Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Dosar continuitate, acte necesre
thasara
Trimis: 7 Aug 2013, 05:02 PM

Utilizator activ

Grup: Members

Buna ziua!
As dori sa stiu ce acte trebuie sa contina dosarul pt continuitate la suplinire care trebuie depus la inspectorat.... la scoala nimeni nu stie nimic. Multumesc!
Mesaj personal
mada_dns
Trimis: 7 Aug 2013, 06:01 PM

Utilizator activ

gasiti in cerere la sfarsit!

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 369 )
Fișier atașat  Cerere_Continuitate_suplinire_2013.doc
Mesaj personal
magel
Trimis: 7 Aug 2013, 06:14 PM

Utilizator
**

ACEASTA CERERE ESTE MAI SIMPLIFICATA.LA NOI LA SCOALA S-A TRIMIS ALTA CU MAI MULTE ACTE ANEXATE DESI NU INTELEG DE CE.ANEXEZ ACEST TIP.

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 334 )
Fișier atașat  4_cerere_suplinire_prin_continuitate.doc
Mesaj personal
Elem
Trimis: 8 Aug 2013, 09:58 AM

Utilizator avansat

Actele necesare pentru dosarul de continuitate sunt prevazute in aceasta cerere ( acte venite de la inspectorat pe mailul scolii) .

La pct. 10 se cere decizia de anul trecut , dar anul trecut pt cei care au mers pe continuitate nu s-a mai emis decizie , s-a prelungit contractul de munca la nivelul scolii ...de unde decizie ?? ce atasam in locul deciziei , contractul de munca ??

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 129 )
Fișier atașat  continuitate.doc
Mesaj personal
GreenSky
Trimis: 8 Aug 2013, 10:24 AM

Utilizator avansat

QUOTE (Elem @ 8 Aug 2013, 09:58 AM)
Actele necesare pentru dosarul de continuitate sunt prevazute in aceasta cerere ( acte venite de la inspectorat pe mailul scolii) .

La pct. 10 se cere decizia de anul trecut , dar anul trecut pt cei care au mers pe continuitate nu s-a mai emis decizie , s-a prelungit contractul de munca la nivelul scolii ...de unde decizie ?? ce atasam in locul deciziei , contractul de munca ??

decizia emisa de CA de prelungire a contractului

--------------------
Ignorance killed the cat, curiosity just got framed.
Mesaj personal
ancade
Trimis: 8 Aug 2013, 12:48 PM

Utilizator activ

daca avem continuitate la 2 scoli, trebuie sa depunem 2 dosare?
Mesaj personal
ovidiu3007
Trimis: 8 Aug 2013, 01:16 PM

Utilizator activ

Pt Elem
Anul trecut s-au emis decizii în școală pentru cei care au avut continuitate! Un exemplar dupa decizia de continuitate trebuia sa il ceri de la domnul director sau secretariat! Multă baftă tuturor!
Mesaj personal
ovidiu3007
Trimis: 8 Aug 2013, 01:19 PM

Utilizator activ

QUOTE (ancade @ 8 Aug 2013, 12:48 PM)
daca avem continuitate la 2 scoli, trebuie sa depunem 2 dosare?

Depuneti doar un singur dosar cu documentele din ambele școli!
Mesaj personal
Elem
Trimis: 8 Aug 2013, 01:29 PM

Utilizator avansat

QUOTE (ovidiu3007 @ 8 Aug 2013, 01:16 PM)
Pt Elem
Anul trecut s-au emis decizii în școală pentru cei care au avut continuitate! Un exemplar dupa decizia de continuitate trebuia sa il ceri de la domnul director sau secretariat! Multă baftă tuturor!

Multumesc frumos pentru raspuns , asa am sa fac , gandeam ca este vb de decizia de la inspectorat .
Mesaj personal
alina89tm
Trimis: 8 Aug 2013, 01:29 PM

Utilizator activ

stiti cumva proba practica/orala cine da?stiu ca era trecuta in metodologie, insa in acest moent nu mai gasesc.multumesc
Mesaj personal
ovidiu3007
Trimis: 8 Aug 2013, 01:35 PM

Utilizator activ

QUOTE (Elem @ 8 Aug 2013, 01:29 PM)
QUOTE (ovidiu3007 @ 8 Aug 2013, 01:16 PM)
Pt  Elem

Multumesc frumos pentru raspuns , asa am sa fac , gandeam ca este vb de decizia de la inspectorat .

Cu placere! Și eu sunt profesor dar in plus am si 0,5 normă de secretar! Anul trecut eu am redactat deciziile pentru doamnele profesoare care au avut continuitate!un exemplar după decizie este la secretariat și unul le-am inmânat personal doamnelor respective! De aceea iti spuneam sa mergi la secretariat!
Mesaj personal
costi_52
Trimis: 8 Aug 2013, 01:39 PM

Mentor

QUOTE (alina89tm @ 8 Aug 2013, 01:29 PM)
stiti cumva proba practica/orala cine da?stiu ca era trecuta in metodologie, insa in acest moent nu mai gasesc.multumesc

Anexele 5-12 la metodologie

--------------------
Mesaj personal
boomy
Trimis: 8 Aug 2013, 05:12 PM

Utilizator
**

Buna ziua, va rog mult daca puteti sa ma ajutati in legatura cu o nelamurire-am continuitate pe zece ore intr-una din scolile unde am functionat acum un an.Am urmarit calendarul si stiu ca trebuie sa depun dosar cu actele necesare intre 16-20 august.Urmeaza sa semnez continuitatea, avand nota peste 7 in 2012.
1.Intrebarea mea este:in sedinta publica din 27 august pot solicita completarea normei didactice, desi sunt suplinitor?Am vazut ca in sedinta vor avea prioritate -titularii care vor sa-si completeze norma, apoi detasarile, continuitatile si candidatii ramasi nerepartizati cu note din 2013.
2.Am participat si la examenul de anul acesta, insa nota este mai mica decat cea de anul trecut, iar posturile sunt extrem de putine pentru primele etape de repartitie...asa ca tot la o completare de norma am speranta(pe langa continuitatea). In cazul completarii de norma, cum se procedeaza?tot in functie de nota din 2012 sau cea din 2013...? In cazul in care nu imi pot completa norma in sedinta din 27 august, mai am dreptul sa particip la sedintele urmatoare , pentru a-mi gasi inca 8ore. Va rog, daca se poate sa ma lamuriti.Va multumesc!
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved