Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Rechizite scolare gratuite, ...calitatea acestora
adria_m
Trimis: 14 Nov 2012, 08:26 PM

Mentor

Grup: Members

Majoritatea elevilor din clasa mi s-au incadrat in plafonul pentru primirea rechizitelor scolare de la guvern. Si le-am primit. Multumim.
...dar calitatea lor este jalnica confused05.gif
Au doar o singura capsa, la mijlocul caietul confused05.gif
Se rup copertile inca din prima zi de utilizare...

Oare firma ce a castigat licitatia chiar nu stie ca trebuie puse 2 capse?

Imagine atașată
Imagine atașată
Mesaj personal
adria_m
Trimis: 14 Nov 2012, 08:26 PM

Mentor

mad.gif

Imagine atașată
Imagine atașată
Mesaj personal
adria_m
Trimis: 14 Nov 2012, 08:28 PM

Mentor

Am inceput sa cos la ele...

Imagine atașată
Imagine atașată
Mesaj personal
valentin84
Trimis: 14 Nov 2012, 08:29 PM

Utilizator avansat

Au primit si unii din elevii de la fosta mea scoala, se dezintegrau din senin, foile erau de culoarea celei mai ieftine hartii igienice, pixul se vedea pe ambele parti, deci se putea scrie din 2 in 2 pagini.

Sunt convins ca niste rude de deputatei si senatorasi si-au facut firmele fix inainte sa se dea legea.

Acest mesaj a fost modificat de către valentin84 la data 14 Nov 2012, 08:30 PM

--------------------
By simple common sense I don't believe in God, in none - Sir Charles Spencer Chaplin It seems to me that the idea of a personal God is an anthropological concept which I cannot take seriously - Albert Einstein Faith is believing something you know ain’t true - Mark Twain Religion is excellent stuff for keeping common people quiet – Napoleon Bonaparte Men never commit evil so fully and joyfully as when they do it for religious convictions – Blaise Pascal Religions are like fireflies, they require darkness in order to shine – Arthur Shopenhauer All thinking men are atheists – Ernst Hemingway Atheism is the voice of a few intelligent people – Voltaire Properly read, the Bible is the most potent force for atheism ever conceived - Isaac Asimov Men will never be free until the last king is strangled with the entrails of the last priest – Denis Diderot Lighthouses are more helpful than churches - Benjamin Franklin Religions are all alike, founded upon fables and mythologies – Thomas Jefferson I could never give assent to the long, complicated statements of Christian dogma – Abraham Lincoln I have never seen the slightest scientific proof of the religious ideas of heaven and hell, or of a god - Thomas Edison
Mesaj personal
adria_m
Trimis: 14 Nov 2012, 08:29 PM

Mentor

Firma castigatoare confused05.gif
Oare cati bani s-au ”investit”?

Imagine atașată
Imagine atașată
Mesaj personal
adria_m
Trimis: 14 Nov 2012, 08:31 PM

Mentor

QUOTE (valentin84 @ 14 Nov 2012, 07:29 PM)
Au primit si unii din elevii de la fosta mea scoala, se dezintegrau din senin, foile erau de culoarea celei mai ieftine hartii igienice, pixul se vedea pe ambele parti, deci se putea scrie din 2 in 2 pagini.

Asa este!!! mad.gif E bataie de joc!!! mad.gif mad.gif mad.gif

Imagine atașată
Imagine atașată
Mesaj personal
adria_m
Trimis: 14 Nov 2012, 08:42 PM

Mentor

QUOTE (valentin84 @ 14 Nov 2012, 07:29 PM)
Sunt convins ca niste rude de deputatei si senatorasi si-au facut firmele fix inainte sa se dea legea.

wink.gif Asa-i? Ca-s prea facute... la misto!!! mad.gif
Mesaj personal
max 24
Trimis: 14 Nov 2012, 09:03 PM

Utilizator avansat

Asta e capitalismul, profitul trebuie sa fie maxim, calitatea, mai putin.
Mesaj personal
adria_m
Trimis: 14 Nov 2012, 09:05 PM

Mentor

QUOTE (max 24 @ 14 Nov 2012, 08:03 PM)
Asta e capitalismul, profitul trebuie sa fie maxim, calitatea, mai putin.

As fi curioasa sa stiu cam la ce pret final s-a ajuns cu un astfel de caiet? confused05.gif
Mesaj personal
4ward
Trimis: 14 Nov 2012, 09:45 PM

Utilizator avansat

QUOTE (valentin84 @ 14 Nov 2012, 08:29 PM)

Sa nu uitam de "creioanele" din hartie de ziar chinezesc(am pus "creioane" in ghilimele pentru ca nu cred ca se pot numi asa). tongue.gif

--------------------
'A man can be destroyed but not defeated.'-Ernest Hemingway
Mesaj personal
liviu.olarean
Trimis: 14 Nov 2012, 09:49 PM

Utilizator avansat

Eu vad si o mai mare bataie de joc in privinta acordarii acestor rechizite.
Eu stiu zeci de copii care sufera ca nu primesc aceste rechizite.
Nu este corect ca statul sa acorde ajutor unor copii care au parinti care lucreaza la negru si castiga de 3 ori decat un profesor sau unor copii care au parinti lenesi care stau toata ziua in barul de la colt de strada.
Eu consider moral acordarea acestor rechizite tuturor copiilor din Romania.
Si trebuie ca aceste pachete sa se acorde prin librarii.

De ce trebuie sa strang bani ca sa platesc o masina sa imi aduca aceste rechizite de la judet?

Eu cred ca este o discriminare faptul ca se acorda rechizite doar elevilor care dovedesc cu acte ca familia lor a declarat o limita a veniturilor.

--------------------
Remus Pricopie: Ne gandim la un sistem de retinere in scoala a absolventilor care nu iau Bacalaureatul, sub forma unor cursuri de pregatire, in vederea sustinerii acestui examen...............
Mesaj personal
roset
Trimis: 14 Nov 2012, 09:55 PM

Mentor

Fiți fericiți,cei care ati primit! biggrin.gif Poate pâna in dec. ,ca sa nu spun iunie, vom primi și ceilalti! wink.gif

--------------------
,,Pentru a spune adevărul e nevoie de cel puțin doi oameni-unul care să îl spună și celălalt care să îl asculte”!
,,Când ai dubii,spune adevarul!” (Mark Twain)
,,Cine zâmbește atunci când lucrurile merg prost s-a gândit deja pe cine să dea vina”!
Mesaj personalTrimite emailYahoo
adria_m
Trimis: 14 Nov 2012, 10:05 PM

Mentor

QUOTE (Deeanna @ 14 Nov 2012, 08:45 PM)
QUOTE (valentin84 @ 14 Nov 2012, 08:29 PM)

Sa nu uitam de "creioanele" din hartie de ziar chinezesc(am pus "creioane" in ghilimele pentru ca nu cred ca se pot numi asa). tongue.gif

Fac poza unuia maine la scoala!!! laugh.gif
Mesaj personal
adria_m
Trimis: 14 Nov 2012, 10:21 PM

Mentor

QUOTE (roset @ 14 Nov 2012, 08:55 PM)
Fiți fericiți,cei care ati primit! biggrin.gif Poate pâna in dec. ,ca sa nu spun iunie, vom primi și ceilalti! wink.gif

sad.gif
Mesaj personal
adria_m
Trimis: 14 Nov 2012, 10:33 PM

Mentor

QUOTE (liviu.olarean @ 14 Nov 2012, 08:49 PM)
Eu vad si o mai mare bataie de joc in privinta acordarii acestor rechizite.
Eu stiu zeci de copii care sufera ca nu primesc aceste rechizite.
Nu este corect ca statul sa acorde ajutor unor copii care au parinti care lucreaza la negru si castiga de 3 ori decat un profesor sau unor copii care au parinti lenesi care stau toata ziua in barul de la colt de strada.

De ce trebuie sa strang bani ca sa platesc o masina sa imi aduca aceste rechizite de la judet?

Eu cred ca este o discriminare faptul ca se acorda rechizite doar elevilor care dovedesc cu acte ca familia lor a declarat o limita a veniturilor.

cool20.gif

Nuuuuuuuuu!!! Tot asa - prin scoala.
Eu nu le dau toate acasa elevilor mei. Le opresc la scoala caietele si blocul de desen ca sa fiu sigura ca-mi vor ajunge cat de cat tot anul scolar... Si le dau doar la schimb: caiet plin pe caiet gol wink.gif
De-mi vine careva in control si ma pune sa-i arat ce am facut cu cei mici, ii pun teancul de caiete in fata.

De........( bun ) ce esti rolleyes.gif Scoala este responsabila de cheltuielile cu distribuirea lor confused05.gif

Acest mesaj a fost modificat de către adria_m la data 14 Nov 2012, 10:35 PM
Mesaj personal
adria_m
Trimis: 14 Nov 2012, 10:37 PM

Mentor

QUOTE (roset @ 14 Nov 2012, 08:55 PM)

Pregateste-ti ac si ata cool20.gif Nu e greu! Intra acul ca-n tesatura de bumbac, ca au filele foarte subtiri mad.gif
Mesaj personal
massy
Trimis: 14 Nov 2012, 10:41 PM

Mentor

QUOTE (adria_m @ 14 Nov 2012, 08:29 PM)
Firma castigatoare confused05.gif
Oare cati bani s-au ”investit”?

Numele prostilor, pe toate gardurile. cool20.gif

--------------------
Raspunderea privind rezultatele elevilor se-mparte la 4: MINISTERUL EDUCATIEI, profesori, elevi, parinti.
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved