Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (2) 1 [2]  ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> RAEI
Cornell
Trimis: 22 Oct 2013, 07:17 PM

Utilizator
**

Grup: Members

QUOTE (Cornell @ 22 Oct 2013, 08:09 PM)
QUOTE (Gabi40 @ 22 Oct 2013, 07:12 PM)
Mă poate ajuta cineva? Eu am întâmpinat o problemă  sign67.gif
Am început să completez baza de date a școlii în modul real, iar la D13 nu mă lasă să completez alte forme de învățământ (efectiv nu apare creionul pe care să apăs). Ca urmare nici la date de școlarizare nu pot completa, pentru că se află în legătură. Cum ați rezolvat situația? (dacă ați rezolvat-o). Sau poate îmi scapă mie ceva...

mai precis D13 din RAEI?

Ma gandesc ca daca in RAEI sectiunea D13 nu a fost completata probabil ca nici in baza de date, de pe platforma ea nu devine activa.

Acest mesaj a fost modificat de către Cornell la data 22 Oct 2013, 07:17 PM

--------------------
grosariu_nicu
Mesaj personalYahoo
marius_voinea
Trimis: 23 Oct 2013, 08:07 PM

Utilizator
**

Mă poate ajuta cineva? Eu am întâmpinat o problemă sign67.gif
Am început să completez baza de date a școlii în modul real, iar la D13 nu mă lasă să completez alte forme de învățământ (efectiv nu apare creionul pe care să apăs). Ca urmare nici la date de școlarizare nu pot completa, pentru că se află în legătură. Cum ați rezolvat situația? (dacă ați rezolvat-o). Sau poate îmi scapă mie ceva...

Intrați la "profil" apoi la "profil unitate de învățământ" și acolo mai jos unde scrie formă de învățământ - învățământ de zi există un buton cu adaugă solicitare. Bănuiesc că trebuie trimisă o solicitare către administratorul aplicației pentru a adăuga și alte forme. Eu n-am ajuns încă acolo - deci nu știu sigur smile.gif - dar cred că așa de procedează

--------------------
Diferenta dintre scoala si viata:
- In scoala inveti o lectie, apoi dai un test.
- In viata ai de dat un test care te invata o lectie

Mesaj personalTrimite emailPagina web a utilizatoruluiYahoo
nicole70
Trimis: 27 Oct 2013, 02:54 PM

Utilizator activ

Mă poate ajuta cineva? Eu am întâmpinat o problemă sign67.gif

Trebuie trimisa solicitare la ARACIP-de pe platforma pentru toate nivelurile care le aveti si nu le gasiti in lista.

--------------------
"Speranta nu este o strategie."
"Fa tot ceea ce poti cu ceea ce ai acolo unde esti."
Mesaj personalTrimite email
Madi_m
Trimis: 27 Oct 2013, 06:55 PM

Utilizator
**

Trebuie sa faceti cerere pentru celelalte forme de invatamant. Nu le puteti atasa singura.
Mesaj personal
Gabi40
Trimis: 29 Oct 2013, 07:41 PM

Utilizator
**

QUOTE (Cornell @ 22 Oct 2013, 08:09 PM)
Mă poate ajuta cineva? Eu am întâmpinat o problemă  sign67.gif

mai precis D13 din RAEI?

Da! D13 din RAEI, in aplicatie in modul real.
Mesaj personal
Gabi40
Trimis: 29 Oct 2013, 07:42 PM

Utilizator
**

Multumesc. Incerc sa ma elucidez

Acest mesaj a fost modificat de către Gabi40 la data 29 Oct 2013, 07:44 PM
Mesaj personal
Gabi40
Trimis: 3 Nov 2013, 09:38 AM

Utilizator
**

Am trimis solicitarea de cateva zile, dar nu s-a modificat nimic. Stie cineva cat timp dureaza rezolvarea?
Mesaj personal
marius_voinea
Trimis: 5 Nov 2013, 12:27 PM

Utilizator
**

QUOTE (Gabi40 @ 3 Nov 2013, 10:38 AM)
Am trimis solicitarea de cateva zile, dar nu s-a modificat nimic. Stie cineva cat timp dureaza rezolvarea?

Eu am trimis ieri dimineață o solicitare, și azi la ora 10 a fost aprobată. Dacă dați click pe "solicitări actuale" vedeți acolo stadiul în care se află solicitare, dacă fost rezolvată sau nu.

--------------------
Diferenta dintre scoala si viata:
- In scoala inveti o lectie, apoi dai un test.
- In viata ai de dat un test care te invata o lectie

Mesaj personalTrimite emailPagina web a utilizatoruluiYahoo
Gabi40
Trimis: 5 Nov 2013, 04:27 PM

Utilizator
**

QUOTE (marius_voinea @ 5 Nov 2013, 01:27 PM)
QUOTE (Gabi40 @ 3 Nov 2013, 10:38 AM)

Eu am trimis ieri dimineață o solicitare, și azi la ora 10 a fost aprobată. Dacă dați click pe "solicitări actuale" vedeți acolo stadiul în care se află solicitare, dacă fost rezolvată sau nu.

Buna ziua
Am verificat asa cum ati sugerat si d-voastra starea solicitarii si apare NEINCEPUT. Dar acum ma intreb daca am procedat corect. La cererea pentru adaugarea formei de invatamant nu apare nici un buton pentru trimite cererea ci doar SALVEAZA sau INCHIDE. Eu am dat evident SALVEAZA, dar ma intreb daca e suficient, daca este vizibila pentru administrator. Voi mai incerca o data poate nu am dat suficiente detalii. Multumesc, oricum!
Mesaj personal
Coaja Gabriela
Trimis: 5 Nov 2013, 10:13 PM

Utilizator
**

Dragi colegi,
Cum merge introducerea datelor pe platforma? Mi se pare o treaba foarte migaloasa si fara sens, mai ales ca functia noastra este de profesor si nu de secretar. Suntem in perioada evaluarilor, urmeaza tezele si, sincer, nu stiu cum ne vom imparti timpul pentru a termina. Nu incarcarea propriu zisa este problema ci culegerea datelor.......si realizarea fisierelor index......pentru care inca nu am primit sabloanele.
Mesaj personal
scoala_vm_bz
Trimis: 5 Nov 2013, 11:21 PM

Utilizator activ

Buna ziua. Va rog o lamurire, daca se poate: ce intelegeti prin "...documentele de baza..." din citatul urmator: "Pentru a pregăti raportarea aferentă anul școlar 2013-2014, adică prima raportare pe baza aplicației https://calitate.aracip.eu, fiecare unitate școlară, indiferent de statut, va inițializa RAEI aferent acestui an școlar (2013-2014) și va completa Baza de date a școlii (inclusiv documentele de bază) până pe data de 30 noiembrie 2013"? Va multumesc.

Acest mesaj a fost modificat de către scoala_vm_bz la data 5 Nov 2013, 11:21 PM

--------------------
Mesaj personalTrimite emailPagina web a utilizatorului
Nectara Mircioaga
Trimis: 6 Nov 2013, 12:11 AM

Mentor

Aveti putina rabdare- vor fi incarcate pe platforma sabloanele necesare.

Pina pe 30 noiembrie trebuie INITIALIZAT RAEI! si completat in baza de date a scolii si documentele scolii ceea CE SE POATE.

NU TOT!

Doar acele date pe care deja le aveti. Unele din partea 1si 3 a RAEI, iar celelalte cum ar fi organigrama, copie edusal, le aveti deja. Acolo unde arata semnul de sablon- asteptati sablonul.
Dar in profilul unitatii de invatamant la management personal puteti completa datele.
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (2) 1 [2]  Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved