Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării



  Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Art 253 legea educatiei, in anul scolar 2012-2013 se mai aplica art. 253 din Legea educatiei ?
ilincaadrian
Trimis: 8 Feb 2012, 07:07 PM


Utilizator
**

Grup: Members
Mesaje: 13
Înscris: 5 Feb 10


Buna ziua , ma numesc Ilinca Georgeta si sunt absolventa a facultatii de psihologie si stiintele educatiei specializarea pedagogia invatamantului primar si prescolar . In anul 2010 am participat la titularizare obtinand nota peste 7 dar din lipsa posturilor nu m-am putut titulariza si am gasit la suplinire un post de educatoare ( anul 2010 - 2011 - in locul unei colege care era in concediu de crestere a copilului ) . In anul 2011 am fost din nou la titularizare si din nou am gasit un post de suplinire care s-a eliberat prin transferarea titularului in localitatea unde avea domiciliul ( este vorba de anul scolar 2011-2012). In anul 2011 a existat o " Instructiune pentru punerea in aplicare a art. 253 din Legea educatiei nationale " . Conform acestei instructiuni m-as putea titulariza pe acest post. Numai ca pentru anul 2012-2013 nu exista o astfel de instructiune . In metodologia miscarii personalului didactic 2012-2013 nu exista o referire expresa ( sau nu am gasit-o eu ) cu privire la depunerea actelor pentru acest lucru - respectiv titularizarea in conditiile art 253. Am rugamintea daca cineva ma poate lamuri : te mai poti titulariza sau nu in conditiile art 253 din Legea educatiei ?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri .
Mesaj personal
Top
costi_52
Trimis: 8 Feb 2012, 08:41 PM


Mentor
*****

Grup: Members
Mesaje: 15.917
Înscris: 24 Aug 09


Găsiți tot ce vă interesează în Capitolul IV din metodologie (art. 62 și 63).


--------------------
Mesaj personal
Top
ilincaadrian
Trimis: 8 Feb 2012, 09:05 PM


Utilizator
**

Grup: Members
Mesaje: 13
Înscris: 5 Feb 10


multumesc mult pentru raspuns . Banuiam ca aici este raspunsul , dar mai voiam o confirmare . Problema este ca eu nu am cum sa am definitivatul conform art 63 1(cool.gif daca am absolvit in 2010 . Sunt inscrisa la definitivat dar examenul este pe 17 iulie .
Mesaj personal
Top
deni-deni
Trimis: 8 Feb 2012, 09:43 PM


Utilizator
**

Grup: Members
Mesaje: 36
Înscris: 22 May 09


Gasiti exact raspunsul pe care il asteptati aici
http://www.isjneamt.ro/public/comunicari.p...1&cauta=&page=1
Mesaj personal
Top
ilincaadrian
Trimis: 9 Feb 2012, 06:14 AM


Utilizator
**

Grup: Members
Mesaje: 13
Înscris: 5 Feb 10


Multumesc.
Mesaj personal
Top
crisadri
  Trimis: 12 Feb 2012, 10:18 AM


Utilizator activ
***

Grup: Members
Mesaje: 138
Înscris: 5 Feb 12


Ciudat! ......si ce se intampla cu cei care au dat concurs in 2011...astia nu au nici un drept sa se titularizeze......pana acum ultimul concurs era cel mai valabil.....acum.......
Mesaj personal
Top
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

 

 
  © 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved