Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Decontarea abonamentelor
andriescu anca
  Trimis: 30 Aug 2013, 10:24 PM

Începător
*

Grup: Members

Mai este vreo speranta ca abonamentele din anul scolar care s-a incheiat sa fie decontate in cursul anului scolar care urmeaza?
Mesaj personal
Alin_86
Trimis: 11 Sep 2013, 05:13 PM

Utilizator activ

Da. Intrebati si liderul de sindicat din scoala. Acestea vor putea fi decontate in urma unei rectificari pozitive de buget pentru ordonatorul principal de credite(primaria locala), sau, cel mai probabil, in urma existentei unei hotarari judecatoresti favorabile. Din acest motiv v-am spus sa vorbiti cu lideul de sindicat, pentru a afla mai multe despre existenta si desfasurarea unui eventual proces.
Mesaj personal
andriescu anca
  Trimis: 13 Sep 2013, 12:54 PM

Începător
*

Am inteles.Multumesc smile.gif
Mesaj personal
contavio63
Trimis: 18 Sep 2013, 11:16 AM

Utilizator avansat

QUOTE (andriescu anca @ 30 Aug 2013, 11:24 PM)
Mai este vreo speranta ca abonamentele din anul scolar care s-a incheiat sa fie decontate in cursul anului scolar care urmeaza?

intrucat suntem pe forumul elevilor cred ca raspunsul il puteti afla de la inspectoratul scolar judetean de care apartineti
decontarea navetei elevilor se face de la bugetul de stat prin isj,primaria nu are nici o legatura
Mesaj personal
andriescu anca
Trimis: 20 Sep 2013, 08:27 PM

Începător
*

ok.O sa sun sa vad ce raspuns imi dau rolleyes.gif
Mesaj personal
magdi75
Trimis: 4 Dec 2013, 12:45 AM

Utilizator
**

Sunt curioasă: în judetele voastre care este ultima lună pentru care s-au plătit abonamentele? La mine în scoală, anul școlar trecut s-au plătit cam în martie 2013 lunile septembrie-octombrie 2012. După această dată nu s-a mai plătit nimic. Astăzi, am fost anunțați că au venit banii pe lunile sept-oct 2013. Ce se va întâmpla cu banii restanti pe anul școlar 2012-2013? Mai sunt șanse ca elevii întradevăr să-i primească? Nu cred că acesta este de competența sindicatelor, elevii nefiind membri de sindicat... confused24.gif confused24.gif confused24.gif confused24.gif confused24.gif confused24.gif confused24.gif
Mesaj personal
magdi75
Trimis: 4 Dec 2013, 12:51 AM

Utilizator
**

Revin cu o altă întrebare: CAM CE PROCENT VI SE DECONTEAZĂ DIN ABONAMENTELE DIN SEPTEMBRIE-OCTOMBRIE 2013?
LA NOI, ÎN MURES, DUPĂ ORDINELE PRIMITE DE CONTABILII ȘCOLARI DE LA IȘJ, SE DECONTEAZĂ APROXIMATIV 25-30%...
Asta da legalitate!
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved