Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> raport cfp
florentinatatu72
Trimis: 14 Jun 2012, 02:42 PM

Utilizator activ

Grup: Members

va rog sa ma sprijiniti cu un raport cfp completat( model).va multumesc pentru sprijin
Mesaj personal
stefi-deea
Trimis: 14 Jun 2012, 04:01 PM

Utilizator avansat

am un model raport cfp dar trebuie completat cu datele din contabilitatea ta

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 1421 )
Fișier atașat  model_raport_cfp_.doc

--------------------
munca in zadar
Mesaj personal
florentinatatu72
Trimis: 15 Jun 2012, 12:15 PM

Utilizator activ

MULTUMESC!
Mesaj personal
CMN_PNTL
Trimis: 17 Jun 2012, 11:37 PM

Utilizator activ

Sporul CFP se acorda pentru perioada concediului de odihna, sau nu? sign67.gif
Mesaj personal
stefi-deea
Trimis: 18 Jun 2012, 08:46 AM

Utilizator avansat

QUOTE (CMN_PNTL @ 17 Jun 2012, 11:37 PM)
Sporul CFP se acorda pentru perioada concediului de odihna, sau nu? sign67.gif

din cate stiu, sporul cfp se acorda doar pt.perioada cat prestezi munca, intrucat trebuie sa aplici viza cfp, atat timp cat esti in CO aplici viza viza cfp?, Dar mai exista posibilitatea in care tu sa ai cerere de CO, dar in schim prestezi munca(adica faci op-uri, ordonantari) iar acolo se vede munca ta si ai voie, dar atat timp cat nu esti la munca si nu intocmesti nici un op.e cu confused06.gif
indemnizatia de conducere ai voie

--------------------
munca in zadar
Mesaj personal
CMN_PNTL
Trimis: 18 Jun 2012, 09:21 PM

Utilizator activ

QUOTE (stefi-deea @ 18 Jun 2012, 08:46 AM)
QUOTE (CMN_PNTL @ 17 Jun 2012, 11:37 PM)
Sporul CFP se acorda pentru perioada concediului de odihna, sau nu?  sign67.gif

din cate stiu, sporul cfp se acorda doar pt.perioada cat prestezi munca, intrucat trebuie sa aplici viza cfp, atat timp cat esti in CO aplici viza viza cfp?, Dar mai exista posibilitatea in care tu sa ai cerere de CO, dar in schim prestezi munca(adica faci op-uri, ordonantari) iar acolo se vede munca ta si ai voie, dar atat timp cat nu esti la munca si nu intocmesti nici un op.e cu confused06.gif
indemnizatia de conducere ai voie

Multumesc frumos, dar voiam si baza legala. Sporul CFP este diferit de cel de conducere. Nu este un spor cu caracter permanent. Ni s-a spus ca se da proportional cu timpul lucrat.
Mesaj personal
ioanag2010
Trimis: 19 Jun 2012, 09:20 AM

Utilizator avansat

Potrivit art. 145 alin (1) din Codul muncii , pentru perioada concediului de odihna salariatul beneficiaza de o indemnizatie de concediu, care nu poate fi mai mica decat salariul de baza, indemnizatiile si sporurile cu caracter permanent cuvenite pentru perioada respectiva, prevazute in contractul individual de munca.

(2) Indemnizatia de concediu de odihna reprezinta media zilnica a drepturilor salariale prevazute la alin. (1) din ultimele 3 luni anterioare celei in care este efectuat concediul, multiplicata cu numarul de zile de concediu.

In concluzie daca in ultimele 3 luni ati avut CFP atunci trebuie sa constituie baza de calcul la CO
Mesaj personal
galesa
Trimis: 6 Feb 2014, 12:00 PM

Utilizator
**

corect, dar pe perioada CO colega are decizie pentru viza CFP , o executa pentru operqatiunile supuse la viza in zilele de CO ale titularului, primeste sporul..in procent de 10% sau 25% cat are titularul.... rolleyes.gif
Mesaj personal
stefi-deea
Trimis: 6 Feb 2014, 12:10 PM

Utilizator avansat

colega dvs. are decizie pentru CFPD(perioada determinata), decizia o are ordonatorul de credite (directorul) el hotarareste ce procent acorda.

--------------------
munca in zadar
Mesaj personal
stefi-deea
Trimis: 6 Feb 2014, 12:11 PM

Utilizator avansat

colega dvs. are decizie pentru CFPD(perioada determinata), decizia o are ordonatorul de credite (directorul) el hotarareste ce procent acorda.

--------------------
munca in zadar
Mesaj personal
galesa
Trimis: 21 Feb 2014, 11:59 AM

Utilizator
**

QUOTE (stefi-deea @ 6 Feb 2014, 01:10 PM)

da este numita in decizie pentru perioadele in care titularul CFPP nu este in unitate
co, cm, etc, dar..nu a specificat procentul,
Mesaj personal
stefi-deea
Trimis: 21 Feb 2014, 12:18 PM

Utilizator avansat

Extras din L63/2011 anexa nr.5
CAPITOLUL II

Metodologia de calcul al drepturilor salariate care se acordă personalului didactic auxiliar

art.6
(1) În raport cu condițiile în care se desfășoară activitatea, condiții periculoase sau vătămătoare, personalul salarizat poate primi un spor de până la 15% din salariul de bază calculat ca sumă între lit. A, B, C, D, E ale art. 3, corespunzător timpului efectiv lucrat la locurile de muncă respective, cu respectarea prevederilor legale în vigoare.

2) Persoanele care, la data de 31 decembrie 2010, beneficiau de spor pentru control financiar preventiv beneficiază, pe lângă sporul prevăzut la alin. (1), de o compensație tranzitorie egală cu diferența dintre sporul de care beneficia și cel reglementat la alin. (1).
Acum parerea mea,
Daca decizia este data inainte de01.01. 2011 se putea acorda 25%, dar daca este datata ulterior doar de 15%

Acest mesaj a fost modificat de către stefi-deea la data 21 Feb 2014, 12:20 PM

--------------------
munca in zadar
Mesaj personal
galesa
Trimis: 21 Feb 2014, 12:24 PM

Utilizator
**

QUOTE (stefi-deea @ 21 Feb 2014, 01:18 PM)
Extras din L63/2011 anexa nr.5
CAPITOLUL II

Metodologia de calcul al drepturilor salariate care se acordă personalului didactic auxiliar

art.6
(1) În raport cu condițiile în care se desfășoară activitatea, condiții periculoase sau vătămătoare, personalul salarizat poate primi un spor de până la 15% din salariul de bază calculat ca sumă între lit. A, B, C, D, E ale art. 3, corespunzător timpului efectiv lucrat la locurile de muncă respective, cu respectarea prevederilor legale în vigoare.

2) Persoanele care, la data de 31 decembrie 2010, beneficiau de spor pentru control financiar preventiv beneficiază, pe lângă sporul prevăzut la alin. (1), de o compensație tranzitorie egală cu diferența dintre sporul de care beneficia și cel reglementat la alin. (1).
Acum parerea mea,
Daca decizia este data inainte de01.01. 2011 se putea acorda 25%, dar daca este datata ulterior doar de 15%

va multumesc, se pare ca asa trebuie sa procedam, decizia este din 2012 ,am avut rotatie la...guvernare blink.gif
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved