Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (2) [1] 2  ( Primul mesaj necitit ) Subiect închisSubiect nou Sondaj nou

> transfer de la un liceu la altul, astept sfaturile dvs
madalina_voicu
Trimis: 29 Jan 2007, 10:33 AM

Utilizator avansat

Grup: Members

stimati profesori,

supun atentiei dvs o problema in care sper sa ma puteti ajuta.

am o prietena care vrea sa-si transfere copilul (acum elev in clasa a 11-a la un liceu din bucuresti) la un alt liceu, mai aproape de casa. pana in clasa a 8-a, elevul in cauza a fost un elev bun, o data intrat la liceu acest lucru a inceput sa se schimbe si situatia lui la invatatura sa nu mai fie una tocmai roza. acest lucru s-a datorat, asa cum banuiti, anturajului si teribilismului varstei. a ajuns la f multe absente, note mici, situatii de corigenta, care s-au finalizat cu repetarea clasei a 10-a. distanta intre domiciliu si liceu e una f mare, familia locuind intr-o comuna din jurul bucurestiului, iar liceul fiind in cealalta parte a orasului, motiv pentru care se produc intarzieri repetate la primele ore de curs. in acest moment, a acumulat in jur de 60 absente pe sem I...

parintii isi doresc f mult sa-l mute la un liceu mai aproape. am inteles ca au incercat asta anul trecut, dar au fost refuzati datorita absentelor si notelor copilului lor. trebuie sa va spun ca nu e vorba de un adolescent irecuperabil... nu este un rebel, doar ca abia acum constientizeaza greselile...

eu nu cunosc procedura, pasii de urmat in asemenea situatie, intrucat copiii mei (cei de acasa) nu au ajuns inca la liceu...

as vrea sa va rog sa-mi spuneti cum se procedeaza, de ce aprobari e nevoie si de unde, ce conditii trebuie sa indeplineasca elevul etc... imi doresc f mult sa-i pot ajuta pe acesti parinti, intrucat sunt oameni draguti si de treaba, iar acum sunt intr-o situatie destul de neplacuta.

ca de la parinte la parinte, ca de la cadru didactic la cadru didactic, va rog sa ma ajutati cu un sfat, o sugestie...

astept cu multa incredere raspunsurile dvs si va multumesc anticipat !

--------------------
...ai grija ce-ti doresti, pentru ca exact aia vei avea!...
Mesaj personal
gabiec
Trimis: 29 Jan 2007, 11:26 AM

Utilizator avansat

Mai intai trebuie sa va orientati asupra unei scoli mai apropiate de domiciliul dv. Discutati cu conducerea scolii pe care ati ales-o si explicati-i situatia. Faceti apoi o cerere adresata Inspectoratului prin care solicitati transferul elevului de la scoala X la scoala Y, motivul fiind apropierea de domiciliu. Fiind vorba de invatamant obligatoriu (clasa a 10-a) aveti toate sansele. Problema e ca, daca noua scoala are alt profil decat cea a scolii din care provine elevul, acesta va trebui sa sustina niste examene de diferente. De obicei acest aspect il rezolvati cu conducerea institutiei unde vreti sa mutati copilul.
Succes!

--------------------
,,Aruncam cu pietre in oglinzi si dam vina pe soarta cand calcam pe cioburi"
N.Petrescu-Redi
Mesaj personal
madalina_voicu
Trimis: 29 Jan 2007, 11:41 AM

Utilizator avansat

gabiec,

multumesc pt sfaturi. elevul nu este acum intr-a 10-a, ci intr-a 11-a. deci trebuie adresata o cerere inspectoratului de care apartine noul liceu ?

din cate stiu, ambele licee au profile asemanatoare (ceva de electrotehnica).

daca inspectoratul refuza, datorita absentelor, ce se poate totusi face pt acest copil ?

--------------------
Mesaj personal
madalina_voicu
Trimis: 29 Jan 2007, 12:01 PM

Utilizator avansat

stimati profesori,

va rog, nu neglijati mesajul meu. problema asta arde !!! se apropie vacanta intersemestriala si, din cate am inteles eu, transferul se poate face numai intre semestre sau la sfarsit de an scolar...

--------------------
Mesaj personal
Aristotel
Trimis: 29 Jan 2007, 07:56 PM

Utilizator avansat

Cunosc o situatie de transfer (transfer efectuat in vacanta de vara). Pasii urmati au fost: cerere adresata liceului la care se solicita transferul ; dupa aprobarea primita de aici, s-a primit acceptul liceului de unde a plecat elevul; s-au sustinut examene de diferenta (liceele aveau profiluri diferite) si , cu foaia matricola de la primul liceu, s-a realizat inmatricularea la cel de al doilea liceu. Succes!
Mesaj personal
Kótai Csaba
Trimis: 29 Jan 2007, 07:59 PM

Mentor

Grup: Moderatori

Inspectoratul n-are nicio competenta in transferul elevilor. Adresati-va directiunii
celor doua licee - prima daca o lasa, a doua daca o primeste. Transferurile se
aproba in CA.

Transferul se efectueaza conform prevederilor Regulamentului:
http://www.edu.ro/index.php/legaldocs/554

"Secțiunea a 7-a
Transferul elevilor
Art.135. Elevii au dreptul să se transfere de la o unitate la alta, de la o filieră la alta, de la un profil la altul, de la o specializare/calificare profesionala la alta, de la o formă de învățământ la alta, în conformitate cu prevederile prezentului regulament și ale regulamentului intern al unității de învățământ de la și la care se face transferul. Aprobările pentru transfer se dau de către consiliile de administrație ale celor două unități de învățământ.
Art.136. (1) Elevii din clasa a IX-a se pot transfera numai după primul semestru, dacă media lor de admitere este cel puțin egală cu media ultimului admis la specializarea la care se solicită transferul. În situații medicale deosebite, elevii de clasa a IX-a pot fi transferați și în cursul primului semestru sau înainte de începerea acestuia, pe baza avizului comisiei medicale județene/ a municipiului București, cu respectarea condiției de medie menționate anterior.
(2) Elevii din clasele a X-a – a XII-a/a XIII-a se pot transfera, de regulă, la clasele la care media lor din ultimul an este cel puțin egală cu media ultimului promovat din clasa la care se solicită transferul. Excepțiile de la această prevedere se aprobă de către consiliul profesoral.
Art.137. În învățământul primar (clasele I-a IV-a) și în ciclul gimnazial al învățământului secundar inferior (clasele a V-a – a VIII-a), elevii se pot transfera, după cum urmează:
a) în aceeași unitate de învățământ, de la o clasă la alta, în limita efectivelor de 30 de elevi la clasă;
b ) de la o unitate de învățământ la alta, în limita efectivelor de 30 de elevi la clasă.
Art.138. În învățământul profesional (școală de arte și meserii și anul de completare) elevii se pot transfera, după cum urmează:
a) în aceeași unitate de învățământ, de la o clasă la alta, în limita efectivelor de 30 de elevi la clasă;
b ) de la o unitate de învățământ la alta, în limita efectivelor de 30 de elevi la clasă.
În cazul schimbării domeniului de pregătire/calificării profesionale, se susțin examene de diferență.
Art.139. Gemenii se pot transfera în clasa celui cu media mai mare, sau invers, la cererea acestora.
Art.140. În învățământul postliceal, elevii se pot transfera de la o calificare profesională la alta, în cadrul aceluiași profil, în limita efectivelor de 30 de elevi la clasă. În cazul schimbării calificării profesionale, se susțin examene de diferență.
Art.141. (1)Elevii din învățământul liceal se pot transfera, păstrând forma de învățământ, astfel:
a) în aceeași unitate de învățământ, de la o clasă la alta, cu aceeași specializare/calificare profesională, în limita efectivelor de 30 de elevi la clasă;
b ) în aceeași unitate de învățământ, de la o filieră la alta, de la un profil la altul, de la o specializare la alta, de la o calificare profesională la alta, în limita efectivelor de 30 de elevi la clasă, după promovarea examenelor de diferență;
c) de la un liceu la altul, respectând filiera, profilul, specializarea, respectiv calificarea profesională, în limita efectivelor de 30 de elevi la clasă, în baza criteriilor prevăzute în prezentul regulament și în regulamentul intern al liceului la care se solicită transferul;
d) de la un liceu la altul, schimbând filiera, profilul, specializarea, respectiv calificarea profesională, în limita efectivelor de 30 de elevi la clasă, după promovarea examenelor de diferență, în baza criteriilor prevăzute în regulamentul intern al unității de învățământ la care se solicită transferul;
29
(2) Elevii din învățământul liceal se pot transfera la școala de arte și meserii, în limita efectivelor de 30 de elevi la clasă, după recuperarea practicii, în baza criteriilor prevăzute de regulamentul intern al unității de învățământ la care se solicită transferul.
Art.142. (1) Elevii de la școala de arte și meserii, care au promovat testele naționale, se pot transfera, după promovarea clasei a IX-a, în clasa a X-a de liceu, după promovarea examenelor de diferențe, în limita efectivului de 30 elevi la clasă.
(2) Obiectele de studiu, precum și materia din care se susțin examene de diferență, se stabilesc de conducerile liceelor, prin compararea curriculumului liceal cu cel al școlii de arte și meserii.
(3) La disciplinele care se află în planul-cadru al specializării liceale la care se solicită transferul, dar nu sunt prevăzute în planul-cadru al școlii de arte și meserii, la clasa a IX-a, examenele de diferențe se susțin din toată materia prevăzută în programele de liceu, la clasa a IX-a, la disciplinele respective.
(4) La disciplinele care se regăsesc atât în planul-cadru al specializării liceale la care se solicită transferul, cât și în planul-cadru al școlii de arte și meserii, la clasa a IX-a, examenele de diferențe se susțin numai din materia necuprinsă în programele școlare pentru școala de arte și meserii.
Art.143. Elevii din învățământul liceal, din școala de arte si meserii, din anul de completare și din învățământul postliceal se pot transfera de la o formă de învățământ la alta astfel:
a) elevii de la învățământul seral, cu frecvență redusă sau la distanță, se pot transfera la forma de învățământ de zi, cu susținerea și promovarea examenelor de diferență, dacă au media anuală cel puțin 7,00, la fiecare obiect de studiu, în limita efectivelor de 30 de elevi la clasă, și potrivit criteriilor prevăzute în regulamentul intern;
b ) elevii de la învățământul cu frecvență redusă sau la distanță se pot transfera la învățământul seral, în condițiile precizate la lit. a);
c) elevii de la cursurile de zi se pot transfera la forma de învățământ seral, cu frecvență redusă sau la distanță, în limita efectivelor de 30 de elevi la clasă.
Art.144. (1) Elevii din învățământul preuniversitar particular autorizat se pot transfera la unități de învățământ de stat, la sfârșitul anului școlar, în condițiile prezentului regulament.
(2) Elevii din învățământul preuniversitar de stat se pot transfera în învățământul particular, cu acordul unității primitoare.
Art.145. Nepromovarea unuia dintre examenele de diferență anulează dreptul la transfer. Școala de la care elevul a solicitat transferul este obligată să-l reprimească.
Art.146. Transferurile în care se păstrează forma de învățământ se pot efectua numai în perioada intersemestrială sau a vacanței de vară; regulamentul intern al unității de învățământ poate prevedea și condiții speciale de transfer.
Art.147. Transferurile în care se schimbă forma de învățământ se efectuează în următoarele perioade:
a) de la învățământul de zi la altă formă de învățământ sau de la învățământul seral la cel cu frecvență redusă sau la distanță, în perioada intersemestrială sau a vacanței de vară;
b ) de la învățământul cu frecvență redusă sau la distanță la cel seral sau de la alte forme de învățământ la cel de zi, numai în perioada vacanței de vară;
c) elevii din clasa a XII-a, învățământ de zi, se pot transfera în clasa a XIII-a, învățământ seral, după absolvirea semestrului I al clasei a XII-a și după susținerea, dacă este cazul, a examenelor de diferență. În această situație, pe diploma de absolvire și în registrul matricol, se menționează anul școlar, semestrul I/ zi, clasa a XII-a și semestrul II/ seral, clasa a XIII-a. Mediile anuale pe discipline se calculează din mediile celor două semestre.
Art.148. Transferul elevilor în timpul anului școlar se poate efectua, în mod excepțional, cu respectarea prevederilor art. 136 – 145, în următoarele situații:
a) la schimbarea domiciliului părinților într-o altă localitate;
b ) la recomandarea de transfer, eliberată pe baza unei expertize medicale efectuate de Direcția de Sănătate Publică;
c) la / de la învățământul de artă sau sportiv;
d) de la liceu la școala de arte și meserii;
e) de la învățământul intensiv sau bilingv la celelalte profiluri.
Art.149. După aprobarea transferului, școala primitoare este obligată să solicite situația școlară a elevului în termen de 5 zile. Școala de la care se transferă elevul este obligată să trimită, la școala primitoare, situația școlară a celui transferat, în termen de 10 zile. Elevul nu este înscris în catalog până la primirea situației școlare de către școala la care s-a transferat."

O zi buna,
Prof. Kótai

--------------------
Mesaj personalTrimite emailYahoo
madalina_voicu
Trimis: 29 Jan 2007, 08:20 PM

Utilizator avansat

va multumesc tuturor pentru informatii.

ramane doar ca directiunea liceului care va primi acest elev sa accepte. din cate am inteles, la celalalt liceu sunt de acord cu transferul.

--------------------
Mesaj personal
gabiec
Trimis: 30 Jan 2007, 08:42 AM

Utilizator avansat

QUOTE (Kótai Csaba @ 29 Jan 2007, 07:59 PM)
Inspectoratul n-are nicio competenta in transferul elevilor. Adresati-va directiunii
celor doua licee - prima daca o lasa, a doua daca o primeste. Transferurile se aproba in CA.

La noi toate transferurile vin cu aprobare de la ISJ, dupa care le aprobam, intradevar, in CA (ca si cum am putea zice ,,nu", daca inspectoratul a zis ,,da") Sa fie un abuz?

--------------------
N.Petrescu-Redi
Mesaj personal
Kótai Csaba
Trimis: 30 Jan 2007, 10:46 AM

Mentor

Grup: Moderatori

Probabil este o "straja la violete" smile.gif

"Principii manageriale relativ la managamentul organizational...
...
"Lichidati strajile la violete"
Multi oameni se lasa subjugati de puterea obisnuintei si accepta situatiile
existente ca un lucru dat, fara sa gandeasca la utilitatea lor.
K.S.Allmayer:
Imparatul Iosif al II-lea al Austriei plimbandu-se intr-o zi in parcul
de la Schonbrunn, a dat de o santinela intr-un loc unde, cat puteai
cuprinde cu ochiul nu era nimic de pazit. Soldatul, care pazea, nu stia
de ce se afla acolo. Intrigat imparatul a inceput sa faca cercetari si,
consultand arhivele, a aflat ca bunica sa Maria-Tereza, cand era mica,
a gasit acolo o violeta. Parintii sai, pentru a o asigura ca nimeni nu
i-o va rupe, au postat acolo o santinela. Zilele au trecut, violeta s-a
vestejit, dar santinela a continuat sa pazeasca locul. Au trecut anii,
dar, in continuare, acolo a fost pusa o santinela de paza. Au trecut
decenii pana cand a trecut pe acolo Iosif al II-lea.
..."

Intr-o organizatie sau sistem de multe ori ne intalnim cu asemenea situatii.

O zi buna,
Prof. Kótai

--------------------
Mesaj personalTrimite emailYahoo
madalina_voicu
Trimis: 31 Jan 2007, 09:44 AM

Utilizator avansat

revin cu o informatie de ultima ora...

credeti ca are sanse sa fie primit la alt liceu, in conditiile in care are 2 corigente (mate si franceza) pe semestrul I ? acum am aflat...

parintii sunt deja intr-o situatie de criza... cum sa puna problema ?

gabiec, ce parere ai ?

astept raspunsuri !

--------------------
Mesaj personal
gabiec
Trimis: 31 Jan 2007, 09:32 PM

Utilizator avansat

Deci:

,,Art. 136 (2) Elevii din clasele a X-a – a XII-a/a XIII-a se pot transfera, de regulă, la clasele la care media lor din ultimul an este cel puțin egală cu media ultimului promovat din clasa la care se solicită transferul. Excepțiile de la această prevedere se aprobă de către consiliul profesoral."

Prin urmare, cred ca aveti nevoie de ,,intelegerea sau bunavointa" Consiliului profesoral (in special a directorului) unitatii la care vreti sa-l mutati. Sau poate sensibilizati ISJ-ul, intr-o audienta. Apelati la partea ,,umana" a sefilor, presupunand ca o au.

--------------------
N.Petrescu-Redi
Mesaj personal
KEANU
Trimis: 1 Feb 2007, 05:50 AM

Utilizator avansat

doamna madalina, va doresc succes
dar ma intreb: parintii, abia cu doua zile inainte de sfarsitul semestrului si-au dat seama ca trebuie sa faca o schimbare? animal27.gif

--------------------
Ospătărița Natalia - admirația mea eternă pentru inovație într-ale logicii. Mă-nclin.
Mesaj personalIntegrity Messenger IMICQAOLYahooMSN
madalina_voicu
Trimis: 1 Feb 2007, 07:30 AM

Utilizator avansat

ai dreptate, keanu.

si eu sunt f intrigata de reactia lor tarzie la aceasta situatie. si sunt mai multe lucruri ciudate in treaba asta. dar e pacat de copil, el trebuie sa mai aiba o sansa... acesta e motivul pt care m-am interesat si aici, pe forum.

voi reveni cu detalii in ce priveste rezolvarea problemei.

--------------------
Mesaj personal
madalina_voicu
Trimis: 2 Feb 2007, 05:47 PM

Utilizator avansat

sa va spun ce s-a mai intamplat intre timp.

parintii au obtinut aprobarea de la noul liceu, care a acceptat elevul.

la ambele licee CA s-a intrunit insa in aceeasi zi, drept pt care nu s-a putut ajunge la fostul liceu, pt a aproba retragerea. azi li s-a spus parintilor ca CA se va intruni abia dupa vacanta, si abia atunci se va aproba retragerea.

noul liceu insa vrea dosarul elevului pana la sfarsitul saptamanii viitoare, altfel transferul nu va fi posibil !!!

cum trebuie convins fostul liceu sa aprobe retragerea pana la sfarsitul vacantei ? acest lucru chiar nu se poate intampla decat in CA ? dvs ce ati face ?

eu consider ca ce a fost mai greu a trecut, dar ne lovim de fostul liceu...

AJUTOR !!!

--------------------
Mesaj personal
gabiec
Trimis: 2 Feb 2007, 07:17 PM

Utilizator avansat

,,Art.149. După aprobarea transferului, școala primitoare este obligată să solicite situația școlară a elevului în termen de 5 zile. Școala de la care se transferă elevul este obligată să trimită, la școala primitoare, situația școlară a celui transferat, în termen de 10 zile. Elevul nu este înscris în catalog până la primirea situației școlare de către școala la care s-a transferat."

Deci intre trimiterea si primirea situatiei scolare exista un interval.Nu inteleg de ce noua scoala va solicita situatia scolara de la vechea scoala, daca transferul inca nu este aprobat?
Insistati la vehea scoala ca la primul CA din sem 2 sa aprobe transferul, dupa care se aplica art. 149 din metodologie. De neinteles este si de ce vechea scoala nu a binevoit sa convoace o sedinta de urgenta a CA (se poate si asa, daca se vrea) tocmai pt a aproba acest transfer. Mai ales ca, dupa cate am inteles elevul nici nu prea are o situatie grozava la invatatura. Oare de ce ar tine mortis un director ca un elev slab sa ramana musai in scoala lui confused06.gif

--------------------
N.Petrescu-Redi
Mesaj personal
madalina_voicu
Trimis: 2 Feb 2007, 11:09 PM

Utilizator avansat

mulltumesc, gabiec

este corect ca noul liceu sa ceara parintilor sa aduca ei dosarul saptamana viitoare?
te rog, gabiec, invata-ma cum sa procedez. vreau un sfat, nu pasaje din regulament. se pare ca uneori nu conteaza ce spune regulamentul...

transferul se considera aprobat abia dupa ce ambele licee isi dau acordul?

ce e de facut ??? blink.gif

--------------------
Mesaj personal
suparata:(
Trimis: 2 Feb 2007, 11:19 PM

Utilizator activ

QUOTE (madalina_voicu @ 2 Feb 2007, 11:09 PM)
mulltumesc, gabiec

este corect ca noul liceu sa ceara parintilor sa aduca ei dosarul saptamana viitoare?
te rog, gabiec, invata-ma cum sa procedez. vreau un sfat, nu pasaje din regulament. se pare ca uneori nu conteaza ce spune regulamentul...

transferul se considera aprobat abia dupa ce ambele licee isi dau acordul?

ce e de facut ??? blink.gif

ma,va zic eu cum e cu transferul,tocmai m-=am mutat la un alt liceu in cls 11-a....da,treb sa fie aprobat in ambele licee cererea de transfer,dupa care de la liceul unde a fost mutat i se da elevului o foaie,in care sa aduca situatia scolara pe sem 1,si toate doc care le are la secretariatul fostului liceu......e usor asta,doar dc i-a fost aprobata cererea asta e bine,restul vine de la sine::smile.gif)
Mesaj personal
madalina_voicu
Trimis: 2 Feb 2007, 11:30 PM

Utilizator avansat

da, suparata, de acord cu tine !

dar cei de la noul liceu vor aceste documente pana pe 9 februarie... iar cei de la vechiul liceu spun ca nu pot aproba cererea de retragere decat de pe 12 februarie incolo, ca e vacanta si profii sunt in concediu . pe de alta parte, noul liceu zice ca daca nu se aduc documentele pana pe 9 februarie, nu il mai pot primi !!!

so ?

--------------------
Mesaj personal
Trimis: 2 Feb 2007, 11:32 PM

Utilizator activ

QUOTE (madalina_voicu @ 2 Feb 2007, 05:47 PM)
sa va spun ce s-a mai intamplat intre timp.

parintii au obtinut aprobarea de la noul liceu, care a acceptat elevul.

la ambele licee CA s-a intrunit insa in aceeasi zi, drept pt care nu s-a putut ajunge la fostul liceu, pt a aproba retragerea. azi li s-a spus parintilor ca CA se va intruni abia dupa vacanta, si abia atunci se va aproba retragerea.

noul liceu insa vrea dosarul elevului pana la sfarsitul saptamanii viitoare, altfel transferul nu va fi posibil !!!

cum trebuie convins fostul liceu sa aprobe retragerea pana la sfarsitul vacantei ? acest lucru chiar nu se poate intampla decat in CA ? dvs ce ati face ?

eu consider ca ce a fost mai greu a trecut, dar ne lovim de fostul liceu...

AJUTOR !!!

stati putin,se poate aproba fara CA,mie mi-a aprobat pe loc directorul cererea de transfer,vb serios,vb cu directorul fostului liceu...sincer...chiar pe loc mi-a stampilat-o si mi-a dat acordul.......sincerrrrrr.......va rog duceti-va la director si vb ca n-are cum sa nu va dea acordul,ce naiba,e doar o semnatura si o stampila....:sad.gif(

Acest mesaj a fost modificat de către suparata:( la data 2 Feb 2007, 11:34 PM
Mesaj personal
madalina_voicu
Trimis: 2 Feb 2007, 11:37 PM

Utilizator avansat

pai tocmai asta te intreb, cum ai reusit ?

se pare ca directoarea de la vechiul liceu e cam scortoasa si spune ca nu poate aproba fara consiliul de administratie...

eventual astept un mesaj personal si iti multumesc mult...

--------------------
Mesaj personal
Trimis: 2 Feb 2007, 11:43 PM

Utilizator activ

QUOTE (madalina_voicu @ 2 Feb 2007, 11:37 PM)
pai tocmai asta te intreb, cum ai reusit ?

se pare ca directoarea de la vechiul liceu e cam scortoasa si spune ca nu poate aproba fara consiliul de administratie...

eventual astept un mesaj personal si iti multumesc mult...

Ma credeti ca nu stiu:sad.gif(....de aprobat cererea de transfer mi-a fost aprobata in CA,dar de retragere din liceu mi-a facut-o pe loc,fara nici un consiliu nimic......dar nu e prima oara,mi s-a mai intamplat intr-un liceu sa fie asa.........n-are cum,vb cu ei ca va treb dosarul elevului pana la inceperea sem 2,ca treb sa vi-l dea....mai ales ca nu e bun la invatat,credeti ca nu vor sa scape si aia de el?/incercati sa vb mai mult cu directorul......si apropo,cine v-a zis ca nu vin prof si in vacanta la scoala,vin majoritatea.......pai eu ca sa ma duc luni sa-mi iau dosarul voi gasii prof in scoala......
Mesaj personal
madalina_voicu
Trimis: 3 Feb 2007, 12:06 AM

Utilizator avansat

multumesc mult, suparata. mi-a facut placere sa scimb cateva cuvinte cu tine. am sa te anunt ce s-a rezolvat. tine-mi pumnii, te rog !

--------------------
Mesaj personal
Trimis: 3 Feb 2007, 12:17 AM

Utilizator activ

QUOTE (madalina_voicu @ 3 Feb 2007, 12:06 AM)
multumesc mult, suparata. mi-a facut placere sa scimb cateva cuvinte cu tine. am sa te anunt ce s-a rezolvat. tine-mi pumnii, te rog !

Aveti pumnii mei de otel la dizpozitie in caz ca nu rezolvati:smile.gif)..dar trebuie,nu se poate............baftaa multaaaaaaa!!!:smile.gif)
Mesaj personal
madalina_voicu
Trimis: 3 Feb 2007, 12:19 AM

Utilizator avansat

ok, iti multumesc inca o data pt sprijin. luni vom merge la vechiul liceu si sper sa se rezolve. esti o dulce ! wink.gif

--------------------
Mesaj personal
Trimis: 3 Feb 2007, 12:28 AM

Utilizator activ

QUOTE (madalina_voicu @ 3 Feb 2007, 12:19 AM)
ok, iti multumesc inca o data pt sprijin. luni vom merge la vechiul liceu si sper sa se rezolve. esti o dulce ! wink.gif

ma,vad ca pe mp nu raspunzi............in primul rand e fiul tau,in al doilea rand de ce ti-e rusine sa zici la ce liceu e,ce naiba:sad.gif(.........stiu ca sunt prea tupeista,dar totusi......::sad.gif(....nu te supy,ok??:smile.gif)

Acest mesaj a fost modificat de către suparata:( la data 3 Feb 2007, 12:32 AM
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (2) [1] 2  Subiect închisSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved