Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> cerc pedagogic educatoare
mariana.b
Trimis: 7 Oct 2013, 02:09 PM

Utilizator
**

Grup: Members

Dezvoltarea socio-emotionala a copiilor prescolari si indicatiile in imbunatatirea vietii sociale si profesionale a parintilor si cadrelor didactice.
Cine ma poate ajuta cu material la aceasta tema.Sunt in primul an,am cerc si orice sfat,idee este bine venit. MULTUMESC!
Mesaj personal
kimm
Trimis: 7 Oct 2013, 03:02 PM

Utilizator activ

Ceva nu suna in regula in fraza aceea..sigur asta e tema? O sa cercetez putin pe net poate o gasesc pe undeva.

Acest mesaj a fost modificat de către kimm la data 7 Oct 2013, 03:03 PM

--------------------
“Don't ever mistake my silence for ignorance, my calmness for acceptance, or my kindness for weakness.”
Mesaj personal
Narcisa_prof
Trimis: 7 Oct 2013, 03:07 PM

Utilizator avansat

Mesaj personal
mariana.b
Trimis: 7 Oct 2013, 04:16 PM

Utilizator
**

Aceasta este tema.Referat am gasit ceva,dar activitatea nu stiu la aceasta tema ce sa fac.Merge un program de toamna? sau stric legat de tema?
Multumesc colegelor care au raspuns si astept in continuare sfaturi.
Mesaj personal
mariana.b
Trimis: 7 Oct 2013, 05:06 PM

Utilizator
**

Aveti dreptate era o greseala in tema am cautat si am gasit:dezvoltarea socio-emotionala a copiilor prescolari si implicatiile ei in imbunatatirea.......
Mesaj personal
Narcisa_prof
Trimis: 7 Oct 2013, 05:52 PM

Utilizator avansat

Ma gandesc ca puteti face acel mic spectacol de toamna prin care sa marcati trasaturile emotionale ale prescolarilor, modul lor de manifestare si sa atrageti atentia ( inainte de spectacol) asupra faptului ca aceste mici programe tematice prezentate in fata parintilor duc la imbunătățirea relațiilor copil – părinte, educatoare – copil, părinte – educatoare, parinte-parinte, la comunicare deschisa, etc. La final copiii sa ofere cate un fruct de toamna parintilor ! Deci o activitate practica potrivita!
Mesaj personal
ticpitic
Trimis: 8 Oct 2013, 06:13 PM

Utilizator activ

Este bun titlul;In MH cercul pedagogic cu acest titlu s- a desfasurat acum 2 ani in luna decembrie si dupa sesiunea de referate,copiii de la grupa au sustinut un program artistic,o mica sezatoare-ceva de genul asta.
Mesaj personal
mariana.b
Trimis: 8 Oct 2013, 08:24 PM

Utilizator
**

Sa fac o filmare,am inteles.Programul artistic :poezii si cantece pt parinti, despre toamna .Daca aveti ceva material .,orice sa am ca model .
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved