Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Raport de activitate - profesor limba romana
paulajosan
Trimis: 16 Feb 2007, 06:39 PM

Utilizator avansat

Grup: Members

Directorul mi-a cerut sa-mi fac raportul de activitate pe semestrul I, raport ce-l voi prezenta in Consiliul de administratie din luna aprilie. Are cineva un model de raport de activitate?
Mesaj personal
PurpleRain
Trimis: 16 Feb 2007, 06:46 PM

Mentor

Nu am exact un raport, cel putin disponibil via forum, dar trebuie punctate cam urmatoarele: in ce masura s-au indeplinit obiectivele, calitatea invatamantului,ne/implicarea elevilor in procesul de invatamant, daca s-a parcurs materia sau sunt decalaje si din ce cauza,modalitati de evaluare,masuri.

--------------------

Construim prea multe ziduri si prea putine poduri..

Florile sunt plăpânde. Și neștiutoare. Se apără și ele cum pot. Se cred nemaipomenite cu spinii lor.

"Pastreaza-ti visele vii.Intelege ca pentru a realiza ceva trebuie sa ai credinta si incredere in tine,viziune, munca, determinare si daruire.Aminteste-ti ca toate lucrurile sunt posibile pentru cei care cred.
Mesaj personal
sophie
Trimis: 16 Feb 2007, 08:08 PM

Utilizator activ

In plus, poti preciza punctele tari, punctele slabe, cum anume atragi elevii spre materia ta, programe pt cls a VIII-a in vederea pregatirii pt testarea nationala etc. Succes.
Mesaj personal
lifestorm
Trimis: 16 Feb 2007, 08:15 PM

Utilizator activ

poti scrie si daca ai avut activitate in cadrul comisiei metodice(referat sau lectie deschisa), spectacole organizate,orele de meditatii la clasa a VIII-a...
Mesaj personal
mysticflower
Trimis: 29 Jan 2008, 02:53 PM

Utilizator
**

Buna! smile.gif

Si la noi la liceu avem acum la sf de semestru sa facem acel raport de activitate fiecare profesor si sa il predam la secretariat. Asta e primul an cand ni se cere asa ceva si as fi apreciat sa ni se fi dat un tipizat exemplu ceva de cum sa elaboram acest raport....are cineva de impartit si cu restul un exemplu?

--------------------
"If you have built castles in the air,your work need not be lost; that is where they should be. Now put the foundations under them."D-H .Thoreau[I]
Mesaj personal
adorabilaromanca
Trimis: 12 Apr 2011, 11:13 PM

Utilizator activ

QUOTE (mysticflower @ 29 Jan 2008, 02:53 PM)
Buna! smile.gif

Si la noi la liceu avem acum la sf de semestru sa facem acel raport de activitate fiecare profesor si sa il predam la secretariat. Asta e primul an cand ni se cere asa ceva si as fi apreciat sa ni se fi dat un tipizat exemplu ceva de cum sa elaboram acest raport....are cineva de impartit si cu restul un exemplu?

eu va trimit ceva, daca considerati ca e util. sper sa stiu cum sa atasez!
Mesaj personal
Deeanna
Trimis: 13 Apr 2011, 11:21 AM

Utilizator avansat

QUOTE (adorabilaromanca @ 12 Apr 2011, 11:13 PM)
Buna! smile.gif

Mesajul la care ati raspuns este de acum trei ani...

--------------------
'A man can be destroyed but not defeated.'-Ernest Hemingway
Mesaj personal
Right
Trimis: 14 Apr 2011, 04:24 PM

Utilizator activ

Eu, debutant fiind in invatamant, mi-am conceput singura un raport de activitate, pe care l-am realizat in format Power Point si pe care l-am prezentat in sedinta Consiliului de Administratie. Am facut o prezentare a situatiei scolare pe materiile pe care le predau, procentul de promovare pe clase, puncte slabe, puncte tari, am discutat si despre orele de dirigentie, despre alte activitati la care am participat.
Mesaj personal
amethyst
Trimis: 14 Apr 2011, 04:34 PM

Mentor

...cred ca ati vrut sa spuneti ca l-ati prezentat in C.P. nu in C.A.... oricum nu mi se pare eficient ca fiecare profesor sa prezinte acel raport individual, poate ar fi mai eficienta o centralizare la nivel de catedra.

--------------------
user posted image
Mesaj personal
Right
Trimis: 14 Apr 2011, 08:33 PM

Utilizator activ

Ah, da, desigur, asta am vrut sa zic, in Consiliul Profesoral. Abia acum am sesizat greseala. L-am prezentat la solicitarea Directorului scolii si nu pentru ca asa ar fi trebuit sa procedeze fiecare coleg in parte ci pentru ca atunci cand i l-am aratat sefului mi s-a cerut in mod expres sa-l prezint.
Mesaj personal
adorabilaromanca
Trimis: 25 Apr 2011, 10:10 PM

Utilizator activ

QUOTE (Deeanna @ 13 Apr 2011, 11:21 AM)
QUOTE (adorabilaromanca @ 12 Apr 2011, 11:13 PM)
Buna! smile.gif

Mesajul la care ati raspuns este de acum trei ani...

am vazut dupa ce am raspuns. am vrut sa ajut. e asa de grav? rolleyes.gif
Mesaj personal
sartre
Trimis: 26 Apr 2011, 10:16 AM

Utilizator avansat

Raportul de activitate merge la Comisia metodica.
Pt. fisa de auto-evaluare/evaluare de catre seful de comisie.
Si, ce-i mai important?
Cu atatea rapoarte se face un dosar mare si frumos!

Acest mesaj a fost modificat de către sartre la data 26 Apr 2011, 10:17 AM
Mesaj personal
Deeanna
Trimis: 27 Apr 2011, 12:11 AM

Utilizator avansat

QUOTE (adorabilaromanca @ 25 Apr 2011, 10:10 PM)

e asa de grav? rolleyes.gif

Dvs. ce credeti?Eu cred ca este cel putin haios.

@mysticflower trebuie sa fi scris ceva rapoarte de la data postarii mesajului.Asta daca mai lucreaza in invatamant... biggrin.gif

Acest mesaj a fost modificat de către Deeanna la data 27 Apr 2011, 12:12 AM

--------------------
'A man can be destroyed but not defeated.'-Ernest Hemingway
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved