Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (2) 1 [2]  ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> admitere Liceul Militar (Breaza), det
nikkomari
Trimis: 27 Oct 2007, 12:25 PM

Utilizator
**

Grup: Members

La admiterea in liceele militare se da si proba de limba straina?
Mesaj personal
octavian.roman
Trimis: 23 Nov 2007, 09:59 PM

Utilizator avansat

La Râmnicu-Vâlcea a fost translatată pe o distanță de 37m Casa Memorială "Anton Pann", cu ocazia lărgirii străzii care duce spre stațiunea Olănești. Construcția este la 150m de centrul orașului.
http://www.muzee-valcea.ro/index.php?f=muzee&m=6&lb=ro

--------------------
Octavian ROMAN
Colegiul Național "Mircea cel Bătrân"
Râmnicu-Vâlcea
Mesaj personalYahoo
Steff.A
Trimis: 25 Nov 2007, 05:50 PM

Utilizator
**

Am si eu un prieten care a terminat la Breaza si a zis ca a fost destul de frumos dry.gif
Mesaj personal
Gabriel93
Trimis: 13 Feb 2008, 08:23 PM

Începător
*

Salut !
Ma numesc Gabriel, si sunt din Bacau ..... imi puteti spune cate ceva despre liceu?
1. Care e plafonul mediei de admitere ?
2. Cand se sustin probelele la Matematica, Lb.Romana, Sport ?
3. Cand se face vizita medicala si in ce consta ?
Va multumesc si astept raspuns ori aici pe forum sau pe mail : hack_gabryel@yahoo.com
Mesaj personal
white_angel931
Trimis: 15 Feb 2008, 03:20 PM

Utilizator avansat

QUOTE (nikkomari @ 27 Oct 2007, 01:25 PM)
La admiterea in liceele militare se da si proba de limba straina?

buna nikkomari...sa te ajut...nu se da proba de limba straina la admiterea in lm...din cate stiu eu se da doar la politie da' la lm sigur nu ca si eu am dat anu' trecut
mult succes din partea mea

Acest mesaj a fost modificat de către white_angel931 la data 15 Feb 2008, 03:27 PM

--------------------
am doar 18 ani...multe dorinte si tot atatea piedici
(intre timp am facut 19, da' suna mai fain asa:D)
Mesaj personal
white_angel931
Trimis: 15 Feb 2008, 03:43 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Gabriel93 @ 13 Feb 2008, 09:23 PM)
Salut !
Ma numesc Gabriel, si sunt din Bacau ..... imi puteti spune cate ceva despre liceu?
1. Care e plafonul mediei de admitere ?
2. Cand se sustin probelele la Matematica, Lb.Romana, Sport ?
3. Cand se face vizita medicala si in ce consta ?
Va multumesc si astept raspuns ori aici pe forum sau pe mail : hack_gabryel@yahoo.com

buna Gabriel...nu stiu exact la care lm te referi da' la alba ultima medie de admitere in 2007 la baieti a fost 9,10...probele anul trecut,cele scrise, s-au sustinut in 25 si 26 mai...cred ca stii si tu ca pt a ajunge la cele scrise e necesar sa treci de cele fizice...alea sunt primele si eu am fost in 22 aprilie...cat despre "vizita" medicala...consta intr-o serie de analize ale sangelui pe de o parte,si ceva drumuri pe la spitalul militar din judetul din care esti...nu mai stiu exact tot..dar stiu ca era vb de oftalmologie,dermato-venerologie,ortopedie si alte treburi d'astea
mergi la BIR si o sa iti dea mai multe informatii
mult succes:*:*:*

--------------------
am doar 18 ani...multe dorinte si tot atatea piedici
(intre timp am facut 19, da' suna mai fain asa:D)
Mesaj personal
Gabriel93
Trimis: 3 Mar 2008, 01:38 PM

Începător
*

Iti mutumesc mult pentru ajutor. Si iti raman dotor pentru informatiile pe care mi le-ai dat.
Multumesc, Cu Respect Gabriel .
:*biggrin.gifsmile.gif biggrin.gif cool20.gif character40.gif
Mesaj personal
Mihaela Cătălina Tărcăoanu
Trimis: 12 Mar 2008, 09:43 PM

Utilizator avansat

Pentru cei care au dat admitere la Licee militare:

1. Pot fi admisi candidati care poarta ochelari? Ce dioptrii?

2. La vizita medicala trebuie sa porti ochelarii?

3. Poti fi eliminat daca ai dipotrii de -1?

Va multumesc!

--------------------
Prof. Catalina Tarcaoanu
Mesaj personalTrimite email
Mihai.
  Trimis: 8 Jan 2009, 05:32 PM

La prima intervenție

As vrea sa stiu daca pici proba fizica ( exemplu : te incurci la saritul caprei-lada sau nu reusesti sa faci traseu; in 1m30s ) mai poti fi admis ... ca restu nu e problrma .... am uitat e problema daca port ochelari am la ochiul stang un mic handicap dar nu sunt dependent de ochelari..... sunt putin plinut dar nu e problema ca ma duc la sauna si fac 60 de kg imediat =)) tongue.gif

Imagine atașată
Imagine atașată

--------------------
user posted image
Mesaj personal
Razvan S
Trimis: 9 Jan 2009, 10:33 PM

La prima intervenție

salut! ma numesc Razvan si sunt din Dambovita. Vreau si eu sa dau la liceul militar , dar nush qm o sa fie. Aksa am multi prieteni , o iubita si cred k nu o sa mai am asa mult timp pt ei. Sper doar k akolo sa-mi fac multi prieteni.
Mesaj personal
coman_patty
Trimis: 9 Mar 2009, 05:51 PM

Începător
*

QUOTE (white_angel931 @ 26 Mar 2007, 09:19 PM)
QUOTE (myky_miu @ 26 Mar 2007, 05:21 PM)
pey s-ar putea sa vina un nene din armata la voi la scoalak la noi a venit si nea explicat o gramada despre liceele militare ..poate vine si la voi cineva blink.gif

nu are nicio legatura iti zic eu sigur....decat sa astepti sa vina <un nene>mai bn te duci tu la BIR si le iei de acolo...eu merg la probe in aprilie si iti zic eu k asa se procedeaza...succes in contiuare si sa dea cel de sus sa intram amandoi:)

si ce e acel BIR??tongue.gif si eu vreau sa merg la liceul militar in breaza si vroiam sa stiu daca stie cineva ce probe fizice se dau
Mesaj personal
coman_patty
Trimis: 9 Mar 2009, 05:54 PM

Începător
*

QUOTE (white_angel931 @ 26 Mar 2007, 09:19 PM)
QUOTE (myky_miu @ 26 Mar 2007, 05:21 PM)
pey s-ar putea sa vina un nene din armata la voi la scoalak la noi a venit si nea explicat o gramada despre liceele militare ..poate vine si la voi cineva blink.gif

nu are nicio legatura iti zic eu sigur....decat sa astepti sa vina <un nene>mai bn te duci tu la BIR si le iei de acolo...eu merg la probe in aprilie si iti zic eu k asa se procedeaza...succes in contiuare si sa dea cel de sus sa intram amandoi:)

si ce e acel BIR??tongue.gif si eu vreau sa merg la liceul militar in breaza si vroiam sa stiu daca stie cineva ce probe fizice se dau......
stie cineva???? id meu e coman_patty daca stiti ceva m-as bucura sa-mi ziceti...ms:*
Mesaj personal
coman_patty
Trimis: 10 Mar 2009, 07:55 PM

Începător
*

cine imi poate spune si mie cum a fost la liceul militar din breaza? cam ce program zilnic era? eu vreau sa merg da nu sunt inca sigura. imi puteti da niste informatii? ms mult
Mesaj personal
antonitza11
Trimis: 14 Mar 2009, 07:38 PM

Utilizator avansat

nush zigur c sa va zic pe moment dar stiu de la tatal meu care e cadru M.I.R.A k dak vrei sa dai la liceu militar ai parte de niste probe fizice ..da' nu stiu dak dati si examene...k doar nu dtai akm la academia de politie...laugh.gif....si fetelor dc vreti la lic militar..va stricati 4 ani din viata sculandu`va la prima ora si ascultand oridine de la diversi domni inalti..laugh.gif...mai departe banuiesc k vreti la academie ..nu?..laugh.gif...nu sunteti sg kre vreti si eu vreau...da'...pot intra si fara sa fac lic militar..asa k ganditi`va..

--------------------
2 be or not 2 be...Anto <3

Mesaj personal
undercover_blonde
Trimis: 14 Mar 2009, 08:45 PM

Utilizator avansat

Razvan S,vorbesti de parca ai avea nevasta laugh.gif laugh.gif laugh.gif

--------------------
!Mandra Boboaca a Colegiului National Spiru Haret , Bucuresti!
Profil:Mate-Info
Media de admitere:9.10
Mesaj personal
Radukutz1
Trimis: 21 Mar 2009, 10:31 PM

La prima intervenție

stiti unde tre sa fac vizita medicala pt liceul militar campulung biggrin.gif ? javascript:emoticon(':si67:')
Mesaj personal
live~you~life
Trimis: 5 Apr 2009, 12:11 PM

Începător
*

QUOTE (Radukutz1 @ 21 Mar 2009, 11:31 PM)
stiti unde tre sa fac vizita medicala pt liceul militar campulung biggrin.gif ? javascript:emoticon(':si67:')

pai trebuie s mergi sa te inscrii si ti spune de acolo.Oricum fisa medicala se face la cel mai apropiat spital militar de zona unde locuiesti tu. rolleyes.gif
Mesaj personal
Diandra.
Trimis: 26 Jan 2010, 03:02 PM

Începător
*

hey!.Vreau sa stiu si eu in ce consta proba fizica la fete,pentru Breaza.
Thanx:)

Acest mesaj a fost modificat de către Diandra. la data 26 Jan 2010, 03:03 PM

--------------------
< mutantur omnia nos et mutamur in illis >
Mesaj personal
mydream
Trimis: 1 Feb 2010, 12:29 PM

Utilizator avansat

-Alergare un kilometru
-Traseu aplicativ,adica sa faci niste lucruri intr-un timp precizat,sa sari,sa faci flotari,sa sari capra,calul etc...

--------------------
CNIH.
Mesaj personalPagina web a utilizatorului
iulia_cristache
Trimis: 24 Feb 2010, 06:41 PM

Utilizator
**

QUOTE (Diandra. @ 26 Jan 2010, 04:02 PM)
hey!.Vreau sa stiu si eu in ce consta proba fizica la fete,pentru Breaza.
Thanx:)

sii eu vreau sa ma inscriu la LM am facut analizele medicale si urmeaza sa ma duc sa`mi depun dosarull rolleyes.gif
e supar tare liceul !!! jumping44.gif
Se invata foarte biine acolo .
app diadraa - trm si mie un id de mess prin mesaj . ca sa mai vb despre L.M :>
Mesaj personal
polispy
Trimis: 26 Feb 2010, 03:14 PM

Utilizator activ

Super tare la ce?....Intra pe pagina liceului la olimpiade si o sa vezi ce "super rezultate" au.....Si compara apoi cu rezultatele altor licee din Prahova...de ex Caragiale sau Mihai Viteazu din Ploiesti....Sa nu comparam cu liceele de top din Bucuresti ca s-ar putea sa devenim melancolici.....
Liceul Militar Breaza( de fapt toate liceele militare), dupa parerea mea este un liceu mediu, care are, ca orice liceu de acest fel 5-10 elevi mai rasariti.....restul...mai bine sa nu vorbim.
Liceul militar este o excelenta alegere pentru familiile cu posibilitati materiale mai reduse care scapa astfel de intretinerea unui tanar adolescent, si reprezinta o portita de evadare pentru tinerii care s-au plictisit de mamica si taticu' !
Daca faci parte din aceste din urma categorii atunci da, liceul este super tare!
Bafta...si...mai vorbim...
Mesaj personal
DarkGuardian
Trimis: 20 Apr 2010, 12:15 AM

Începător
*

CINE MAI ARE NELAMURIRI DESPRE PROBELE SPORTIVE PT LICEU MILITAR SA MA CONTACTEZE LA rgc_lzu2010
DESPRE EXAMEN...AM 2 LINK-URI CU EXAMENELE DIN ANII 2009 SI 2008. biggrin.gif
2009-http://www.colmil-mv.ro/subiecte/SUBIECTE%202008.pdf------ sign67.gif
2008-http://www.colmil-mv.ro/subiecte/SUBIECTE%202007.pdf------ happy30.gif

Acest mesaj a fost modificat de către DarkGuardian la data 20 Apr 2010, 12:19 AM
Mesaj personal
DarkGuardian
Trimis: 20 Apr 2010, 12:19 AM

Începător
*

DACA VA PLAC CONTACTATI-MA SI PE ID PT MAI MULTE LAMURIRI SI PROBE
Mesaj personal
Voivozeanu
Trimis: 30 Apr 2010, 08:09 PM

Începător
*

AM SI EU UN COLEG... DAR E PRAF CRED CA-I IESE MEDIA 7 ....sad.gif SI VREA SA INTRE LA MILITAR:)) ORICUM POTI SA FACI LA ACADEMIE DUPA LICEU... SI E TOT ACELASI LUCRUR;) DAR NU-TI MANANCI VIATA;))
Mesaj personal
iulia_cristache
  Trimis: 18 Jun 2010, 02:25 PM

Utilizator
**

Yupiiiiiiiiiiiiii am intrat La Liceul militar de la Breaza :x..... sign28.gif Deabia ast sa`l incep [liceul] ..cine a mai intrat la breaza ?:>:> Viitorii mei colegi tongue.gif rolleyes.gif
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (2) 1 [2]  Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved