Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> scrisoare motivatie, ajutati ma!
amethyst
  Trimis: 25 Sep 2007, 09:21 PM

Mentor

Grup: Members

Trebuie sa redactez o scrisoare de motivatie pe care sa o prezint la admitere master(stiintele comunicarii ...),si nu stiu mai nimic despre continutul ei...
Am mai vazut scrisori de motivatie,dar pentru angajare...
Ma poate ajuta cineva,va rog frumos?!!!!!!!!!!
Multumesc!

--------------------
user posted image
Mesaj personal
amethyst
Trimis: 28 Sep 2007, 12:46 PM

Mentor

plsssss...

--------------------
user posted image
Mesaj personal
liliana.ionescu
Trimis: 28 Sep 2007, 05:11 PM

Utilizator avansat

QUOTE (theanda08 @ 25 Sep 2007, 09:21 PM)
Trebuie sa redactez o scrisoare de motivatie pe care sa o prezint la admitere master(stiintele comunicarii ...),si nu stiu mai nimic despre continutul ei...
Am mai vazut scrisori de motivatie,dar pentru angajare...
Ma poate ajuta cineva,va rog frumos?!!!!!!!!!!
Multumesc!

Adică, o srisoare de intenție??!
Dacă da,. vă puteți "distra" citind-o pe cea redactată de mine.

SCRISOARE DE INTENȚIE

Subsemnata IONESCU D. LILIANA, profesor la Colegiul Tehnic „Decebal”, Drobeta Turnu Severin, doresc să urmez cursurile programului de masterat online, „Politici sociale și integrare europeană”, organizat de Facultatea de Sociologie și Științe Politice din cadrul Universității „Spiru Haret”.
Menționez că sunt absolventa a două facultăți cu profil real, care m-au ajutat în formarea unei gândiri divergente. Ca profesor am investit în dezvoltarea personală în domeniile specifice meseriei de dascăl – didactica disciplinei, psihologie și pedagogie. De la un timp, încerc să înțeleg cauzele ce fac ca indiferența cetățenilor, dar și indiferența aleșilor la problemele societății românești să devină cartea de vizită a românului. Restrângerea intereselor comune la interesul propriu, lipsa puterii de implicare cât și a programelor sociale care să vizeze bunăstarea, dezvoltarea și colaborarea pe picior de egalitate cu statele membre ale uniunii și nu numai sunt tot atâtea motive care mă determină să aplic la masteratul inițiat de Facultatea de Sociologie și Științe Politice. Pe de altă parte, consider că în România lipsește calupul de politici sociale sau el este existent doar pe hârtie… Dacă ar fi să fac referire la politicile sociale și ocuparea forței de muncă, legislația muncii si condițiile de lucru, egalitatea de șanse între barbați si femei, protecția socială, protecția muncii, eliminarea excluderii sociale si lupta împotriva discriminării, crearea unui sistem de dialog social funcțional – totul pare OK pe hârtie, dar în realitate pulsul la nivel de ramură, național și comunitar dezvăluie aspecte negative nenumărate, vizibile de multe ori cu ochiul liber, fără o cercetare în prealabil, cercetare care în România aproape „lipsește cu desăvârșire”.
În speranța unei finalități dorite, vă mulțumesc anticipat pentru viitoarea colaborare.

Data

Semnătura,

Acest mesaj a fost modificat de către liliana.ionescu la data 28 Sep 2007, 05:12 PM

--------------------
Mesaj personalYahooMSN
amethyst
Trimis: 28 Sep 2007, 06:07 PM

Mentor

multumesc mult!
intre timp am incercat si eu ceva,dar e mai putin reusit decit al dvs.

--------------------
user posted image
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved