Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> urari de 8 Martie, help... :)
tears_in_heaven
Trimis: 5 Mar 2007, 05:31 PM

Utilizator avansat

Grup: Members

rolleyes.gif va solicit atentia cu o rugaminte...mare..!!!

am nevoie de un text pentru a-l scrie pe felicitarile dnelor profesoare...

dar n-am inspiratie... sad.gif

so... pls pretty pls... daca aveti vreo sugestie..daca ati primit felicitari de la elevi care v-au placut in mod deosebit....impartasiti-le cu mine...

user posted image

saru`mana anticipat...

--------------------
Where there`s a will, there`s a way
Mesaj personal
elemate
Trimis: 5 Mar 2007, 05:57 PM

Utilizator avansat

Cel mai frumos mesaj pe care l-am primit de 1 martie de la elevii mei (din clasa a XII-a) a fost urmatorul: <<Nu exista prilej mai minunat de daruire decat sa poti da zi de zi ce ai mai bun din tine. Sa poti sa inveti cu intelepciune si rabdare pe cel ce a venit la tine. Pentru calauzirea pasilor pe drumul vietii si stiintei, pentru invatarea si cunostintele daruite. Va multumim cu respect, doamna Profesoara! La multi ani!!! >> .

Acest mesaj a fost modificat de către elemate la data 5 Mar 2007, 06:00 PM

--------------------
"Învățătura din constrângere nu e făcută să rămână, dar cea care pătrunde în suflet prin dragoste și bunăvoință, aceea rămâne acolo pentru totdeauna..." –Sfântul Ioan Gură de Aur

"Se cuvine sa raspunzi la bine prin bine, dar la rau prin dreptate."- Confucius
Mesaj personal
KEANU
Trimis: 5 Mar 2007, 06:19 PM

Utilizator avansat

indiferent de motivul felicitarii, oricine apreciaza cuvintele din inima, personale, chiar daca stangace
iti zic o urare f simpatica a unui copilas: "va ofer multa fericire si sanatate"

--------------------
Ospătărița Natalia - admirația mea eternă pentru inovație într-ale logicii. Mă-nclin.
Mesaj personalIntegrity Messenger IMICQAOLYahooMSN
elemate
Trimis: 5 Mar 2007, 06:38 PM

Utilizator avansat

QUOTE (KEANU @ 5 Mar 2007, 07:19 PM)
indiferent de motivul felicitarii, oricine apreciaza cuvintele din inima, personale, chiar daca stangace
iti zic o urare f simpatica a unui copilas: "va ofer multa fericire si sanatate"

Eu am scris mesajul care mi-a placut mai mult... din cele primite... Stiti cum se zice - "gusturile nu se discuta"... Aveti dreptate... si un mesaj scurt si la obiect te poate impresiona mult... daca acele cateva cuvinte scrise vin din toata inima si sunt sincere... intr-adevar atunci... valoreaza cat o mie de alte cuvinte... cool20.gif

Acest mesaj a fost modificat de către elemate la data 5 Mar 2007, 06:45 PM

--------------------
"Învățătura din constrângere nu e făcută să rămână, dar cea care pătrunde în suflet prin dragoste și bunăvoință, aceea rămâne acolo pentru totdeauna..." –Sfântul Ioan Gură de Aur

Mesaj personal
KEANU
Trimis: 5 Mar 2007, 06:46 PM

Utilizator avansat

ideea era ca fetita a zis 'va ofer', nu 'va urez'
dar era dragalasa smile.gif

--------------------
Ospătărița Natalia - admirația mea eternă pentru inovație într-ale logicii. Mă-nclin.
Mesaj personalIntegrity Messenger IMICQAOLYahooMSN
elemate
Trimis: 5 Mar 2007, 06:54 PM

Utilizator avansat

QUOTE (KEANU @ 5 Mar 2007, 07:46 PM)
ideea era ca fetita a zis 'va ofer', nu 'va urez'
dar era dragalasa smile.gif

OK!!! E clar mesajul!!! Atunci se duce direct la tinta... cool20.gif

--------------------

Mesaj personal
Alissia
Trimis: 5 Mar 2007, 07:35 PM

Mentor

QUOTE (tears_in_heaven @ 5 Mar 2007, 06:31 PM)
rolleyes.gif va solicit atentia cu o rugaminte...mare..!!!

am nevoie de un text pentru a-l scrie pe felicitarile dnelor profesoare...

dar n-am inspiratie... sad.gif

so... pls pretty pls... daca aveti vreo sugestie..daca ati primit felicitari de la elevi care v-au placut in mod deosebit....impartasiti-le cu mine...

user posted image

saru`mana anticipat...

laugh.gif Poti gasi texte prestabilite pe diverse situri cu felicitari virtuale. sign28.gif
Daca n-ai inspiratie, ai putea prelua si versuri... wink.gif Dar cred ca dureaza...

Acest mesaj a fost modificat de către Alissia la data 5 Mar 2007, 07:37 PM
Mesaj personal
tears_in_heaven
Trimis: 5 Mar 2007, 09:17 PM

Utilizator avansat

Alissia...sar`mana pt sfat...dar nu stiu..pe siteurile specifice urarile sunt .. "o primavara are sa va lumineze sufletul va uram,tra la la,bla bla bla"....
daca as fi profesoara,mi s-ar uri de atatea felicitari 'trase la indigo' si tare m-as bucura de ceva original...so...de-asta am intrebat...

elemate... urarea e super ! saru`mana !
si noi tot a 12a suntem !
numai ca... tipa care s-a ocupat de achizitionarea felicitarilor ...le-a luat miniscule.. microscopice as zice.. smile.gif so.. ne-ar trebui ceva mai scurt...
dar mesajul e perfect pt sfarsitul anului scolar...

--------------------
Where there`s a will, there`s a way
Mesaj personal
Alissia
Trimis: 6 Mar 2007, 09:16 AM

Mentor

QUOTE (tears_in_heaven @ 5 Mar 2007, 10:17 PM)
Alissia...sar`mana pt sfat...dar nu stiu..pe siteurile specifice urarile sunt .. "o primavara are sa va lumineze sufletul va uram,tra la la,bla bla bla"....
daca as fi profesoara,mi s-ar uri de atatea felicitari 'trase la indigo' si tare m-as bucura de ceva original...so...de-asta am intrebat...

laugh.gif laugh.gif O fi, n-am stat sa ma uit... confused24.gif
Incearca, totusi, sa asterni doua cuvinte, din suflet... sign28.gif
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved