Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Proiect de încadrare, Titular Limba Engleză - Limba Franceză
angelia
  Trimis: 4 Feb 2013, 10:37 AM

Utilizator activ

Grup: Members

Este posibil să se facă proiectul de încadrare fără să se discute deloc cu titularii ? Mai exact, doar cu unii titulari ?
Sunt titulară, cu decizie emisă de ISJ pe catedra de Limba engleză - limba franceză, în proiectul de încadrare pe anul școlar 2013/2014, am fost trecută cu 16 ore limba franceză și 2 ore limba engleză, iar 6 ore de limba engleză sunt scoase ca vacante. Este legal așa ? mad.gif
Mesaj personalTrimite email
pattricia
Trimis: 4 Feb 2013, 10:40 AM

Utilizator avansat

Școala este obligată să vă asigure norma, restul orelor trebuie scoase la concurs. Desigur, era normal să discute întâi cu dumneavoastră referitor la nr. de ore de franceză/ engleză veți avea în normă.

--------------------
"Învățământul ar trebui astfel conceput, încât ceea ce oferă să fie perceput ca un dar neprețuit, și nu ca o datorie apăsătoare"
-A.Einstein
Mesaj personal
angelia
Trimis: 4 Feb 2013, 10:48 AM

Utilizator activ

Doresc să-mi dau doctoratul din engleză, am susținut în limba engleză concursul pentru titularizare pe catedra de engleză/franceză.
Am înțeles că la catedra de limba engleză - limba franceză, orele sunt jumătate - jumătate, mai ales când există posibilitate....
angelia
Trimis: 4 Feb 2013, 10:51 AM

Utilizator activ

QUOTE (pattricia @ 4 Feb 2013, 10:40 AM)
Școala este obligată să vă asigure norma, restul orelor trebuie scoase la concurs. Desigur, era normal să discute întâi cu dumneavoastră referitor la nr. de ore de franceză/ engleză veți avea în normă.

Să se asigure norma, dar nu oricum... repet, mai ales că sunt ore suficiente...
GreenSky
Trimis: 4 Feb 2013, 07:25 PM

Utilizator avansat

QUOTE (angelia @ 4 Feb 2013, 10:37 AM)
Sunt titulară, cu decizie emisă de ISJ pe catedra de Limba engleză - limba franceză, în proiectul de încadrare pe anul școlar 2013/2014, am fost trecută cu 16 ore limba franceză și 2 ore limba engleză, iar 6 ore de limba engleză sunt scoase ca vacante.

Pe decizia de titularizare este mentionat cate ore sunt din fiecare disciplina?

--------------------
Ignorance killed the cat, curiosity just got framed.
Mesaj personal
angelia
Trimis: 5 Feb 2013, 12:01 AM

Utilizator activ

QUOTE (GreenSky @ 4 Feb 2013, 07:25 PM)
Sunt titulară, cu decizie emisă de ISJ pe catedra de Limba engleză - limba franceză, în proiectul de încadrare pe anul școlar 2013/2014, am fost trecută cu 16 ore limba franceză și 2 ore limba engleză, iar 6 ore de limba engleză sunt scoase ca vacante.

Pe decizia de titularizare este mentionat cate ore sunt din fiecare disciplina?

Nu, nu am văzut la nimeni să aibă așa ceva.
Proiectul planului de școlarizare prevede ca disciplină a postului: Limba engleză, Limba engleză - limba franceză, Limba franceză - limba engleză, limba franceză ș.a.m.d.
Oare chiar fără nici un rost se fac catedrele în acest fel ?
Pentru ce facem o facultate de acest gen ?
UMAJEP
Trimis: 6 Feb 2013, 04:33 PM

Utilizator activ

Este posibil să se facă proiectul de încadrare fără să se discute deloc cu titularii ? Mai exact, doar cu unii titulari ?
Sunt titulară, cu decizie emisă de ISJ pe catedra de Limba engleză - limba franceză, în proiectul de încadrare pe anul școlar 2013/2014, am fost trecută cu 16 ore limba franceză și 2 ore limba engleză, iar 6 ore de limba engleză sunt scoase ca vacante. Este legal așa ? mad.gif

trebuie sa depuneti cerere, la conducerea scolii , prin care sa solicitati incadrarea pentru anul scolar 2013-2014 ( Art.21-4)
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved