Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (10) « Primul ... 3 4 [5] 6 7 ... Ultimul » ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Saptamana " Sa stii mai multe , sa fii mai bun "
outside4
Trimis: 3 Apr 2013, 01:01 AM

Utilizator avansat

Grup: Members

QUOTE (maria_oniga @ 2 Apr 2013, 11:48 PM)
QUOTE (massy @ 2 Apr 2013, 11:44 PM)
QUOTE (maria_oniga @ 3 Apr 2013, 12:28 AM)
QUOTE (docx @ 2 Apr 2013, 11:23 PM)
QUOTE (maria_oniga @ 3 Apr 2013, 12:08 AM)
Iar extracurricularele deja le facem in afara programului, nu? Ca-i sambata sau in alta zi, tot aia.

Nu, nu-i tot aia. Tot poporul muncitor are dreptul la odihna. Pe noi ne incalta cu tot felul de activitati neplatite in weekend si, culmea, unii sunt incantati ca muncesc 7 zile din 7 si gratis. O hartie "pentru dosarul personal" aducatoare de putine puncte e osul perfect pentru recompensa.
Sa-ti dau o veste proasta: s-au terminat soclurile pentru statui.

Nu m-am plans ca n-am statuie. tongue.gif
Chiar daca strigam pe voci diferite, semnalul e acelasi. De alarma. Poate ne-aude cineva.

Cat timp duceti grija celor ce trimit ordinele in teritoriu, sa nu cumva sa-i sifonati, si va conformati, indiferent ca striga sau nu constiinta in dumneavoastra, alarma n-o sa sune niciodata.

Ati inteles gresit, nu duc grija celor ce trimit ordine in teritoriu, imi respect in schimb colega de cancelarie care a primit ordine in calitate de consilier educativ. Nu cred ca-i o functie dorita in nicio scoala.

Imi pare rau daca va "sparg bula de fericire", dar stiti sigur-sigur ca ordinele au venit din alta parte? Pentru ca... de fapt, consilierul educativ din fiecare scoala a propus criteriile de evaluare a activitatilor din saptamana asta. Criterii care apoi au fost votate in CP. Sau cel putin asta e procedura oficiala: propune consilierul, profesorii voteaza in CP. Daca nu ati votat asa ceva in CP, ghici cine v-a bagat pe gat teancul de hartii.
Si daca nu ma credeti, intrati pe ISJ Dolj: la note telefonice sunt anuntate inspectiile tematice de saptamana asta, iar intre obiective figureaza existenta procedurilor referitoare la elaborarea criteriilor de evaluare.
Fiecare scoala are ce si-a facut cu mana ei. Sau a consilierului. In cazul nostru, criteriile sunt de bun-simt, dar unii profesori simt nevoia sa fie mai catolici decat Papa si aduc dosare intregi.

Salvati padurea! biggrin.gif

--------------------
It's nothing personal. It's just business.
My degree of sarcasm depends on your degree of stupidity.
There is a place, like no place on Earth. Some say, to survive it, you need to be as mad as a hatter. Which, luckily, I am.

"The problem is not the problem. The problem is your attitude about the problem. Do you understand?"
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar, you're only telling the world that you fear what he might say."
"Everyone is in favor of free speech. Hardly a day passes without its being extolled, but some people's idea of it is that they are free to say what they like, but if anyone else says anything back, that is an outrage."
Mesaj personal
maria_oniga
Trimis: 3 Apr 2013, 01:08 AM

Utilizator avansat

QUOTE (outside4 @ 3 Apr 2013, 12:01 AM)
QUOTE (maria_oniga @ 2 Apr 2013, 11:48 PM)
QUOTE (massy @ 2 Apr 2013, 11:44 PM)
QUOTE (maria_oniga @ 3 Apr 2013, 12:28 AM)
QUOTE (docx @ 2 Apr 2013, 11:23 PM)
Iar extracurricularele deja le facem in afara programului, nu? Ca-i sambata sau in alta zi, tot aia.

Nu, nu-i tot aia. Tot poporul muncitor are dreptul la odihna. Pe noi ne incalta cu tot felul de activitati neplatite in weekend si, culmea, unii sunt incantati ca muncesc 7 zile din 7 si gratis. O hartie "pentru dosarul personal" aducatoare de putine puncte e osul perfect pentru recompensa.
Sa-ti dau o veste proasta: s-au terminat soclurile pentru statui.

Nu m-am plans ca n-am statuie. tongue.gif
Chiar daca strigam pe voci diferite, semnalul e acelasi. De alarma. Poate ne-aude cineva.

Cat timp duceti grija celor ce trimit ordinele in teritoriu, sa nu cumva sa-i sifonati, si va conformati, indiferent ca striga sau nu constiinta in dumneavoastra, alarma n-o sa sune niciodata.

Ati inteles gresit, nu duc grija celor ce trimit ordine in teritoriu, imi respect in schimb colega de cancelarie care a primit ordine in calitate de consilier educativ. Nu cred ca-i o functie dorita in nicio scoala.

Imi pare rau daca va "sparg bula de fericire", dar stiti sigur-sigur ca ordinele au venit din alta parte? Pentru ca... de fapt, consilierul educativ din fiecare scoala a propus criteriile de evaluare a activitatilor din saptamana asta. Criterii care apoi au fost votate in CP. Sau cel putin asta e procedura oficiala: propune consilierul, profesorii voteaza in CP. Daca nu ati votat asa ceva in CP, ghici cine v-a bagat pe gat teancul de hartii.
Si daca nu ma credeti, intrati pe ISJ Dolj: la note telefonice sunt anuntate inspectiile tematice de saptamana asta, iar intre obiective figureaza existenta procedurilor referitoare la elaborarea criteriilor de evaluare.
Fiecare scoala are ce si-a facut cu mana ei. Sau a consilierului. In cazul nostru, criteriile sunt de bun-simt, dar unii profesori simt nevoia sa fie mai catolici decat Papa si aduc dosare intregi.

Salvati padurea! biggrin.gif

Nu stiu detaliile, iar procedura am vazut-o doar in treacat. Insa fisa de activitate postata de o utilizatoare mai sus coincide pana la cratima cu cea pe care o avem noi. Ma indoiesc ca doua minti distincte au elaborat-o fix la fel. De unde trag concluzia ca-s venite de mai sus. Sau poate nu...

--------------------
Orice profesor cauta sa transforme intunericul in lumina. Unii reusesc chiar mai mult: sa transforme lumina in flacara.
Mesaj personal
outside4
Trimis: 3 Apr 2013, 01:14 AM

Utilizator avansat

Nu stiu detaliile, iar procedura am vazut-o doar in treacat. Insa fisa de activitate postata de o utilizatoare mai sus coincide pana la cratima cu cea pe care o avem noi. Ma indoiesc ca doua minti distincte au elaborat-o fix la fel. De unde trag concluzia ca-s venite de mai sus. Sau poate nu...

Doamna, din cate vad eu, ala e raportul pe care trebuie sa-l completeze consilierul la final. Pe scoala. Nu fiecare profesor, individual, trebuie sa faca toata polologhia aia.
Dar e bine ca NU STIM, dar FACEM. Sa fie!

Salvati padurea! cool20.gif

Acest mesaj a fost modificat de către outside4 la data 3 Apr 2013, 01:18 AM

--------------------
There is a place, like no place on Earth. Some say, to survive it, you need to be as mad as a hatter. Which, luckily, I am.

"The problem is not the problem. The problem is your attitude about the problem. Do you understand?"
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar, you're only telling the world that you fear what he might say."
"Everyone is in favor of free speech. Hardly a day passes without its being extolled, but some people's idea of it is that they are free to say what they like, but if anyone else says anything back, that is an outrage."
Mesaj personal
docx
Trimis: 3 Apr 2013, 01:25 AM

Mentor

Si daca da, din acelasi document (care e fix cel de anul trecut) reiese ca la sfarsitul povestii trebuie depus un raport de activitate. Adica un dosarel (sau biblioraft, dupa posibilitati). Pare absurd ca un consilier sa stranga procese verbale si hartii din mers si sa le organizeze el in dosare pentru fiecare cadru didactic, cand e mai simplu ca sa stranga dosarul fiecaruia la incheierea spectacolului. Cu tot cu concluzii. E in stare sa vi le ceara inainte de inchiderea programului.
Ramane la latitudinea fiecaruia sa arate mai mult sau mai putin entuziasm la intocmirea biblioraftului (sau dosarelului, dupa posibilitati). Evident ca toate cadrele didactice din scoala pot depune dosarul intreg fix in acelasi timp, dupa vacanta, daca responsabilul e absurd si nu intelege vociferarile voastre. Sau vor fi si zelosi sa le depuna in avans.
Macar la scara mica se pot face mici gesturi de revolta, daca la scara mare suntem inghesuiti.
Mesaj personal
outside4
Trimis: 3 Apr 2013, 01:29 AM

Utilizator avansat

QUOTE (docx @ 3 Apr 2013, 12:25 AM)
Macar la scara mica se pot face mici gesturi de revolta, daca la scara mare suntem inghesuiti.

Dosarul meu are 5 foi, una pentru fiecare zi (de ajuns pentru un p.v. cu titlul activitatii si obiective). Cred ca la mine va merge repede. cool.gif

--------------------

Mesaj personal
liviu.olarean
Trimis: 3 Apr 2013, 06:57 AM

Utilizator avansat

Dupa parerea mea, s-a gresit din start locatia temporala a acestei saptamani altfel.
Este frig, este noroi, profesorii sunt epuizati.
Eu propun ca anul viitor sa fie saptamana altfel in iunie.
Voi face saptamana altfel la mare. cool.gif

P.S.
Daca s-ar scoate saptamana altfel din program cred ca ar fi cel mai bine.

--------------------
Remus Pricopie: Ne gandim la un sistem de retinere in scoala a absolventilor care nu iau Bacalaureatul, sub forma unor cursuri de pregatire, in vederea sustinerii acestui examen...............
Mesaj personal
dora^
Trimis: 3 Apr 2013, 08:09 AM

Mentor

QUOTE (liviu.olarean @ 3 Apr 2013, 06:57 AM)
... locatia temporala ...

blink.gif

--------------------
user posted image

„Nu știu dacă mai e vreun copil, chiar și în clasa I, care să nu aibă telefon cu internet”.
Victor Ponta, prim-ministrul României.
Mesaj personal
massy
Trimis: 3 Apr 2013, 02:01 PM

Mentor

Dupa parerea mea, s-a gresit din start locatia temporala a acestei saptamani altfel.

P.S.
Daca s-ar scoate saptamana altfel din program cred ca ar fi cel mai bine.

cool20.gif cool20.gif
Saptamana asta trebuie sa dispara din structura anului scolar, clar!
Parintii, si ei, cei destupati la minte, sunt de acord ca nu-i decat o tampenie, o pierdere de timp. Elevii, nici ei prea lamuriti ce-i cu saptamana asta...
Mai mult, stiau ca nu se pun absente, de la postul local de radio. Adica, presa stie invers decat ni s-a spus noua, respectiv sa punem absente.
Si-atunci, LA CE/DE CE/PENTRU CINE/PENTRU CE EXISTA ACEASTA SAPTAMANA?? mad.gif ?
Este asta o saptamana de scoala sau nu este?
Hotarasti activitatea cu parintii si elevii, precizezi ca e saptamana de scoala, saptamana aflata in structura anului scolar, introdusa de MECT, nu de noi, nu vin decat 5 din 30, fiindca au liber la lipsit, c-asa a dat presa, dar vrei dovezi. Dovada cui si cu cine?? blink.gif mad.gif

Acest mesaj a fost modificat de către massy la data 3 Apr 2013, 02:04 PM

--------------------
Raspunderea privind rezultatele elevilor se-mparte la 4: MINISTERUL EDUCATIEI, profesori, elevi, parinti.
Mesaj personal
nandry
Trimis: 3 Apr 2013, 02:06 PM

Utilizator activ

Ai perfecta dreptate!!!incepand cu 1 iunie ar trebui stabilit program de activitati extrascolare iar denumirea "SA FII MAI BUN ,SA STII MAI MULTE " e total gresita pt ca nu poti fi mai bun si sa stii mai multe doar o saptamana in oricare luna a anului ar fi aceasta!!!
Activitatile propuse si munca depusa de unii dintre profesori ( fie ei educatori ,invatatori sau profi) sunt lucruri cu adevarat ce conteaza si care raman in sufletul si inimile copiilor!!!
Mesaj personal
liviu.olarean
Trimis: 3 Apr 2013, 02:06 PM

Utilizator avansat

QUOTE (dora^ @ 3 Apr 2013, 08:09 AM)

blink.gif

................. intervalul de timp, perioada.

Este greu pentru o profesoara de limba romana.

Te trimit la domnul Vasile Tudor. El iti va explica.
Ca sa pricepi vei avea nevoie de multe, multe ore pentru a citi zeci de ,,cearsafuri".
Dar tu ai timp. Si lipsa de ocupatie.

Vad ca ti-ai gasit un scop in a interpreta mesajele mele.
Cred ca te oftici doar cand imi vezi numele.
Si ...................... NU AI CE FACE.
Asa-i ca
te oftici?

--------------------
Remus Pricopie: Ne gandim la un sistem de retinere in scoala a absolventilor care nu iau Bacalaureatul, sub forma unor cursuri de pregatire, in vederea sustinerii acestui examen...............
Mesaj personal
massy
Trimis: 3 Apr 2013, 02:10 PM

Mentor

QUOTE (liviu.olarean @ 3 Apr 2013, 02:06 PM)

blink.gif

Ca sa pricepi vei avea nevoie de multe, multe ore pentru a citi zeci de ,,cearsafuri".

Asa-i ca
te oftici?

mad.gif mad.gif mad.gif Auzi, tu iar bati campii??
Vorbesti despre Scoala Altesec a Vietii sau iti lamuresti conturile si-aici?
Lasa topicul asta in pace, pana la ultima postare.
Fiindca mie, daca tie nu, astea 3 zile de Scoala Altesec, cu o clasa I, cu care n-am frecat duda, in scoala, mi-a ridicat parul pe ceafa. mad.gif mad.gif

Acest mesaj a fost modificat de către massy la data 3 Apr 2013, 02:18 PM

--------------------
Raspunderea privind rezultatele elevilor se-mparte la 4: MINISTERUL EDUCATIEI, profesori, elevi, parinti.
Mesaj personal
liviu.olarean
Trimis: 3 Apr 2013, 02:21 PM

Utilizator avansat

QUOTE (massy @ 3 Apr 2013, 02:10 PM)

blink.gif

Asa-i ca
te oftici?

Fiindca mie, daca tie nu, astea 3 zile de Scoala Altesec, cu o clasa I, cu care n-am frecat duda, in scoala, mi-a ridicat parul pe ceafa. mad.gif mad.gif

Ai gresit ,,adrisantul".
Trebuia sa ii trimiti mesajul Corei de pe BeuUnu, pardon Dorei.
Pe dansa o mananca degetele pe tastatura.

Eu am folosit doar dreptul la replica. tongue.gif

--------------------
Mesaj personal
massy
Trimis: 3 Apr 2013, 02:26 PM

Mentor

QUOTE (liviu.olarean @ 3 Apr 2013, 02:21 PM)

Tu stii sa nu bagi in seama? ...Sa nu dai atentie?
Elevii cum ii inveti pentru a nu fi conflictuali?
De ,,ignor" ai auzit? Dar de ,,flit"?
Cu prima notiune au facut cunostinta si elevii mei.
Pentru a doua, ii mai las un pic sa mai creasca. laugh.gif
Exact asa, idem si la fel trebuie sa faci si tu. cool20.gif

Vezi ca te cauta doamna Natalee. smile.gif

Acest mesaj a fost modificat de către massy la data 3 Apr 2013, 02:28 PM

--------------------
Mesaj personal
dora^
Trimis: 3 Apr 2013, 02:30 PM

Mentor

QUOTE (liviu.olarean @ 3 Apr 2013, 02:21 PM)
QUOTE (massy @ 3 Apr 2013, 02:10 PM)

blink.gif

Asa-i ca
te oftici?

Ai gresit ,,adrisantul".
Trebuia sa ii trimiti mesajul Corei de pe BeuUnu, pardon Dorei.
Pe dansa o mananca degetele pe tastatura.

Măi, arogant agramat, ce ziceai, mă, că a făcut șeful tău? laugh.gif laugh.gif A mârâit? laugh.gif
În rest, ține-o tot așa! Te-am pus la perle, să stai atârnat acolo. Așa, să vadă toată lumea! laugh.gif

--------------------
user posted image

„Nu știu dacă mai e vreun copil, chiar și în clasa I, care să nu aibă telefon cu internet”.
Victor Ponta, prim-ministrul României.
Mesaj personal
maria_oniga
Trimis: 3 Apr 2013, 03:12 PM

Utilizator avansat

QUOTE (outside4 @ 3 Apr 2013, 12:14 AM)

Doamna, din cate vad eu, ala e raportul pe care trebuie sa-l completeze consilierul la final. Pe scoala. Nu fiecare profesor, individual, trebuie sa faca toata polologhia aia.
Dar e bine ca NU STIM, dar FACEM. Sa fie!

Salvati padurea! cool20.gif

E vorba doar de Fisa de activitate, asa cum am precizat si asa cum o spune si numele fisierului de care vorbesc, postat de @miha_teacher la pagina 3 a acestui topic. Abia acum am vazut ca fisierul mai contine si alte lucruri pentru consilierul educativ. Pe primele 2 pagini ale documentului este insa fisa in cauza si consider ca trebuie completata de fiecare profesor, dupa fiecare activitate. Ca e si aia ambigua, e altceva. Eu am propus doar 6 activitati, ca urmare am de completat doar 6 fise de activitate. Plus 4 fise de monitorizare, plus un proces verbal. Restul, de-ale copiilor. Intr-o ora le-am terminat (anticipat wink.gif ). Nu asta ma revolta, ci inutilitatea si imensul consum de hartie pentru umplutura. Stupid, ireal.

Felicitari pentru intentia de a preda dosarul cu 5 foi. Sincer.

--------------------
Orice profesor cauta sa transforme intunericul in lumina. Unii reusesc chiar mai mult: sa transforme lumina in flacara.
Mesaj personal
docx
Trimis: 3 Apr 2013, 04:24 PM

Mentor

QUOTE (maria_oniga @ 3 Apr 2013, 03:12 PM)

Si tu poti asta; nu te retine nimic.
Anul trecut am predat fix 4 file si nu mi-a cerut nimeni vreuna in plus.

Acest mesaj a fost modificat de către docx la data 3 Apr 2013, 04:25 PM
Mesaj personal
docx
Trimis: 3 Apr 2013, 04:39 PM

Mentor

Asa-i ca
te oftici?

Daca esti pe forum, inseamna ca si tu ai o lipsa de ocupatie si timp de pierdut. Dar daca Dora incearca (fara succes) sa te invete sa te exprimi pe intelesul tuturor, eventual intr-o grafie corecta, tu stai pe aici sa povestesti, cu amanunte inutile, programul tau. Evident ca din conversatiile tale cu colegii sau descrierea detaliata a orarului n-a aflat nimeni nimic interesant, n-a extras vreo informatie sau sugestie.
Oftica? Cum sa ne ofticam pe bufonul curtii? Toti se bucura cand apare, pentru ca-i rost de amuzament. Si daca-ti place sa te faci de râs, bucura-te; noi suntem aici sa savuram spectacolul.
Mesaj personal
dreamer68
Trimis: 3 Apr 2013, 04:39 PM

Utilizator avansat

Birocratia infunda Romania. Oare de unde si de cand se trag apucaturile?

--------------------
Hristos n-a inviat, sunt doar zvonuri.
Mesaj personal
maria_oniga
Trimis: 3 Apr 2013, 04:41 PM

Utilizator avansat

QUOTE (docx @ 3 Apr 2013, 03:24 PM)
QUOTE (maria_oniga @ 3 Apr 2013, 03:12 PM)

Si tu poti asta; nu te retine nimic.
Anul trecut am predat fix 4 file si nu mi-a cerut nimeni vreuna in plus.

Si eu am predat anul trecut tot 5 file (1/zi) si procesul verbal cu normele de securitate. Atat. Dar acum... au vazut probabil ce treaba buna s-a facut anul trecut si ce-au zis: hai sa le mai dam! Vad ca nimeni nu mai lauda aceasta "scoala". Anul trecut stiu ca avea multi aderenti. Pe aici, pe didactic...

--------------------
Mesaj personal
docx
Trimis: 3 Apr 2013, 04:47 PM

Mentor

blink.gif

Daaa; daca-ti justifici cu convingere greseala, in mod sigur asta va face ca afirmatia sa fie corecta. I-ai convins pe toti.
Pastrand logica ta (impecabila!), daca "locatie de timp" e corect, inseamna ca si "momentul de loc" e la fel de corect. " Ceva de genul "ne intalnim la momentul fantanilor de la Universitate".
Mesaj personal
liviu.olarean
Trimis: 3 Apr 2013, 04:49 PM

Utilizator avansat

QUOTE (docx @ 3 Apr 2013, 04:39 PM)

Si ......................  NU AI CE FACE.
Asa-i ca
te oftici?

Daca esti pe forum, inseamna ca si tu ai o lipsa de ocupatie si timp de pierdut. Dar daca Dora incearca (fara succes) sa te invete sa te exprimi pe intelesul tuturor, eventual intr-o grafie corecta, tu stai pe aici sa povestesti, cu amanunte inutile, programul tau. Evident ca din conversatiile tale cu colegii sau descrierea detaliata a orarului n-a aflat nimeni nimic interesant, n-a extras vreo informatie sau sugestie.
Oftica? Cum sa ne ofticam pe bufonul curtii? Toti se bucura cand apare, pentru ca-i rost de amuzament. Si daca-ti place sa te faci de râs, bucura-te; noi suntem aici sa savuram spectacolul.

Faza este ca tu te ,,distrezi" doar daca folosesti apelative.
Esti palida.

Tu mergi la scoala doar pentru a lua un salariu.
Nu cred ca te intereseaza sa faci ceva util zilele acestea.
,,Saptamana Altfel" nu este un program viabil, nu este un program bun, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne batem joc de copii.
Dupa cum te comporti pe forum cred ca asa te comporti si la scoala.
O zeflemista care asteapta de la scoala si de la sistem doar ziua de salariu.

P.S.
In afara de tine si de celelalte doamne majoritatea utilizatorilor de pe forum imi apreciaza interventiile.
Daca nu ma crezi fa un sondaj in legatura cu acest lucru. biggrin.gif

--------------------
Mesaj personal
dreamer68
Trimis: 3 Apr 2013, 04:55 PM

Utilizator avansat

QUOTE (liviu.olarean @ 3 Apr 2013, 04:49 PM)

P.S.
In afara de tine si de celelalte doamne majoritatea utilizatorilor de pe forum imi apreciaza interventiile.
Daca nu ma crezi fa un sondaj in legatura cu acest lucru. biggrin.gif

Eu iti apreciez cel mai mult interventiile, tocmai am facut update la threadul cu perle.

--------------------
Mesaj personal
docx
Trimis: 3 Apr 2013, 05:05 PM

Mentor

Faza este ca tu te ,,distrezi" doar daca folosesti apelative.
Esti palida.

Tu mergi la scoala doar pentru a lua un salariu.
Nu cred ca te intereseaza sa faci ceva util zilele acestea.

Dupa cum te comporti pe forum cred ca asa te comporti si la scoala.
O zeflemista care asteapta de la scoala si de la sistem doar ziua de salariu.

Sigur. Ma cunosti bine, mi-ai vazut activitatea, ai dreptate. Nu te contrazic, ca doar stii mai bine ce-am facut, ce-am urmarit si ce mi-a iesit. Esti singurul dedicat pe aici, restul suntem doar ca sa-ti subliniem, prin contrast, valoarea. Toti suntem palizi in comparatie cu stralucirea ta.

Toti te apreciaza. Noroc ca mi-e lene sa caut dovezi, dar tot imi aduc aminte cand: Indru, un tip cult, calm, elegant si mereu bine argumentat, te-a trimis la plimbare cu argumentele tale de doi bani; si cand 1q1q1q a intervenit in cafenea special sa-ti spuna ca esti cam "bine crescut" in discutiile cu femeile.
Mesaj personal
docx
Trimis: 3 Apr 2013, 05:08 PM

Mentor

QUOTE (dreamer68 @ 3 Apr 2013, 04:55 PM)
Daca nu ma crezi fa un sondaj in legatura cu acest lucru.  biggrin.gif

Eu iti apreciez cel mai mult interventiile, tocmai am facut update la threadul cu perle.

Deschide un topic, fa un sondaj daca esti in stare! Ca nu toti sunt capabili de asa ceva.
Mesaj personal
dreamer68
Trimis: 3 Apr 2013, 05:09 PM

Utilizator avansat

OK!

Hold on.

--------------------
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (10) « Primul ... 3 4 [5] 6 7 ... Ultimul » Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved