Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Programa scolara, Invatamant profesional de 2 ani
mirelavl
Trimis: 12 Sep 2012, 05:47 PM

Utilizator
**

Grup: Members

Buna ziua!
Ma intereseaza de unde pot lua programa scolara pentru clasa a X-a invatamant profesional de 2 ani la disciplina Tehnologia Informatiei si a comunicațiilor pentru anul scolar 2012-2013.
Va multumesc!
Mesaj personal
DAFLOR
Trimis: 12 Sep 2012, 06:07 PM

Utilizator avansat

Mesaj personal
mirelavl
Trimis: 14 Sep 2012, 08:53 AM

Utilizator
**

Aceste programe sunt doar pentrui disciplinele de specialitate, nu pentru cultura generala, cum este cazul TIC-ului
Mesaj personal
omide
Trimis: 18 Sep 2012, 05:13 PM

Utilizator activ

Nu ne poate ajuta cineva cu programele pt cultura generala la scoala profesionala?
Mesaj personal
alenig
Trimis: 18 Sep 2012, 08:06 PM

Utilizator avansat

Noi am primit un soi de "corelare" a planului cadru de la invatamantul profesional de 2 ani, clasa a X-a si a XI-a, cu planul cadru de la liceu clasa a X-a.
De aici am inteles ca, la disciplinele teoretice, se parcurg continuturile din cls. a X-a liceu- in 2 ani de scoala profesionala.
Postez mai jos documentul:

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 515 )
Fișier atașat  Comparatie_planuri_cadru_liceu_cls.doc

--------------------
"Învățătura îți dă lumină dar nu te înalți decât prin caracter." ~(Ov.Denusianu)~
Mesaj personal
luiza crenguta
Trimis: 25 Oct 2012, 09:54 PM

Utilizator
**

Foarte interesant. Si cine stabileste cat se face in clasa a X si cat intr-a XI? Anul asta e un profesor, la anul e altul. Ar trebui un ordin precis in acest sens. Stie cineva mai multe despre programele aplicate la cultura generala la invatamantul profesional??? Totusi a inceput scoala!!!
Mesaj personal
luiza crenguta
Trimis: 25 Oct 2012, 10:07 PM

Utilizator
**

Am gasit tot eu raspunsul. Comisiile metodice. In sfarsit, am gasit acea nota care precizeaza. Nu degeaba zicala: Cine cauta, gaseste. Corect. Felicitari Luiza. Problema ca nu toate scolile au primit acea nota de la inspectorat. Suntem in Romania. Nimic nu ma mai mira.
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved