Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> functii didactice auxiliare
corinau
Trimis: 29 May 2007, 10:54 AM

Utilizator activ

Grup: Members

Poate sa-mi spuna cineva daca supraveghetorul de noapte(salarizat in anexa 2)este sau nu personal didactic auxiliar?
Functiile didactice auxiliare sunt cuprinse in Statutul personal didactic art 6 (1) si am act aditional pentru secretari, administratori finaciari.,insa supraveghetorii de nopate nu sunt prevazuti in statut ca functii didactice auxiliare.
Sunt secretar sef la un liceu din craiova si ma confrunt cu situatia aceasta.

Corina
Mesaj personal
scoala1roman
Trimis: 29 May 2007, 01:20 PM

Utilizator avansat

In Ordonanta 11 din 2007, la Anexa 3 , pozitia 267 apare :Supraveghetor noapte.
Deci este personal didactic auxiliar, asa cum este specificat in dreptul anexei 3: "Coeficienți de multiplicare pentru funcțiile didactice auxiliare"

In anexa 2 sunt salarizati "Personalul didactic din învățământul preuniversitar"
Mesaj personalTrimite email
corinau
Trimis: 29 May 2007, 02:11 PM

Utilizator activ

scuze daca ma repet:in anexa 3 am vazut ca apre ca pers did auxiliar dar ca mod de plata,insa in statut nu exista
Nici macar in proiectul de statut
Mesaj personal
Adriana2007
Trimis: 5 Jun 2007, 09:40 AM

Utilizator avansat

De ce te cramponezi de statut daca in ordonanta apare ? Statutul este apatru in 199.. iar ordonanta este ultimul act...
Mesaj personal
Adriana2007
Trimis: 5 Jun 2007, 09:41 AM

Utilizator avansat

De ce te cramponezi de statut daca in ordonanta apare ? Statutul este aparut in 199.. iar ordonanta este ultimul act...
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved