Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> ce module pot sa predau, ce module pot sa predau
crass
Trimis: 15 Sep 2012, 08:55 PM

Utilizator avansat

Grup: Members

Sunt inginer, si secretarea a spus ca ma plateste ca necalificat pentru anumite module pe care le predau, deoarece nu am calificarea corespunzatoare.
Dati-mi un link unde pot vedea ce module pot preda conform calificarii mele. Cred ca acum la inceput de an scolar le va fi de folos multor ingineri. Noi avem multe specializari si diferite module.

Mesaj personal
cornelia_maria
Trimis: 15 Sep 2012, 09:02 PM

Utilizator activ

http://resurseumaneolt.wordpress.com/

centralizator_privind_disciplinele_de_învățământ_Discipline_tehnologice_2011

Centralizator_privind_disciplinele_de_învățământ_Pregătire_Instuire practică_2011
Mesaj personal
crass
Trimis: 15 Sep 2012, 09:42 PM

Utilizator avansat

Acolo este un centralizator al posturile care se pot ocupa prin concurs in functie de facultatea si disciplinele absolvite.
Pe mine ma intereseaza modulele din currculumul de predare la clasa.
Secretara mea spune ca nu pot preda modulul ~ Regimul juridic in transporturi rutiere~ pentru ca nu am facultatea de drept. Dar acest modul este trecut la curriculum pentru ingineri si contine legile pe care orice transportator trebuie sa le cunoasca respectiv: cate ore trebuia sa conduca si cate sa stationeze, ce este un contract de transport, ce inseamna conventia T.I.R. etc.
Legi pe care orice sofer de transport international trebuie sa le cunoasca.

Repet!

Exista vreun centralizator conform caruia se specifica ce module are voie sa predea un inginer?
Mesaj personal
bibiana
Trimis: 16 Sep 2012, 07:02 AM

Utilizator
**

Modulele pe care poti sa le predai sunt specificate in anexele la centralizator in functie de specialitatea pe care o ai

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 222 )
Fișier atașat  Anexele_1_21_OMECTS_3236_disciplinele_de_invatamant_domeniile_specializarile.rar
Mesaj personal
gabiec
Trimis: 16 Sep 2012, 09:23 AM

Utilizator avansat

Ultimul Centralizator este cel din 2012, insa anexele la care acesta face trimitere nu au fost actualizate. Deci se merge cu Centralizatorul din 2012 si cu anexele din 2010. Cam ciudat.

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 125 )
Fișier atașat  Centralizator_2012.rar

--------------------
,,Aruncam cu pietre in oglinzi si dam vina pe soarta cand calcam pe cioburi"
N.Petrescu-Redi
Mesaj personal
crass
Trimis: 17 Sep 2012, 07:05 PM

Utilizator avansat

QUOTE (bibiana @ 16 Sep 2012, 07:02 AM)
Modulele pe care poti sa le predai sunt specificate in anexele la centralizator in functie de specialitatea pe care o ai

Acesta este foarte bun.
Insa acolo sunt doar modulele din planul de invatamant liceu.
Nu ai unul si pentru postliceala ?
Mesaj personal
gabiec
Trimis: 17 Sep 2012, 08:14 PM

Utilizator avansat

Cum pot fi in vigoare concomitent un ordin din 2012 (Centralizatorul 2012), iar anexele la care face trimitere sa fie anexe la alt ordin (Centralizator 2010?)

--------------------
,,Aruncam cu pietre in oglinzi si dam vina pe soarta cand calcam pe cioburi"
N.Petrescu-Redi
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved