Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> specializarea stiinte sociale,clasa aIX-a, specializarea stiinte sociale,clasa aIX-a
pcd
Trimis: 28 Jul 2006, 09:28 AM

Începător
*

Grup: Members

as vrea sa stiu ce materii voi studia in clasa a IX-a la specializarea stiinte sociale!! si la ce materii voi da teza??
am citit tot pe un site ca la bac voi sustine si examenul de matematica!! se sustine examen de matematica si la profilul umanist,specializarea stiinte sociale?
daca da,de ce?doar e profil umanist!!!
si...o ultima intrebare...cate ore de matematica se fac pe saptamana la specializarea stiinte sociale????
va rog sa imi raspundeti!!!
va multumesc
Laura
28.07.2006
Mesaj personal
me1987
Trimis: 6 Aug 2006, 10:49 PM

Utilizator activ

nu mai stiu exact ce materii se studiaza intr-a 9-a( am treminat a 12-a anul asta),dar in mare: romana,engleza,franceza,istorie,geografie,mate,logica,fizica,chimie,biologie,lat
ina,religie,sport si optionalele(gen info,muzica,desen)...eu am facut 3 ore de mate in fiecare an de liceu,latina doar intr-a 9-a,fizica si chimia -doar a 9-a si a 10-a...bacul nu-l dai la matematica,decat daca vrei sa ti-o alegi ca materia din aria opusa profilului( aici mai intra sportul,biologia,fizica,chimia si o limba straina,diferita de cea la care ai sustinut oralul) ..sper ca te-am lamurit cat de cat...oricum,e un profil misto wink.gif
teza o dai la romana,o limba straina, logica(psihologie,economie,filosofie-in fct de anul de liceu) si istorie
Mesaj personal
amethyste
Trimis: 15 Aug 2006, 08:19 PM

Utilizator avansat

logica psihologie economie si filozofie se studiaza la stiinte asa cum le-am scris
e un profil lejer asa ca relax biggrin.gif

--------------------
So hold me when I’m here,
Love me when I’m wrong,
Hold me when I’m scared,
You won’t always be there,
So love me when I’m gone.
So love me when I’m gone
Mesaj personal
astra_moldovan
Trimis: 18 Aug 2006, 11:31 AM

Utilizator avansat

Eu acum am trecut a 8-a si vreau sa dau la stiinte sociale si ai zis ca se da teza la o singura limba straina, uni au zis ca la 2 e adevarat?
Mesaj personalYahooMSN
mihai_ropota
Trimis: 3 Sep 2006, 02:21 AM

Mentor

am fost dirig la o clasa de stiinte sociale - se da teza la romana, prima limba straina, stiinta socio-umana din anul respectiv(logica, psihologie, economie, filozofie), si istorie/geografie(parca e la alegere acum)
Mesaj personal
astra_moldovan
Trimis: 11 Sep 2006, 11:59 AM

Utilizator avansat

Limba a 2-a o iei de la 0 sau continui de unde ai ramas? Germana nu am facut iar franceza e ca si cum nu as fi facut. Engleza stiu destul de bine ca sunt la eng. intensiv.
Mesaj personalYahooMSN
amethyste
Trimis: 20 Sep 2006, 11:35 AM

Utilizator avansat

pai depinde cum e incadrata clasa la limbile straine
de exemplu eu aveam cu un an in plus la eng fata de colegi altii nu facusera altii aveau prima limba etc.
se face nivelul mediu probabil daca unii stiu si unii nu
si daca nu stie nici unul de la 0

--------------------
So hold me when I’m here,
Love me when I’m wrong,
Hold me when I’m scared,
You won’t always be there,
So love me when I’m gone.
So love me when I’m gone
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved