Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Camere de supraveghere in scoli, In scoli se vor pune camere de supraveghere pentru a ne supraveghea pe noi ce facem si ce nu facem la orele de curs din scoala .
Aladdyn2007
  Trimis: 7 Apr 2007, 03:58 PM

Începător
*

Grup: Members

IN SCOLI SE VOR PUNE CAMERE DE SUPRAVEGHERE PENTRU A NE SUPRAVECGHE PE NOI CA FACEM SI CE NU FACEM IN ORELE DE CURS DIN SCOALA ... MAJORITATEA SUNT DE ACORD ... DAR O PARTE NU SUNT ..

SUNTETI DE ACORD SA SE PUNA CAMERE DE SUPRAVEGHERE IN SCOLII ???? confused24.gif confused24.gif confused24.gif confused24.gif confused24.gif

--------------------
Alexandru Antonica Claudiu
Mesaj personalYahoo
Ckestor
Trimis: 7 Apr 2007, 04:25 PM

Utilizator avansat

Nu prea imi convine insa sunt necesare. Noi daramam scoala si cred ca ar fi nevoie pentru ca se pierd multi bani pe reparatii. Cand i se mai pune pata la cate unu incepe sa sparga usi si geamuri. Noroc ca nu s-au pus de la inceputul anului ca si eu am mai spart cate ceva biggrin.gif
Mesaj personalYahooMSN
cruocitae
Trimis: 7 Apr 2007, 09:26 PM

Utilizator activ

Nici mie nu-mi place ideea sa vada cineva ce fac eu la anumite ore.. tehnologie, biologie.. eh..
Problema la ore exista, insa nu va fi rezolvat cu camere de supraveghere.
Mesaj personal
AdrianaS
Trimis: 7 Apr 2007, 10:03 PM

Utilizator avansat

In Vianu sunt camere de supraveghere, dar doar pe holuri, nu si in clase, si nu prea deranjeaza. Oricum sunt folosite doar ca in caz ca se intampla ceva sa poata fii vazuta inregistrarea, nu chiar sta cineva acolo si le supravegheaza non-stop.
Mesaj personalTrimite emailYahoo
Ckestor
Trimis: 7 Apr 2007, 10:44 PM

Utilizator avansat

asa vor sa bage si la noi, doar pe coridoare
Mesaj personalYahooMSN
dudette-ymo
Trimis: 7 Apr 2007, 10:51 PM

Utilizator avansat

QUOTE (AdrianaS @ 7 Apr 2007, 10:03 PM)
In Vianu sunt camere de supraveghere, dar doar pe holuri, nu si in clase, si nu prea deranjeaza. Oricum sunt folosite doar ca in caz ca se intampla ceva sa poata fii vazuta inregistrarea, nu chiar sta cineva acolo si le supravegheaza non-stop.

Cam asa e si prin Cosbuc .. si datorita lor, Mr. Bica [ce-mi place sa-i spun asa laugh.gif ] , gardianul, rewinds it daca se intampla cumva ceva. Am asistat odata la vizionarea unor casete de catre Dna Directoare, si imi placea cum exclama din cand in cand "iar se pupa astia pe hol! ". Acum mai nou, e o moda: cum dispare ceva, hop la directiune sa vedem pe casete criminalul. ph34r.gif

--------------------
DeviantArt gallery
Back to reality - Blog

Red hair with a curl, mellow roll for the flavour and the eyes were peepin
Mesaj personalPagina web a utilizatorului
Marina C
Trimis: 7 Apr 2007, 11:20 PM

Utilizator avansat

a mai fost un topic de genul asta! sign06.gif

--------------------
"Folosindu-se de experienta capatata de ambele parti ale baricadei, Pennac, el insusi, un elev cu rezultate slabe, sustine cu tarie ca profesorii trebuie sa investeasca mai multa dragoste in munca lor pentru a trezi interesul acestor "cazuri irecuperabile". "Necazuri cu scoala"- Daniel Pennac

„Fără școală să nu aștepte nimeni nici părinți buni, nici fii buni, și prin urmare nici stat bine organizat și bine cârmuit și păstorit”. (Ion Heliade- Rădulescu, Gândirea pedagogică)

Mesaj personal
Poofonel
Trimis: 19 Apr 2007, 03:10 AM

Utilizator activ

Va transformati.

Nu realizati ce investiti sunt necesare pentru a realiza un astfel de proiect.

Monitorizarea real-time e una ... iar daca mai punem la socoteala si inregistrari cu tot ce se intampla deja .... wacko.gif

Stati linistiti,nici in 20 de ani nu o sa fie asa ceva in Romania wink.gif

Noroc si merele de aur cool40.gif
Mesaj personal
alex20.
Trimis: 19 Apr 2007, 07:05 PM

Utilizator
**

Ok... sunt inscris la o scoala care in prezent se modernizeaza, deci invat la o alta institutie. "Cica" scoala va avea sala de sport noua, termopane, etc etc, si camere de supraveghere. Da, chiar sunt de acord, avand in vedere ce se petrece zilnic in scoli..(mai e putin si se infiinteaza wrestling si la noi)...
Mesaj personal
Tup@c
Trimis: 19 Apr 2007, 08:02 PM

Utilizator activ

QUOTE (alex20. @ 19 Apr 2007, 07:05 PM)
Ok... sunt inscris la o scoala care in prezent se modernizeaza, deci invat la o alta institutie. "Cica" scoala va avea sala de sport noua, termopane, etc etc, si camere de supraveghere. Da, chiar sunt de acord, avand in vedere ce se petrece zilnic in scoli..(mai e putin si se infiinteaza wrestling si la noi)...

ooo da ce taree.. nu inteleg ce e asa misto la wrestling ca oricum sunt sigur 100% ca nu e real biggrin.gif

--------------------
user posted image
Mesaj personal
Cosminx2003
Trimis: 19 Apr 2007, 08:49 PM

Utilizator activ

DA sunt de acord mai ales directionata spre catedra unde sta profesorul, sa vada si 'ai mai mari ce se intampla la ora ca nu facem nimic ! si dupa aia se mai intreaba de ce nu stim nimic ! mad.gif
Mesaj personal
lauryk_14
Trimis: 19 Apr 2007, 09:11 PM

Începător
*

QUOTE (Cosminx2003 @ 19 Apr 2007, 08:49 PM)
DA sunt de acord mai ales directionata spre catedra unde sta profesorul, sa vada si 'ai mai mari ce se intampla la ora ca nu facem nimic ! si dupa aia se mai intreaba de ce nu stim nimic ! mad.gif

cosmin,ai foarte mare dreptate..pai sunt profesori care vin la jum orei,chiar si mai tarziu care, cand aj,se pun la catedra,se uita pe geam si zic ca a vazut o masina rosie..sa fim seriosi..si apoi se intreaba si el si dirigintele de ce nu se invata.pai cum daca nu explica nimic?si mai au pretentii la noi. mad.gif
la noi sau montat camera dar doar pe coridor..si este un tv langa cancelarie unde este portarul...deci..oricum nu a fost niciodata(de cand sunt camerele biggrin.gif )faze de genul sa vina directorul si sa se ia de elevii care se bat,etc..in sali nu sunt de acord sa se puna camere de ex noi la tehnologie,asc muzica tare si facem aproape ce vrem..si categoric ca directorul nu stie laugh.gif si in plus..mai o fitzuik,mai o suflare ceva.. laugh.gif laugh.gif nar fi prea corect..dar,din nou zic:CINE NE BAGA PE NOI IN SEAMA???RASPUNS:NIMENI!degeaba sa facut forumul elevilor,sincer[B]

Acest mesaj a fost modificat de către lauryk_14 la data 19 Apr 2007, 09:12 PM

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 118 )
Fișier atașat  misto_poza.bmp
Mesaj personal
ionneculce
Trimis: 21 Apr 2007, 01:46 AM

Utilizator avansat

aaa mai o muzica, mai o fitzuica, ce mai, viatza frumoasa, da' te plangi de profu' care vede o masina rosie pe geam si cica din cauza lui nu inveti ?! tu ai vazut ce ai scris macar ? nu inveti pt k nu vrei. e cel mai usor sa dai vina pe altu'.

--------------------
Vezi ce-i cu blogul meu de literatura electorala . Concept nou si interesant in aparenta, nu ? click aici
Mesaj personalPagina web a utilizatoruluiYahoo
deea16
Trimis: 21 Apr 2007, 11:46 AM

Utilizator activ

la mine in liceu pana acum s-au pus pe coridoare si in laboratoare.sunt de acord sa se puna si in clase.
Mesaj personal
Poofonel
Trimis: 24 Apr 2007, 11:12 PM

Utilizator activ

Si ce ? raman inregistrarile in arhiva ? ma indoiesc .. e doar pentru MONITORIZARE REAL-TIME,nu pot sa dovedeasca nimic intr-un eventual proces.
Mesaj personal
pichiu
Trimis: 25 Apr 2007, 07:49 AM

Utilizator avansat

QUOTE (Poofonel @ 24 Apr 2007, 10:12 PM)
Si ce ? raman inregistrarile in arhiva ? ma indoiesc .. e doar pentru MONITORIZARE REAL-TIME,nu pot sa dovedeasca nimic intr-un eventual proces.

Raman in arhiva vreo doua luni. Cel putin asa e la mine in liceu, unde daca se fura ceva si raportam abia a doua zi, putem sa aruncam un ochi pe casetele din ziua cu pricina.

--------------------
Care este adevarul? E omul una din gafele lui Dumnezeu sau Dumnezeu e una din cele ale omului?
Doua lucruri sunt infinite: universul și prostia omeneasca. Si inca nu sunt sigur de primul. [Albert Einstein]

user posted image

Nu sunt o zeitate, dar iti controlez destinul ducandu-l pe cai intortocheate. Si ajungi pe unde nu te astepti, probabil in fata mea stand drepti;
in gand sperand sa fim camarazi, pe fata zicand ca vrei sa ne arzi, dar doar in al 12-lea ceas realizezi groapa in care o sa cazi.

www.lederniercoup.wordpress.com
Mihaitza2007
Trimis: 25 Apr 2007, 08:13 AM

Utilizator
**

noi nu avem cameri su supraveghere dar near trebuii foarte urgent deoarece la noi in scoala sunt smecherii cu bani sa fara care se iau de tine non-stop un coleg deal meu este umulit si batjocorit toata ziu de cand intram si pana iesim(i se arunca geaca si ghiozdanu pe jos prin praf i le scuipa )
Ar trebui urgent la noi in scoala sign67.gif sign67.gif sign67.gif sign67.gif sign67.gif sign67.gif sign67.gif sign67.gif sign67.gif sign67.gif sign67.gif sign67.gif sign67.gif sign67.gif sign67.gif sign67.gif sign67.gif sign67.gif sign67.gif

--------------------
Mihaitza
Mesaj personalYahoo
Poofonel
Trimis: 25 Apr 2007, 09:45 AM

Utilizator activ

QUOTE (pichiu @ 25 Apr 2007, 07:49 AM)

Raman in arhiva vreo doua luni. Cel putin asa e la mine in liceu, unde daca se fura ceva si raportam abia a doua zi, putem sa aruncam un ochi pe casetele din ziua cu pricina.

Bai tu esti nebun? si pe ce captureaza ei ore intregi de filmari ?
Mesaj personal
Mihaitza2007
Trimis: 25 Apr 2007, 06:09 PM

Utilizator
**

[xxx]

[Nota moderatorului: Publicitate]

Acest mesaj a fost modificat de către Elena Gălbenuș la data 17 Aug 2007, 02:56 PM

--------------------
Mihaitza
Mesaj personalYahoo
pichiu
Trimis: 25 Apr 2007, 08:05 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Poofonel @ 25 Apr 2007, 08:45 AM)
QUOTE (pichiu @ 25 Apr 2007, 07:49 AM)

Bai tu esti nebun? si pe ce captureaza ei ore intregi de filmari ?

Nebună, multumesc. smile.gif
Bre, nu stiu pe ce le captureaza. Ideea e ca un coleg de-al meu a avut nevoie de o inregistrare video de acum o saptamana si a primit imediat caseta video din data respectiva.

--------------------
Care este adevarul? E omul una din gafele lui Dumnezeu sau Dumnezeu e una din cele ale omului?
Doua lucruri sunt infinite: universul și prostia omeneasca. Si inca nu sunt sigur de primul. [Albert Einstein]

user posted image

Nu sunt o zeitate, dar iti controlez destinul ducandu-l pe cai intortocheate. Si ajungi pe unde nu te astepti, probabil in fata mea stand drepti;
in gand sperand sa fim camarazi, pe fata zicand ca vrei sa ne arzi, dar doar in al 12-lea ceas realizezi groapa in care o sa cazi.

www.lederniercoup.wordpress.com
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved