Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (40) « Primul ... 31 32 [33] 34 35 ... Ultimul » ( Primul mesaj necitit ) Subiect închisSubiect nou Sondaj nou

> ADMITERE JURNALISM
george_hari
Trimis: 26 Sep 2006, 03:37 PM

Utilizator
**

Grup: Members

Referitor la cazare, sunt importante aceste lucruri:

- Nu se mai repartizeaza locuri studentilor care au fost depistati vanzandu-si locurile, celor care nu si-au achitat datoriile la camin, celor care au fost reclamati de catre administratiile caminelor din diverse motive.

- Studentii isi primesc repartitiile la sfirsitul lunii septembrie. Cei care nu preiau repartitiile isi pierd dreptul de cazare.

Regulamentul integral este la http://www.fjsc.ro/Romana/regulamente.htm#cazarea
Mesaj personal
tranteac
Trimis: 27 Sep 2006, 11:09 AM

Utilizator
**

da las ca si la spru e jurnalism
Mesaj personal
george_hari
Trimis: 27 Sep 2006, 03:16 PM

Utilizator
**

Toate știrile, anunțurile, noutățile, pot fi găsite de acum în blogul http://www.fjsc.ro/news .
Mesaj personal
Misticgirl
Trimis: 28 Sep 2006, 04:46 PM

Utilizator
**

George,de ce sa ne imbracam cu ceva portocaliu?
Mesaj personalYahooMSN
george_hari
Trimis: 28 Sep 2006, 04:49 PM

Utilizator
**

QUOTE (Misticgirl @ 28 Sep 2006, 05:46 PM)
George,de ce sa ne imbracam cu ceva portocaliu?

Bineînțeles, nu este obligatoriu, dar ar fi în ton cu "culorile oficiale" ale facultății.
Mesaj personal
Misticgirl
Trimis: 28 Sep 2006, 10:06 PM

Utilizator
**

Multumesc pentru raspuns.Am presupus corect in mesajul meu anterior! Ne vedem luni smile.gif
Mesaj personalYahooMSN
piticudpcreier
Trimis: 1 Oct 2006, 06:35 PM

Utilizator
**

s-a afisat orarul provizoriu pt cursurile la zi http://www.fjsc.ro/orar00607/index.html
tomorrow is sign08.gif happy happy joy joy!
Mesaj personal
Merry_X
Trimis: 1 Oct 2006, 08:21 PM

Începător
*

confused06.gif Se mai da admitere la Jurnalism si la ce obiecte sau se intra pe baza de dosar? Si ce universitati din buc. au jurnalism?
Mesaj personal
sweet_girl
Trimis: 1 Oct 2006, 10:30 PM

Utilizator
**

Sar'na pentru orar, piticudpcreier;)
Dar...s-au afisat grupele?:-s
Mesaj personal
piticudpcreier
Trimis: 2 Oct 2006, 11:50 AM

Utilizator
**

QUOTE (sweet_girl @ 1 Oct 2006, 11:30 PM)
Sar'na pentru orar, piticudpcreier;)
Dar...s-au afisat grupele?:-s

la facultate nu e afisat nimic(sau poate n-am vazut eu? huh.gif ).oricum cu siguranta grupele o sa fie afisate si pe site asa ca don't worry tongue.gif mi-a placut deschiderea!
Mesaj personal
piticudpcreier
Trimis: 2 Oct 2006, 11:57 AM

Utilizator
**

QUOTE (Merry_X @ 1 Oct 2006, 09:21 PM)
confused06.gif Se mai da admitere la Jurnalism si la ce obiecte sau se intra pe baza de dosar? Si ce universitati din buc. au jurnalism?

toate informatiile referitoare la admitere le gasesti pe site-ul facultatii www.fjsc.ro.ar fi bine sa citesti de la inceput ce-a mai scris lumea pe forumul asta(d-aia exista=>sa ofere info in plus).la fel de utila si f importanta este brosura!

spiru haret are facultatea de filosofie si jurnalism si hyperion fac. de jurnalism(acestea fiind particulare)
Mesaj personal
sweet_girl
Trimis: 2 Oct 2006, 01:50 PM

Utilizator
**

Si mie mi-a placut deschiderea...Ce ma bucur ca am ales FJSC!!! cool.gif

Si componenta grupelor a aparut pe site smile.gif ...

Acest mesaj a fost modificat de către sweet_girl la data 2 Oct 2006, 01:51 PM
Mesaj personal
gazutza
Trimis: 2 Oct 2006, 02:11 PM

Utilizator activ

1. felicitari pt deschidere a fost superb si il rugam pe domnul george popescu sa se spuna daca ne poate da si noua caseta de la deschidere:-p
2. am fost cam dezamagiti ca acel coctail era doar pt profesori dar pana la urma am inteles.
3. s-au afista orar, grupe ect doar la id se pare ca maine se afiseaza grupele care vor fi 5
4. de marti intre 14-16 se fac inmatricularile.maine se va ajunge cam greu ca la R3 sunt cursuri de la 11 la 17.deci de miercuri poate...

sunt fericita ca v-am ales!!!
Mesaj personal
dennda
Trimis: 2 Oct 2006, 04:01 PM

Utilizator activ

a fost superba deschiderea anului scolar ! mi-a placut mult de tot !
cand a intrat robert turcescu in sala am simtit ca nu mai am aer... este jurnalistul meu preferat ! as fi dat orice sa fiu in grupa numarul 8, la care preda el... din pacate insa, sunt la 7 sad.gif(((((((((((((
Mesaj personalPagina web a utilizatorului
piticudpcreier
Trimis: 2 Oct 2006, 04:35 PM

Utilizator
**

QUOTE (sweet_girl @ 2 Oct 2006, 02:50 PM)
Si componenta grupelor a aparut pe site smile.gif ...

sunt afisate si pe geam la etaju 6 numai ca n-au avut gura sa ma strige biggrin.gif eu mi-am luat azi cursurile la id si sunt foarte excited jumping44.gif am avut o primire calduroasa si sper ca si de acum incolo sa fie la fel de bine.maine apar si eu la cursuri biggrin.gif
Mesaj personal
george_hari
Trimis: 2 Oct 2006, 06:34 PM

Utilizator
**

QUOTE (gazutza @ 2 Oct 2006, 03:11 PM)
1. felicitari pt deschidere a fost superb si il rugam pe domnul george popescu sa se spuna daca ne poate da si noua caseta de la deschidere:-p

Caseta am predat-o la laboratorul TV. O sa vad daca se poate digitiza si publica undeva. Dar am observat citiva studenti cu camere video si o sa-i rog sa-mi dea si mie inregistrarile.

Intre timp, consolati-va cu o galerie foto cu poze de la cativa studenti care au folosit aparatele lor si pe cele ale scolii. Am uitat sa-i sfatuiesc sa nu foloseasca zoom-ul, asa ca unele sunt "blurate".

Galeria e gazduita tot de cyberculture.ro, pentru ca pe serverul FJSC nu se pot pune decit pagini statice:

http://www.cyberculture.ro/fjsc/deschidere2006

Sa le multumim studentilor care au ajutat la organizarea ceremoniei de azi, umfland/lipind baloane, pictand bannere etc. Au venit pentru asta cu noaptea in cap :-) dar a iesit bine.

A, o precizare: studentul cu care trebuie sa luati legatura pentru Balul Bobocilor este Catalin Maruta. Poate il stiti de la "Tonomatul DP2" :-)

Dnul decan, de emotie, l-a rebotezat "Marusca".
Mesaj personal
george_hari
Trimis: 2 Oct 2006, 06:37 PM

Utilizator
**

QUOTE (gazutza @ 2 Oct 2006, 03:11 PM)
2. am fost cam dezamagiti ca acel coctail era doar pt profesori dar pana la urma am inteles.

Cocktailul a fost numai pentru profesori doar la inceput. Dnul decan a precizat asta la microfon, pentru ca erau invitati si jurnalisti care erau nevoiti sa plece in redactii repede.

Pe la ora 13.30, chiar eu am condus un grup de studenti si studente in sala de cocktail si s-au simtit bine.

Deja trebuie sa va invingeti timiditatea. Cand eram student, ni se spunea urmatorul lucru:

"Jurnalistul, cand este dat pe usa afara, trebuie sa intre pe geam"
Mesaj personal
george_hari
Trimis: 2 Oct 2006, 06:38 PM

Utilizator
**

RUGAMINTE:

Daca nu va dereanjeaza, va rog sa-mi trimiteti si mie o selectie de fotografii de la deschidere, daca ati realizat poze personale azi, la adresa george.popescu@cyberculture.ro

Promit sa tin cont de contributia voastra, daca veti avea cursuri/seminarii cu mine :-)
Mesaj personal
george_hari
Trimis: 2 Oct 2006, 06:40 PM

Utilizator
**

Inca ceva:

Avand in vedere ca ne indepartam de la subiectul forumului (Admiterea la Jurnalism), dar ne-ar placea sa ramanem in contact, oare nu putem ruga administratorul sa creeze un topic despre FJSC, dar nu limitat la admitere?
Mesaj personal
george_hari
Trimis: 2 Oct 2006, 06:43 PM

Utilizator
**

QUOTE (dennda @ 2 Oct 2006, 05:01 PM)
a fost superba deschiderea anului scolar ! mi-a placut mult de tot !
cand a intrat robert turcescu in sala am simtit ca nu mai am aer... este jurnalistul meu preferat ! as fi dat orice sa fiu in grupa numarul 8, la care preda el... din pacate insa, sunt la 7 sad.gif(((((((((((((

Nu fii dezamagita. Cursul TR este creat in asa fel incat toata lumea sa invete acelasi lucru, indiferent de persoana care va preda.

De asemenea, invata sa faci diferenta intre carisma profesorului si abilitatile lui pedagogice, este important daca vrei sa fii obiectiv/a.

Repartizarea grupelor si profesorilor la cursul "Tehnici de redactare":

http://www.fjsc.ro/news/archives/2006/10/entry_42.html

Personal, sunt tare curios cum se va descurca Lucian Mandruta, care mi-a fost student la ID. Imi amintesc ca facuse un site despre... emisiunea "Teo" de la ProTV. Se grabise si nu iesise cum era recomandat in tutorat si parca i-am dat 8 biggrin.gif A avut deci dreptate cand a zis, azi, ca are acum ocazia sa se revanseze pentru lucrurile pe care nu le-a facut in facultate.

Acest mesaj a fost modificat de către george_hari la data 2 Oct 2006, 06:46 PM
Mesaj personal
george_hari
Trimis: 2 Oct 2006, 06:49 PM

Utilizator
**

Tot eu, ca azi nu prea am vorbit, mai mult am butonat:

Am observat ca multi v-ati abonat prin e-mail la fluxul http://www.fjsc.ro/news . Va recomand insa sa folositi feed-ul XML sau sa verificati periodic stirile, pentru ca, prin e-mail, informatiile sunt trimise toate odata zilnic, intre orele 3-5 AM. Mai puteti pur si simplu sa intrati la http://www.fjsc.ro si micul panou de stiri din partea de jos va reproduce ultimele 5 titluri din pagina de stiri.
Mesaj personal
piticudpcreier
Trimis: 2 Oct 2006, 07:29 PM

Utilizator
**

daca sunt student la id nu pot sa particip si eu macar o data la un curs de TR predat de una dintre aceste personalitati? sad.gif please help!si la seminarii am inteles ca nu prea e loc.chiar nu se poate gasi un loc mic mic si pt mine?
Mesaj personal
george_hari
Trimis: 2 Oct 2006, 07:32 PM

Utilizator
**

QUOTE (piticudpcreier @ 2 Oct 2006, 08:29 PM)
daca sunt student la id nu pot sa particip si eu macar o data la un curs de TR predat de una dintre aceste personalitati? sad.gif please help!si la seminarii am inteles ca nu prea e loc.chiar nu se poate gasi un loc mic mic si pt mine?

Pentru orice curs/seminar la care studentii ID vor sa participe, trebuie ceruta permisiunea profesorului, indiferent care ar fi acela.

Iata un motiv in plus sa te pregatesti mai bine pentru admiterea 2007.
Mesaj personal
pioana
Trimis: 2 Oct 2006, 07:44 PM

Utilizator activ

QUOTE (george_hari @ 2 Oct 2006, 07:43 PM)
Nu fii dezamagita.

Off-topic, dar verbele la modul imperativ la negativ nu se formeaza cu infinitivul scurt?
Mesaj personal
piticudpcreier
Trimis: 2 Oct 2006, 07:58 PM

Utilizator
**

QUOTE (george_hari @ 2 Oct 2006, 08:32 PM)
Iata un motiv in plus sa te pregatesti mai bine pentru admiterea 2007.

asta inseamna ca, in cazul in care vreau sa ma transfer la zi, trebuie sa dau din nou admitere? unsure.gif
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (40) « Primul ... 31 32 [33] 34 35 ... Ultimul » Subiect închisSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved