Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Fisa postului cadrului didactic
ana_runa
Trimis: 18 Nov 2011, 07:20 PM

Utilizator avansat

Grup: Members

Buna seara,
Am completat de curand doua fise de post,una la o unitate de invatamant unde am predat temporar, iar cealalalta la institutia unde am catedra.Mi s-au parut total diferite.
La dvs. in scoli ce modele de fise de post se ,,vehiculeaza''?

Acest mesaj a fost modificat de către ana_runa la data 18 Nov 2011, 07:21 PM

--------------------
,,Toată viața și toată societatea, laolaltă cu cultura, sunt o chestie de comunicare;dar sunt totodata și una de cuminecare..." (C.Noica)
Mesaj personal
irimie1
Trimis: 18 Nov 2011, 08:48 PM

Utilizator avansat

QUOTE (ana_runa @ 18 Nov 2011, 07:20 PM)
Buna seara,
Am completat de curand doua fise de post,una la o unitate de invatamant unde am predat temporar, iar cealalalta la institutia unde am catedra.Mi s-au parut total diferite.

ORICE fisa a postului ar trebui sa contina date minime despre: denumirea postului(cifra preluata din COR), integrarea in structura organizatorica, responsabilitati, sarcini, activitati si actiuni specifice postului de munca, competentele postului, contextul muncii, pregatirea necesara postului de munca, salariul si conditiile de promovare. Ea este in fapt o descriere a sarcinilor care revin oricarei persoane care va ocupa un anumit post de munca. Astfel, daca responsabilitatile ti-au fost diferite, e normal ca si fisa postului sa difere. Nu exista un tipizat.
Mesaj personal
nicleon
Trimis: 19 Nov 2011, 12:03 AM

Utilizator avansat

VEZI AICI

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 365 )
Fișier atașat  fise_post_prof.educ.inv.ingrij.muncitor.zip
Mesaj personal
ana_runa
Trimis: 19 Nov 2011, 12:33 PM

Utilizator avansat

QUOTE (irimie1 @ 18 Nov 2011, 08:48 PM)
Buna seara,

ORICE fisa a postului ar trebui sa contina date minime despre: denumirea postului(cifra preluata din COR), integrarea in structura organizatorica, responsabilitati, sarcini, activitati si actiuni specifice postului de munca, competentele postului, contextul muncii, pregatirea necesara postului de munca, salariul si conditiile de promovare. Ea este in fapt o descriere a sarcinilor care revin oricarei persoane care va ocupa un anumit post de munca. Astfel, daca responsabilitatile ti-au fost diferite, e normal ca si fisa postului sa difere. Nu exista un tipizat.

Responsabilitatile au fost identice...De aceea m-a mirat faptul ca fisele nu coincideau.

--------------------
,,Toată viața și toată societatea, laolaltă cu cultura, sunt o chestie de comunicare;dar sunt totodata și una de cuminecare..." (C.Noica)
Mesaj personal
chchch
Trimis: 19 Nov 2011, 02:06 PM

Utilizator avansat

Buna seara,

Fisele respecta ca structura de baza Ordinul...numai stiu numarul, se personalizeaza pt fiecare scoala, se semneaza la inceputul anului scolar ca sa stim ce se urmareste si...asta e!!!
Dupa ea se face si fisa de evaluare anuala care trebuie afisata pt toata lumea.

--------------------
Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintile reduse ii discuta pe altii.
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved