Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Comisie simulare evaluare nationala
jipera
Trimis: 19 Feb 2014, 02:07 PM

Utilizator
**

Grup: Members

Buna ziua, fac parte din comisia pentru evaluarea nationala- simulare! Doamna director este presedinte eu membru, este platita aceasta activitate? Va multumesc
Mesaj personal
badea1990
Trimis: 19 Feb 2014, 04:39 PM

Utilizator avansat

QUOTE (jipera @ 19 Feb 2014, 01:07 PM)
Buna ziua, fac parte din comisia pentru evaluarea nationala- simulare! Doamna director este presedinte eu membru, este platita aceasta activitate? Va multumesc

Munca voluntara. biggrin.gif

--------------------
,,Banul e mare putere, el deschide toate usile si strica toate legile'' - Ioan Slavici
"Mințile luminate discută idei; mințile mediocre discută evenimente; mințile mici discută oamenii." Eleanor Roosevelt
"Viața fiind o călătorie scurtă, trebuie să încercăm să o facem la clasa întâi" Philippe Noirette
Mesaj personal
profudebio
Trimis: 20 Feb 2014, 08:20 PM

Utilizator avansat

QUOTE (jipera @ 19 Feb 2014, 03:07 PM)

Din câte știu există indicații clare ca aceste activități să nu perturbe bunul mers al procesului instructiv-educativ! Adică nu este voie ca aceste simulări să vă împiedice să vă desfășurați orele! Activităție pe care le specificați le faceți în timpul dvs. liber, neremunerat, din dragoste nețărmurită pentru școală!
Mesaj personalTrimite emailPagina web a utilizatoruluiYahoo
Taticu
Trimis: 20 Feb 2014, 08:35 PM

Mentor

Observ in profilul dvs. ca sunteti functionar MECTS si ne intrebati pe noi daca sunteti platita sau nu ?! Nu indrazniti sa o intrebati pe "Dna Director" ?!
Eu va propun sa va faceti treaba binișor si sa asteptati raspunsul pana cel tarziu la anu', daca vin sau nu vin ceva "tăiței" drept rasplata ... biggrin.gif cool20.gif

Acest mesaj a fost modificat de către Taticu la data 20 Feb 2014, 08:37 PM

--------------------
71.470 174.590 18.561 Art Invidia obsesivă - o boală devastatoare Gândește-te la ce

ai tu bun
Ceva Doar o viață trăită pentru alții este o viață care merită a fi trăită - Einstein

San Diego ZOO Cum îi recunoști pe oamenii fericiți KAAS 4 aug. Vacanță plăcută ! V.N

Nu vă gândiți la Vlad Țepeș, ci la unu' care dă țepe și în somn; numai un ochi îl trădează și plânge prea des Coja ART
Mesaj personal
verona
Trimis: 21 Feb 2014, 03:26 PM

Utilizator avansat

Grup: Moderatori

cred ca mentiunea "functionar MECT" era la mishto
pt ca din mesaje, reiese ca doamna sau domnisoara e profesoara de engleza
http://forum.portal.edu.ro/index.php?showt...0&#entry2252533
spune si ca in 2010 avea 1 an vechime

Acest mesaj a fost modificat de către verona la data 21 Feb 2014, 03:29 PM
Mesaj personal
Taticu
Trimis: 22 Feb 2014, 12:23 AM

Mentor

QUOTE (verona @ 21 Feb 2014, 04:26 PM)
cred ca mentiunea "functionar MECT"  era la mishto pt ca din mesaje, reiese ca doamna sau domnisoara e profesoara
de engleza http://forum.portal.edu.ro/index.php?showt...0&#entry2252533 spune si ca in 2010 avea 1 an vechime

Nu are importanță că-i funcționar MECTS sau nu. Sunt destui funcționari
rătăciți prin MECTS și care habar n-au ce înseamnă a fi profesor biggrin.gif cool20.gif

--------------------
71.470 174.590 18.561 Art Invidia obsesivă - o boală devastatoare Gândește-te la ce

ai tu bun
Ceva Doar o viață trăită pentru alții este o viață care merită a fi trăită - Einstein

San Diego ZOO Cum îi recunoști pe oamenii fericiți KAAS 4 aug. Vacanță plăcută ! V.N

Nu vă gândiți la Vlad Țepeș, ci la unu' care dă țepe și în somn; numai un ochi îl trădează și plânge prea des Coja ART
Mesaj personal
marco2000
Trimis: 22 Feb 2014, 05:51 PM

Utilizator activ

Inseamna ca va simpatizeaza doamna director.....oare de ce nu o intrebati?
Sunteti in comisie, dar nu stiti legislatia wink.gif wink.gif
Mesaj personal
elvira2003
Trimis: 22 Feb 2014, 08:31 PM

Utilizator activ

Comisia dintr-o unitate de invatamant in care s-a sustinut simulare evaluare nationala la cls 8, care nu este centru de comunicare este corect constituita conform art. 6 din procedura 29705/13.02.2014? Multumesc.
Mesaj personal
Narcisa_prof
Trimis: 24 Feb 2014, 10:11 PM

Utilizator avansat

VOLUNTARIAT! SE PUNCTEAZA LA GRADATIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Va puteti imagina ca am colege care au suferit pt. ca nu au fost prinse in aceasta comisie?!
Mesaj personal
pescarus
Trimis: 24 Feb 2014, 11:38 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Narcisa_prof @ 24 Feb 2014, 11:11 PM)

Va puteti imagina ca am colege care au suferit pt. ca nu au fost prinse in aceasta comisie?!

Eu cred că e punctată și în fișa de evaluare pentru restrângeri - completări, ca activitate la nivelul județului pentru că se primește decizie semnată de inspectorul general. Așa este? confused06.gif

--------------------
Mesaj personal
badea1990
Trimis: 25 Feb 2014, 03:59 PM

Utilizator avansat

QUOTE (pescarus @ 24 Feb 2014, 10:38 PM)
QUOTE (Narcisa_prof @ 24 Feb 2014, 11:11 PM)

Eu cred că e punctată și în fișa de evaluare pentru restrângeri - completări, ca activitate la nivelul județului pentru că se primește decizie semnată de inspectorul general. Așa este? confused06.gif

Da. cool20.gif

--------------------
,,Banul e mare putere, el deschide toate usile si strica toate legile'' - Ioan Slavici
"Mințile luminate discută idei; mințile mediocre discută evenimente; mințile mici discută oamenii." Eleanor Roosevelt
"Viața fiind o călătorie scurtă, trebuie să încercăm să o facem la clasa întâi" Philippe Noirette
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved