de stiinte politice. adica am cautat pe site si nu am inteles foarte bine cum se realizeaza admiterea. Se ia in calcul doar examenul de admitere la economie/filozofie/matematica etc.? sau conteaza si media de la bac, media din liceu? v-as fi recunoscatoare daca ati putea sa ma ajutati:D

Cred ca asta te poate ajuta... http://www.studentie.ro/admitere/admitere-...-Bucuresti-o344

Am gasit raspuns si la intrebarea mea...

--------------------
BAC

Competente:

Probe scrise:

Lb. si lit. romana:
Istorie:
Geografie:
think twice
Trimis: 16 Jun 2011, 11:05 AM

Începător
*

Mie nu imi raspunde nimeni in legatura cu caminele??:-s
Mesaj personal
sorinel0310
Trimis: 17 Jun 2011, 05:25 PM

La prima intervenție

Facultatea de MANAGEMENT din cadrul SNSPA va asteapta la inscrieri in perioada 11-15 iulie.
http://facultateademanagement.ro/brosura-admitere-2011/
Mesaj personal
nycolleeta
  Trimis: 24 Jun 2011, 02:58 AM

Începător
*

Pentru admitere la SNSPA - Comunicare si relatii publice e bine sa invat direct subiectele rezolvate sau sa invat din carte toata materia? Ce ma sfatuiti? Precizez ca dau examen la psihologie si am un mod stupid de a invata si anume mecanic. unsure.gif
Mesaj personal
monaca
Trimis: 25 Jun 2011, 09:07 PM

Utilizator
**

QUOTE (hematie @ 16 Jun 2011, 10:16 AM)
Stie cineva daca este acreditata Facultatea de Stiinte Politice din cadrul SNSPA?

Eu sunt studenta la stiinte politice la zi, la snspa, iar facultatea ESTE acreditata, chiar daca nu scrie pe site; pe site-ul snspa este prezentata cea mai inalta distinctie pe care o poate avea o facultate din romania, cea de la ARACIS iar asta inseamna ca este foarte ok
Mesaj personal
monaca
Trimis: 25 Jun 2011, 09:09 PM

Utilizator
**

QUOTE (think twice @ 16 Jun 2011, 11:05 AM)
Mie nu imi raspunde nimeni in legatura cu caminele?

La snspa, caminele sunt in baneasa, iar in camere nu pot sta decat 4-5 persoane, mai putine nu se poate, dar daca insisti sa stai doar cu o persoana poti incerca si la politehnica si ase
Mesaj personal
monaca
Trimis: 25 Jun 2011, 09:12 PM

Utilizator
**

QUOTE (ruxandra_mihalascu @ 1 Jun 2011, 09:10 PM)

Admiterea la stiinte politice de la snspa se realizeaza doar pe baza examenului de admitere ce se sustine in 2 sesiuni de pretestari ( cea de acum, este pe 9 iulie). Nu conteaza media din anii 9-12 sau media de la bac
Mesaj personal
monaca
Trimis: 25 Jun 2011, 09:16 PM

Utilizator
**

QUOTE (nyco @ 18 May 2011, 02:20 PM)
uau..nu știam că pt snspa dai testare din mate... laugh.gif

abia acum s-a introdus optiunea de testare pt admitere la mate
Mesaj personal
monaca
Trimis: 25 Jun 2011, 09:18 PM

Utilizator
**

QUOTE (nycolleeta @ 24 Jun 2011, 02:58 AM)
Pentru admitere la SNSPA - Comunicare si relatii publice e bine sa invat direct subiectele rezolvate sau sa invat din carte toata materia? Ce ma sfatuiti? Precizez ca dau examen la psihologie si am un mod stupid de a invata si anume mecanic. unsure.gif

Din cate stiu eu, admiterea se face pe baza unor subiecte din 100. cel mai bine este sa inveti si subiectele si ceva pe langa, oricum, ideea este sa poti rezolva toate subiectele fara probleme
Mesaj personal
nycolleeta
Trimis: 25 Jun 2011, 10:53 PM

Începător
*

QUOTE (monaca @ 25 Jun 2011, 09:18 PM)
QUOTE (nycolleeta @ 24 Jun 2011, 02:58 AM)

Din cate stiu eu, admiterea se face pe baza unor subiecte din 100. cel mai bine este sa inveti si subiectele si ceva pe langa, oricum, ideea este sa poti rezolva toate subiectele fara probleme

Ok, ms ptr sfat biggrin.gif
Mesaj personal
giu.dalia
Trimis: 10 Jan 2012, 08:30 PM

Începător
*

exista un model de test la matematica pentru concursul de admitere la snspa? cum trebuie sa te inscrii pentru examen? este nevoie de depunera doasrului sau doar de inscriere on.line? in ce consta proba orala si interviul?
Mesaj personal
monaca
Trimis: 10 Jan 2012, 08:41 PM

Utilizator
**

QUOTE (giu.dalia @ 10 Jan 2012, 08:30 PM)
1. Ce facultate mai exact, pt ca SNSPA are 5 facultati, eu sunt la Stiinte Politice
2. In principiu, ar trebui sa existe pe site de la sesiunea de admitere de anul trecut modele cu probe de la fiecare materie;
2. Nu stiu despre ce interviu sau proba orala vorbesti....detaliaza, te rog, ca sa te pot ajuta

exista un model de test la matematica pentru concursul de admitere la snspa? cum trebuie sa te inscrii pentru examen? este nevoie de depunera doasrului sau doar de inscriere on.line? in ce consta proba orala si interviul?

giu.dalia
Trimis: 10 Jan 2012, 09:16 PM

Începător
*

pentru stiinte politice.
am citit pe site k exista pe langa proba scrisa, una orala si un interviu, dar nu sunt prezente detalii desprea astea..
si pe site nu am gasit niciun model de test pentru matematica...
Mesaj personal
Roisin
Trimis: 21 Feb 2012, 11:10 PM

La prima intervenție

Ma poate lamuri si pe mine cineva in legatura cu admiterea de la SNSPA? De pe site-ul oficial am inteles ca admiterea nu consta decat intr-un examen de tip grila, la o singura materie, la alegere, si se ia in considerare si media de la bac, care reprezinta doar 20% din nota finala de admitere. Se mentine aceasta modalitate de admitere? Multumesc anticipat pentru raspuns, chiar as fi recunoscatoare daca ar raspunde cineva cat mai curand.
Mesaj personal
Alexandra V.
Trimis: 15 Jun 2012, 10:24 PM

La prima intervenție

Buna!As avea si eu o intrebare,daca se poate.Facultatea de Management a SNSPA este acreditata?
Mesaj personal
anaelir
Trimis: 28 Jun 2012, 05:59 PM

Utilizator activ

Nici eu nu inteleg prea bine admiterea de la SNSPA. Mai exact la specializarea psihologie. La ce facultate e mai exact aceasta specializare si cum e admiterea? confused05.gif

Am gasit-o si la Comunicare si Relatii Publice si la Stiinte Politice. blink.gif

Insa, pe primul site nu zice nimic despre specializarea psihologie, doar sunt prezentate subiectele ce vor fi extrase la examenul din psihologie.
Pe al doilea site, e mai multa materie pentru admitere si inteleg ca subiectele au alta forma si numar(?) - cel putin asa mi se pare. Sunt extrase tot de acolo subiectele?!

Si, pana la urma, nu inteleg. E obligatoriu sa mergi la pretestare pentru a te putea inscrie sau e de ajuns sa mergi la examenul propriu-zis de admitere? Iar examenul pentru specializarea psihologie pe cand? Si trebuie sa te inscrii online pentru admiterea propriu-zisa sau pentru pretestare? wacko.gif

--------------------
Colegiul National "Mircea Eliade" Sighisoara '12
Psihologie - Universitatea din Bucuresti '15
Mesaj personal
anaelir
Trimis: 28 Jun 2012, 06:27 PM

Utilizator activ

QUOTE (anaelir @ 28 Jun 2012, 05:59 PM)
Nici eu nu inteleg prea bine admiterea de la SNSPA. Mai exact la specializarea psihologie. La ce facultate e mai exact aceasta specializare si cum e admiterea?  confused05.gif

Am gasit-o si la Comunicare si Relatii Publice si la Stiinte Politice. blink.gif

Insa, pe primul site nu zice nimic despre specializarea psihologie, doar sunt prezentate subiectele ce vor fi extrase la examenul din psihologie.
Pe al doilea site, e mai multa materie pentru admitere si inteleg ca subiectele au alta forma si numar(?) - cel putin asa mi se pare. Sunt extrase tot de acolo subiectele?!

Si, pana la urma, nu inteleg. E obligatoriu sa mergi la pretestare pentru a te putea inscrie sau e de ajuns sa mergi la examenul propriu-zis de admitere? Iar examenul pentru specializarea psihologie pe cand? Si trebuie sa te inscrii online pentru admiterea propriu-zisa sau pentru pretestare? wacko.gif

M-am lamurit asupra unor chestiuni. Am observat apoi ca e doar proba de concurs, nu si specializare laugh.gif M-a speriat mama, ca ea a venit azi acasa si mi-a zis de pretestare, ca de fapt nu e unde zic eu, etc si m-am speriat si eu laugh.gif

Dar, oricum, raman unele intrebari.

In cadrul SNSPA, in cadrul carei facultati intra specializarea psihologie si cum e admiterea? confused05.gif

Din cate am inteles, e la Comunicare si Relatii Publice, dar in brosura cu admiterea nu e mentionata deloc. blink.gif Nu se mai organizeaza aceasta specializare de anul acesta, sau inca mai trebuie sa astept sa apara informatii?

--------------------
Colegiul National "Mircea Eliade" Sighisoara '12
Psihologie - Universitatea din Bucuresti '15
Mesaj personal
LauraCriss
Trimis: 16 Jul 2012, 10:34 AM

Începător
*

Am luat examenul de admitere la snspa si trebuie sa trimit adeverinta de promovare a examenului d bac, scanata. Pe site scrie sa urc documentele pe site, dar nu m gasit nicio sectiune ca sa pot trimite documentele. Intrebarea e: cum le trimit?
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (2) [1] 2  Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved