Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> valabilitate modul p., cat timp este valabil modulul pedagogic?
giorgiana_goci
Trimis: 17 May 2006, 03:51 PM

Începător
*

Grup: Members

sign67.gif Cat timp este valabil acest modul pedagogic( Eu l-am facut pe bancile facultatii) ? Am sustinut licenta la specializarea romana_engleza in februarie 2005 si nu am putut participa la concurs in iulie 2005. In prezent urmez cursurile unui masterat la zi si vreau sa particip la concurs in iulie.. Cu multa ambitie si un strop de noroc s-ar putea sa reusesc....sa lucrez in invatamant.. gasesc ca este printre putinele meserii care au ramas demne pentru o femeie.Deci... ar putea cineva sa imi spuna cat timp mai am pana la expirarea acestui modul... Doctoratul echivaleaza cu gradul didactic I? Iar masterul are vreo valoare in aceasta ierarhie?Multumesc mult
Mesaj personal
lucia81
Trimis: 17 May 2006, 04:40 PM

Utilizator avansat

modulul pedagogic e valabil pe viatza.
e la fel ca si cu facultatea.
poate cineva peste cativa ani sa-ti spuna ca nu mai e valabila diploma ta de licenta daca nu profesezi in domeniu nu stiu cati ani?
nu.
deci tot asa si cu modulul pedagogic
Mesaj personal
giorgiana_goci
Trimis: 17 May 2006, 06:34 PM

Începător
*

Circula ..la un moment dat zvonul ca ar fi valabil numai trei ani..........oare are vreo legatura cu termenul in care ai voie sa sustii examenul de definitivat dupa terminarea facultatii( 5 ani?!)
Mesaj personal
guzan
Trimis: 17 May 2006, 06:46 PM

Utilizator
**

stie cineva care este limita dupa terminarea facultatii in care iti poti sustine definitivatul?
Mesaj personal
mezzo
Trimis: 17 May 2006, 06:49 PM

Utilizator activ

Daca facultatea pe care ai terminat-o e facultate de stat, modulul din facultate e valabil pt. totdeauna.Spre exemplu asa e la diosciplina educatie muzicala.Daca ai terminat Conservatorul de stat la Bucuresti, nu mai e nevoie sa faci modulul pedagogic dupa ce ai terminat facultatea.E valabil cel din facultate.Daca in schimb ai terminat o fac particulara de muzica sau ai terminat aceeasi facultate la stat, dar in provincie, esti obligat sa-l mai faci inca o data la Conservatorul din Bucuresti.Asta e!
Mesaj personal
big_mire
Trimis: 17 May 2006, 08:23 PM

Utilizator avansat

eu stiam ca modulul e valabil 5 ani, apoi , daca nu intri in invatamant, expira. si in 3 sau 5 ani, parca, trebuie sa iti dai definitivatul. scrie in vreun regulament ceva referitor la acest aspect? va multumesc

--------------------
Gojira
Mesaj personalYahoo
mezzo
Trimis: 17 May 2006, 09:18 PM

Utilizator activ

Gasesti totul in Statutul personalului didactic.Cauta-l cu Google.
Mesaj personal
bgd2007
Trimis: 17 May 2006, 09:50 PM

Utilizator avansat

modulul psihopedagogic nu expira niciodata.
"expira" in 5 ani doar calitatea de titular-adica,daca dupa 5 ani dupa ce ai devenit titular nu ti-ai luat def-ul(ceea ce oricum e putin probabil-ar insemna sa-l pici de 3 ori), pierzi calitatea de titular;insa o poti redobandi printr-un nou concurs si apoi se repeta povestea-in 5 ani trebuie sa dai deful,etc
nu exista nici o prevedere ca ar expira modulul daca nu profesezi in 3 sau nu stiu cati ani-asta e o prostie care din pacate,inca mai circula.

Acest mesaj a fost modificat de către bgd2007 la data 17 May 2006, 09:54 PM
Mesaj personal
Stavros
Trimis: 29 May 2006, 01:05 PM

Utilizator avansat

mezzo ... de unde stii? ai terminat conservatorul?in ce an?

--------------------
ID mess : stavrositul
Mesaj personal
mezzo
Trimis: 29 May 2006, 07:46 PM

Utilizator activ

Am terminat Conservatorul dar la Spiru Haret.Asa ca eu a trebuit sa-l fac la stat, pentru a-mi putea da definitivatul.

Acest mesaj a fost modificat de către mezzo la data 29 May 2006, 07:46 PM
Mesaj personal
iuliaot
  Trimis: 31 May 2006, 02:54 PM

Utilizator
**

ARE DREPTATE BGD 2007!!!!!!!!
ASTA CU MODULUL CARE EXPIRA E O MARE PROSTIE!!!
MULT TIMP AM CREZUT-O SI EU, INSA ACUM M-AM DOCUMENTAT!!

MAI MULT... DE CURAND AM AFLAT CA DACA TI AI DAT DEJA DEFUL NU MAI AI NEVOIE DE NICI UN MODUL, DE EX. PT INVATATORII SI EDUCATOARELE CARE AU DAT DEFUL SI APOI URMEAZA O FACULTATE!!
ASTA MI SE PARE O TREABA BUNA!! PACAT CA EU AM AFLAT TARZIU SI ASTA... tongue.gif

--------------------
Salutari de la Slatina!![COLOR=blue]
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved