Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> pentru d-l. costi_52
miky_duca_sony
Trimis: 5 Mar 2013, 04:57 PM

La prima intervenție

Grup: Members

Domnule Costi_52 si celorlalti care ati citit, animal57.gif
Suntem (din nefericire) colegii doamnei cristina_rotaru2001. Am citit multitudinea mesajelor dansei si cu sinceritate va spunem ca ne este rusine cu colega noastra.
Are varsta de 43 de ani si profeseaza in invatamant de 4 ani. Anterior am inteles ca a fost ospatar. Apreciem evolutia doamnei, scriptic vorbind. Dupa o considerabila pauza intelectuala , hooooooooooop !!! -Facultatea de Litere.
Pana acum FOARTE BINE! Dar.........., cand ajunse ,,DOAMNA PROFESOR,, dintr-un salt se urca in salcie. Avand in vedere acest istoric intelegem ca d-na colega nu poate pricepe niciodata ce inseamna respectul fata de colegi si institutia in care lucreaza, ce inseamna rutina profesionala si ce oameni a dat Liceul Pedagogic invatamantului romanesc. Faptul ca a scris aceste mesaje, pe care nu le mai recunoaste, de altfel, denota ca nu traieste intr-un colectiv si nu lucreaza in echipa ci in mod izolat, individualist, limitat. In ceea ce priveste managementul clasei de elevi: a fost schimbata din functia de diriginte in anul trecut scolar, pentru ca a generat un conflict cu un elev si familia acestuia si a avut un asemenea comportament, incat elevul a scris un bilet de sinucidere. Mai mult decat atat, i-a intentat parintelui proces penal,, plimbandu-si colegii la postul de politie pentru declaratii. Aceasta este o frantura din comportamentul colegei noastre......
animal57.gif evilgrin04.gif happy30.gif
Mesaj personal
dreamer68
Trimis: 5 Mar 2013, 05:28 PM

Utilizator avansat

Asa o cheama pe doamna? Cristina rotaru2001? E ca robotii aia din Terminator, T1, T2, sau e nume de cod, ca in James Bond?

Acum, daca tot ai facut-o, da si mesajele, sa vedem, sa ne dam cu parerea, nu arunci firmiturile si fugi, adu stenogramele incoace.

--------------------
Hristos n-a inviat, sunt doar zvonuri.
Mesaj personal
liviu.olarean
Trimis: 5 Mar 2013, 05:30 PM

Utilizator avansat

Dragi colegi, sunt profesoară de 4 ani la o școală generală, iar de doi ani sunt și dirigintă. Numai că în clasă am un elev cu comportament reprobabil față de colegi și de profesori. De curând a sărit, în timpul orei, în spatele unui profesor, și-a bătut și amenințat unii colegi, strecurându-i altuia în ghiozdan un bilet prin conținutul căruia anunța sinuciderea, prin tăierea venelor. Normal că am anunțat directorul, o doamnă educatoare ajunsă în funcție de 5 zile. La discuția cu părinții, tatăl copilului m-a amenințat că mă taie cu sabia, m-a jignit îngrozitor, de față cu directoarea și o parte dintre colegi, care nu au reacționat în niciun fel. Mai nou, doamna director m-a anunțat că pentru "stingerea" conflictului îmi ia dirigenția și trebuie să mă gândesc serios și la varianta de a nu mai preda la clasa elevului în cauză, deoarece părinții acestuia nu mă mai vor. Menționez că doamna director, fiind educatoare, are nevoie de un schimb între orele de la grădiniță și orele de la școală, pentru a-și putea exercita funcția. Spre ghinionul meu, în această vară, doamna a obținut licența chiar pe disciplina mea. Mi-a explicat că poate preda dumneaei în locul meu la acea clasa, dându-mi mie altceva, chiar dacă eu nu am ore suplimentare la care să pot renunța. De asemenea, mi-a spus, tot de față cu toți colegii, că evenimentul petrecut îmi va afecta calificativul. Am rămas siderată, neștiind cum să reacționez, fiindcă toate hotărârile pe care le-am luat au fost de comun acord cu ale colegilor și ale dumneaei. Am vrut să întocmesc un proces-verbal prin care să consemnez cele întâmplate în urma discuției cu părinții copilului, însă doamna mi-a explicat că nu e complet și că ar trebui să las lucrurile să se liniștească. Simt că sunt, profesional, în pericol. Menționez că sunt titulară și că atitudinea doamnei aduce atingere nu doar persoanei mele, ci chiar statutului de profesor. Ajutați-mă! Cum să procedez pentru a mă feri atât de atacul părinților, căt și de al doamnei?

Asta am aflat despre ,,invinuita" din acest topic.
Si din ,,multitudinea" de mesaje eu am gasit doar 33 de mesaje in 3 ani si o luna, deci cu o medie de 0,98 mesaje pe luna.
Mai ciudat este ,,noul" utilizator care a iesit la rampa sa o atace pe doamna Cristina_Rotaru.
S-a inscris astazi ,,doar" pentru a semnala acest ,,caz" sau este o noua clona?
Si ceea ce este interesant este de unde stie un utilizator nou sa trimita cu dedicatie mesajul ,,juristului" de pe forum?

In rest nu mai ,,observ" nimic, dar nu prea imi place acest tip de atac la adresa unui utilizator.

Acest mesaj a fost modificat de către liviu.olarean la data 5 Mar 2013, 05:31 PM

--------------------
Remus Pricopie: Ne gandim la un sistem de retinere in scoala a absolventilor care nu iau Bacalaureatul, sub forma unor cursuri de pregatire, in vederea sustinerii acestui examen...............
Mesaj personal
liviu.olarean
Trimis: 5 Mar 2013, 05:32 PM

Utilizator avansat

QUOTE (dreamer68 @ 5 Mar 2013, 05:28 PM)
Asa o cheama pe doamna? Cristina rotaru2001? E ca robotii aia din Terminator, T1, T2, sau e nume de cod, ca in James Bond?

Acum, daca tot ai facut-o, da si mesajele, sa vedem, sa ne dam cu parerea, nu arunci firmiturile si fugi, adu stenogramele incoace.

cool20.gif
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Faina asta cu stenogramele. cool20.gif cool20.gif cool20.gif

--------------------
Remus Pricopie: Ne gandim la un sistem de retinere in scoala a absolventilor care nu iau Bacalaureatul, sub forma unor cursuri de pregatire, in vederea sustinerii acestui examen...............
Mesaj personal
Narcisa_prof
Trimis: 5 Mar 2013, 06:19 PM

Utilizator avansat

si cand scriam ca acest forum s-a transformat in "barfe de bucatarie" am fost tare criticata de .........nu mai stiu care utilizatori!!! Asa că "mai răruț, că-i mai drăguț" .
Mesaj personal
liviu.olarean
Trimis: 5 Mar 2013, 06:43 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Narcisa_prof @ 5 Mar 2013, 06:19 PM)
si cand scriam ca acest forum s-a transformat in "barfe de bucatarie" am fost tare criticata de .........nu mai stiu care utilizatori!!! Asa că "mai răruț, că-i mai drăguț" .

cool20.gif

--------------------
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved