Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Foaie matricola, dosar titularizare
gabriela_dr
Trimis: 6 Apr 2012, 07:48 PM

Utilizator activ

Grup: Members

Ce se poate face in situatia in care am pierdut foaia matricola si prin urmare nu am cum sa o legalizez pentru depunerea la dosarul de titularizare? Am doar o copie xerox dupa o alta copie legalizata. Pentru duplicat am inteles ca dureaza 30 de zile si nu m-as incadra in timp. Exista vreo varianta de a mi se aproba dosarul in situatia asta?
Mesaj personal
alenig
Trimis: 6 Apr 2012, 07:54 PM

Utilizator avansat

QUOTE (gabriela_dr @ 6 Apr 2012, 08:48 PM)
Ce se poate face in situatia in care am pierdut foaia matricola si prin urmare nu am cum sa o legalizez pentru depunerea la dosarul de titularizare? Am doar o copie xerox dupa o alta copie legalizata. Pentru duplicat am inteles ca dureaza 30 de zile si nu m-as incadra in timp. Exista vreo varianta de a mi se aproba dosarul in situatia asta?

Va sfatuiesc sa mergeti la centrul de examen / unitatea scolara centru de examen si sa vorbiti cu presedintele comisiei de organizare si desfasurare a examenului si explicatii situatia. Dati o declaratie, pe propia raspundere ca, pana la proba orala / practica a examenului, va angajati sa va completati dosarul cu foaia matricola legalizata- lipsa. Eventual, lasati copia dupa foaia matricola la dosar si incepeti rapid demersurile de eliberare a unui duplicat. Urmeaza etapele de validare a fisei de inscriere apoi , pana in 8 iunie , probele orale/ practice. Pana atunci aveti deja duplicatul!

Acest mesaj a fost modificat de către alenig la data 6 Apr 2012, 07:56 PM

--------------------
"Învățătura îți dă lumină dar nu te înalți decât prin caracter." ~(Ov.Denusianu)~
Mesaj personal
gabriela_dr
Trimis: 6 Apr 2012, 07:59 PM

Utilizator activ

Multumesc mult pentru indrumare!!!
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved