Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (2) [1] 2  ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Sedinta pentru ocupare posturi din 30-31 august sau dupa 1 septembrie
Radu David
Trimis: 16 Aug 2012, 09:40 AM

Utilizator
**

Grup: Members

Confuzie:se depune sau nu vreo adeverinta sau copia dosarului cu actele de la centru de concurs unde am dat examen, dupa sedinta de azi din 16 august in cazul in care nu am luat post, la inspectoratul de care apartine disciplina?smile.gif
Mesaj personal
t.m.i.
Trimis: 16 Aug 2012, 02:04 PM

Utilizator
**

Aceeasi intrebare este valabila si pentru cei care doresc in sedinta din 30/31 sa-si completeze norma. Va rog precizati daca exista o procedura generala pt. toate judetete in acest sens, sau daca fiecare isj isi stabileste propriile reguli.

Va multumesc frumos!
Mesaj personal
geo_luci
Trimis: 16 Aug 2012, 05:18 PM

Utilizator
**

La centrul unde am fost eu s-a spus ca intre 17 si 20 august se iau dosarele de la centrul respectiv si se depun la inspectoratul corespunzator disciplinei
Mesaj personal
ABogdy
Trimis: 16 Aug 2012, 10:57 PM

Utilizator activ

in Dambovita nu mai este nevoie de alt dosar au spus ca deja avem la centru unde am dat examen dosar dar cred ca depinde de isj-ul fiecarui judet... Bucuresti am inteles ca cere deci........
Mesaj personal
jordan
Trimis: 17 Aug 2012, 08:19 AM

Utilizator avansat

Dosarele celor care au dat examen in acest an vor fi aduse, in mod oficial, la inspectorat de presedintele centrului si predate cu proces-verbal.

Sedinta din 30 august incepe cu repartizarea orelor pt cei cu catedre incomplete, in ordinea descrescatoare a mediilor.
Mesaj personal
Elem
Trimis: 17 Aug 2012, 08:26 AM

Utilizator avansat

adica sa nu mai mergem sa luam dosarele ....??? sunt duse la inspectoratul de specialitate de cei de la centru ???
In sedinta publica cei de la IS 3 , au spus sa venim sa luam o copie dupa dosar , incepand cu marti ...ca pana atunci sunt ocupati , si sa mergem cu acea copie la inspectoratul disciplinei

Acest mesaj a fost modificat de către Elem la data 17 Aug 2012, 08:27 AM
Mesaj personal
pristopanu
Trimis: 17 Aug 2012, 09:29 AM

Utilizator activ

QUOTE (jordan @ 17 Aug 2012, 08:19 AM)
Dosarele celor care au dat examen in acest an vor fi aduse, in mod oficial, la inspectorat de presedintele centrului si predate cu proces-verbal.

Sedinta din 30 august incepe cu repartizarea orelor pt cei cu catedre incomplete, in ordinea descrescatoare a mediilor.

Subscriu. De la centrul nostru deja sunt duse la inspectorat de presedinte.

P.S. Nu stiu de unde a aparut toata nebunia asta cu dosarele duse de candidati, e o absurditate totala
Mesaj personal
katia28
Trimis: 17 Aug 2012, 10:00 AM

Utilizator activ

Acum am sunat la IS1 si mi s-a spus ca trebuie sa ducem noi o copie a dosarului. Azi au program pana la 16 si lucreaza si maine.
Mesaj personal
violeta_pastean
Trimis: 17 Aug 2012, 10:19 AM

Utilizator activ

la Bistrita am intrebat la ISJ si mi-au raspuns ca nu trebuie copie dupa nici un dosar, deoarece notele candidatilor si datele lor sunt incarcate in aplicatie ! Nu mai inteleg nimic????

--------------------
Învingătorii fac parte întotdeauna din soluție. / Învinșii fac parte întotdeauna din problemă.
Învingătorii cred cu adevărat. / Învinșii doar speră.
Învingătorii au o misiune. / Învinșii au scuze.
Învingătorii își maximizează punctele forte. / Învinșii insistă pe punctele lor slabe.
Învingătorii se perfecționează zi de zi. / Învinșii fac doar mișcare.
Învingătorii fac sacrificii pentru echipa lor. / Învinșii sunt preocupați numai de ei înșiși.
Mesaj personal
cld
Trimis: 17 Aug 2012, 01:37 PM

Utilizator activ

QUOTE (violeta_pastean @ 17 Aug 2012, 10:19 AM)
la Bistrita am intrebat la ISJ si mi-au raspuns ca nu trebuie copie dupa nici un dosar, deoarece notele candidatilor si datele lor sunt incarcate in aplicatie !

si la cta la fel
Mesaj personal
raymona_r
Trimis: 17 Aug 2012, 02:08 PM

Utilizator avansat

QUOTE (violeta_pastean @ 17 Aug 2012, 10:19 AM)
la Bistrita am intrebat la ISJ si mi-au raspuns ca nu trebuie copie dupa nici un dosar, deoarece notele candidatilor si datele lor sunt incarcate in aplicatie ! Nu mai inteleg nimic????

Acelasi lucru si in AG.
Mesaj personal
katia28
Trimis: 17 Aug 2012, 02:36 PM

Utilizator activ

Asa si este normal pentru ca totul este in baza de date, noi sa nu ne mai ocupam de nici un dosar, dar aici la Bucuresti inspectorii gandesc mai greu sau deloc.
Mesaj personal
Elem
Trimis: 17 Aug 2012, 03:06 PM

Utilizator avansat

In bucuresti in inspectorare este IADUL ....asa umilinta nu mi-a fost dat sa traiesc...am stat 2 ore in IS3 si m-au pus sa imi fac xerox singura la dosar dupa ce mi-au oprit buletinul acolo ...dupa aceea m-au trimis in scoala 195 sa imi stampileze foile ...dupa aceea m-au trimis la informatician sa imi dea o hartie cu notele care dupa ce mi-a dat hartia m-a trimis iar in scoala 195 la secretariat ca sa ii pun parafa ....dupa aceea mi-am cumparat alt dosar ca sa le duc la IS1 unde am stat la o alta coada de ceva ore , unde se verificau din nou aceste dosare pagina cu pagina.....

Oare cu ce am gresit noi profesorii ????????? Asta se numeste DESCENTRALIZARE ???
Mesaj personal
katia28
Trimis: 17 Aug 2012, 04:39 PM

Utilizator activ

Este o porcarie pentru ca trebuiau sa repartizeze orele la nivel de inspectorat la fel ca in anii trecuti, in ordinea descrescatoare a mediilor si sa poti sa alegi din orice sector.
Mesaj personal
lata
Trimis: 17 Aug 2012, 05:00 PM

Utilizator avansat

Bataie de joc...........am luat post ieri, intreg, dar eram curioasa cum decurd "ostilitatile"...exact cu ma asteptam....
Mesaj personal
carmen lite
Trimis: 17 Aug 2012, 08:49 PM

Utilizator
**

buna fetelor, va rog frumos ma lamureste si pe mine cineva cum trebuie sa procedam cu dosarul pentru sedinta din 30 august? luam dosarul de la centrul si il depunem unde?
in bucuresti sedinta are loc in sectoru 6? iau eu dosarul din sectorul 3 si depun acolo?cum stim unde este disciplina?
Mesaj personal
Anca A.
Trimis: 17 Aug 2012, 09:00 PM

Utilizator activ

In sedinta din 30 august pot ocupa 4 h completare la liceu (clasa a 9-a si a 10-a)daca nu am studii corespunzatoare postului (adica nu am master finalizat)? Ma gandeam ca daca vor ramane libere se va putea...

--------------------
"A iubi inseamna a ierta!"
Mesaj personalTrimite email
serena3aim
Trimis: 17 Aug 2012, 09:01 PM

Utilizator activ

stie cineva cum se procedeaza cu dosarul in jud ialomita??
Mesaj personal
Oana Raluca
Trimis: 17 Aug 2012, 09:54 PM

Utilizator activ

O intrebare:

Stie cineva daca pot sa particip la sedinta din 31 august si sa renunt la postul pe care l-am ocupat in 16 august pentru a lua un alt post?Pentru data de 31 s-au scos posturi mult mai bune fata de cele din 16.
Mesaj personal
marianaap
Trimis: 17 Aug 2012, 10:04 PM

Utilizator activ

QUOTE (Oana Raluca @ 17 Aug 2012, 09:54 PM)
O intrebare:

Stie cineva daca pot sa particip la sedinta din 31 august si sa renunt la postul pe care l-am ocupat in 16 august pentru a lua un alt post?Pentru data de 31 s-au scos posturi mult mai bune fata de cele din 16.

Nouă ne-au spus că nu se poate, dar poate depinde de fiecare județ. Întrebați la ISJ.
Mesaj personal
sweet_disaster
Trimis: 18 Aug 2012, 12:18 AM

Utilizator activ

QUOTE (Anca A. @ 17 Aug 2012, 09:00 PM)
In sedinta din 30 august pot ocupa 4 h completare la liceu (clasa a 9-a si a 10-a)daca nu am studii corespunzatoare postului (adica nu am master finalizat)? Ma gandeam ca daca vor ramane libere se va putea...

si eu sunt in aceeasi situatie si as aprecia un raspuns din partea colegilor nostrii smile.gif
Mesaj personal
marianaap
Trimis: 18 Aug 2012, 12:27 AM

Utilizator activ

QUOTE (sweet_disaster @ 18 Aug 2012, 12:18 AM)
QUOTE (Anca A. @ 17 Aug 2012, 09:00 PM)

si eu sunt in aceeasi situatie si as aprecia un raspuns din partea colegilor nostrii smile.gif

Așa știu și eu că se pot da ore la liceu dacă nu mai este altă soluție. Dar pentru ciclul inferior (adică clasele 9-10). Veți fi lămurite la ședință, dar până atunci poate se mai ivesc posturi și pentru dumneavoastră. smile.gif
Mesaj personal
RosaMaria
Trimis: 18 Aug 2012, 12:53 AM

Utilizator activ

QUOTE (marianaap @ 17 Aug 2012, 10:04 PM)
O intrebare:

Nouă ne-au spus că nu se poate, dar poate depinde de fiecare județ. Întrebați la ISJ.

"Nu se poate" pt ca nu te lasa inspectorul. Posturile pe care le-ati vazut mai bune acum pe net vor fi luate la pretransfer... si la detasare "in interesul invatamantului" ...

--------------------
"Inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic." (Cicero)
"Fara intelepciune, celelalte virtuti raman nefolositoare." (Xenofon)
Mesaj personal
sweet_disaster
Trimis: 18 Aug 2012, 09:28 AM

Utilizator activ

QUOTE (RosaMaria @ 18 Aug 2012, 12:53 AM)
QUOTE (marianaap @ 17 Aug 2012, 10:04 PM)
O intrebare:

"Nu se poate" pt ca nu te lasa inspectorul. Posturile pe care le-ati vazut mai bune acum pe net vor fi luate la pretransfer... si la detasare "in interesul invatamantului" ...

pai cand are loc pretransferul si detasarea? e inainte completarii de norme a candidatilor din 2012?
Mesaj personal
Anca A.
Trimis: 18 Aug 2012, 10:28 AM

Utilizator activ

repartizarea candidatilor ramasi nerepartizati dupa concursul din sesiunea 2012 si completarile de norma se fac pe 27-28 august?

--------------------
"A iubi inseamna a ierta!"
Mesaj personalTrimite email
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (2) [1] 2  Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved