Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (2) 1 [2]  ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> proiecte educationale, structura
roberta-chris
Trimis: 30 Oct 2007, 10:24 PM

Utilizator avansat

Grup: Members

QUOTE (cris_nov_77 @ 30 Oct 2007, 10:11 PM)
QUOTE (roberta-chris @ 30 Oct 2007, 10:04 PM)
QUOTE (sorina-user @ 30 Oct 2007, 09:57 PM)
se dau placinte calde?

Asa doreste Cristina, este "optiunea" ei: cine vrea informatii sa "munceasca" pentru ele! Sau macar sa se milogeasca la ea... personal... laugh.gif

Daca ai o seara proasta, descarca-te in alta parte.Nu te cunosc si nu ma cunosti ca sa facem aprecieri unul/una asupra celuilalt si a actiunilor noastre.Nu sunt obligata sa fac publice niste documente...Desi tocmai "lucram"ca sa le postez pe www.didactic.ro.Nu ma cert cu tine,ci te rog sa citesti alte topicuri, cu mult mai interesante decat acesta,unde sunt convinsa ca ai pareri personale valoroase pe care sa le impartasesti colegilor de forum.O seara buna...

Draga mea, tocmai asta era ideea, vroiam sa discutam pe marginea structurii unor astfel de documente... de asta ti-am sugerat sa postezi pe forum. Era vorba de structura, nu de a face publice documentele realizate de tine! De ce te-ai gandit sa le pui pe didactic si nu aici, unde lumea se agita dupa modele? Didacticul iti ofera diploma iar aici nu primesti nimic?

--------------------
"Daca esti cea mai inteligenta persoana din incapere, nu te afli unde trebuie." — Dave Zinczenko
Mesaj personal
Wings
Trimis: 30 Oct 2007, 10:41 PM

Mentor

QUOTE (roberta-chris @ 30 Oct 2007, 10:24 PM)
se dau placinte calde?

Asa doreste Cristina, este "optiunea" ei: cine vrea informatii sa "munceasca" pentru ele! Sau macar sa se milogeasca la ea... personal... laugh.gif

Daca ai o seara proasta, descarca-te in alta parte.Nu te cunosc si nu ma cunosti ca sa facem aprecieri unul/una asupra celuilalt si a actiunilor noastre.Nu sunt obligata sa fac publice niste documente...Desi tocmai "lucram"ca sa le postez pe www.didactic.ro.Nu ma cert cu tine,ci te rog sa citesti alte topicuri, cu mult mai interesante decat acesta,unde sunt convinsa ca ai pareri personale valoroase pe care sa le impartasesti colegilor de forum.O seara buna...

Draga mea, tocmai asta era ideea, vroiam sa discutam pe marginea structurii unor astfel de documente... de asta ti-am sugerat sa postezi pe forum. Era vorba de structura, nu de a face publice documentele realizate de tine! De ce te-ai gandit sa le pui pe didactic si nu aici, unde lumea se agita dupa modele? Didacticul iti ofera diploma iar aici nu primesti nimic?

Nu stiam ca se ofera diplome pt. ca postezi pe didactic,dar daca spui tu...Daca voiai sa discutam, de ce nu ai intrebat pur si simplu sau de ce nu ai postat tu un model?Nu te inteleg.Topicul nu este"Hai sa postam structuri de proiecte", nici "Discutii despre proiecte",pur si simplu o colega a cerut ajutor,i l-am oferit pe MP si cu asta basta.Ca dupa aceea au mai solicitat si altii,asta e intr-adevar o problema(adica nr.lor smile.gif ),de aceea m-am gandit sa il postez unde era locul mai potrivit si unde exista si alte modele,poate mai bune ca al meu.Nu inteleg de ce trebuie sa stricam fiecare topic si sa postam niste chestii absolut gratuite(doar ai vazut ce s-a intamplat de atatea ori pe forum...)Ma consider o peroana echilibrata si decenta ,nu-mi "cade bine" sa provoc neplaceri altor persoane si am absurda(intr-adevar) pretentie ca si ceilalti sa se comporte la fel.
Asta e tot ce am avut de spus,nu mai raspund la niciun fel de mesaj de acest fel.O seara frumoasa, cu ganduri pasnice!...

--------------------
Abia atunci cand omul are compasiune fata de toate fiintele vii, se poate numi nobil.
Buddha
Mesaj personal
MATA-HARI
Trimis: 30 Oct 2007, 10:54 PM

Utilizator avansat

QUOTE (cris_nov_77 @ 30 Oct 2007, 10:41 PM)
.... ,nu-mi "cade bine" sa provoc neplaceri altor persoane si am absurda(intr-adevar) pretentie ca si ceilalti sa se comporte la fel.
Asta e tot ce am avut de spus.....

iarta-i DOAMNE.....
ma inchin in fata TA love30.gif
nu e usor sa AJUTI hipri.gif

--------------------
"...O rugaciune catre ceruri zboara,
O rugacine catre Dumnezeu,
Ma rog acuma pentru a mea tara
Si pentru tine, sfint poporul meu."

http://www.youtube.com/watch?v=T_BPtzLym-I&feature=related
Mesaj personal
Wings
Trimis: 30 Oct 2007, 11:26 PM

Mentor

Si ca sa incheiem subiectul, atasez structura unui proiect educativ.

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 2849 )
Fișier atașat  structura_proiect.doc

--------------------
Abia atunci cand omul are compasiune fata de toate fiintele vii, se poate numi nobil.
Buddha
Mesaj personal
lucia_ivan
Trimis: 31 Oct 2007, 10:42 AM

Utilizator avansat

Va multumim foarte mult,
Cu consideratie
Mesaj personal
Wings
Trimis: 31 Oct 2007, 04:22 PM

Mentor

QUOTE (lucia_ivan @ 31 Oct 2007, 10:42 AM)
Va multumim foarte mult,
Cu consideratie

love28.gif sign28.gif

--------------------
Buddha
Mesaj personal
LucianDuma
Trimis: 31 Oct 2007, 06:45 PM

Utilizator avansat

QUOTE (cris_nov_77 @ 30 Oct 2007, 11:26 PM)
Si ca sa incheiem subiectul, atasez structura unui proiect educativ.

Dragă Cristina , dar structura unui proiect pentru accesarea de fonduri europene unde s-ar putea găsi . Un link , sau un site te rog . confused24.gif

--------------------
I recommand Erasmus Plus Course : Curation Social Media Master Class for education in semantic web 3.0 I like quote "Education is the most powerful weapon which you can use to change the world." - Nelson Mandela and ,, The future depends on what we do in present " Mahatma Gandhi
Blogurile si siteurile mele http://teacherluciandumaweb20.blogspot.ro/;Siteul - reteaua sociala pentru proiectul international Diferiti, dar egali http://proiectdiferitidaregali.ning.com/
,, ASA DE MULT A IUBIT DUMNEZEU LUMEA ÎNCÂT PE SINGURUL SĂU FIU L-A DAT CA ORICINE CREDE ÎN EL SĂ NU PIARĂ CI SĂ AIBĂ VIAȚĂ VEȘNICĂ "IOAN III-16[CODE][/CODE][QUOTE]
Mesaj personalTrimite emailPagina web a utilizatoruluiICQ
puiutulclaus
Trimis: 1 Nov 2007, 08:26 PM

Utilizator activ

QUOTE (profchim1 @ 30 Oct 2007, 09:51 PM)
si eu...va rog frumos! sign28.gif

as dori si eu, daca se poate. merci
Mesaj personal
liliana2
Trimis: 4 Nov 2007, 10:10 AM

Utilizator activ

sper sa va fie de folos
structura proiect educativ:
user posted image
user posted image

--------------------
Ca să-ti dai seama că ești prost trebuie să-ți meargă mintea!
Mesaj personal
lucia_ivan
Trimis: 4 Nov 2007, 02:23 PM

Utilizator avansat

mii de multumiri
Mesaj personal
Leone-71
Trimis: 4 Nov 2007, 02:38 PM

Mentor

QUOTE (cris_nov_77 @ 30 Oct 2007, 10:41 PM)
QUOTE (roberta-chris @ 30 Oct 2007, 10:24 PM)
se dau placinte calde?

Nu stiam ca se ofera diplome pt. ca postezi pe didactic,dar daca spui tu...Daca voiai sa discutam, de ce nu ai intrebat pur si simplu sau de ce nu ai postat tu un model?Nu te inteleg.Topicul nu este"Hai sa postam structuri de proiecte", nici "Discutii despre proiecte",pur si simplu o colega a cerut ajutor,i l-am oferit pe MP si cu asta basta.Ca dupa aceea au mai solicitat si altii,asta e intr-adevar o problema(adica nr.lor smile.gif ),de aceea m-am gandit sa il postez unde era locul mai potrivit si unde exista si alte modele,poate mai bune ca al meu.Nu inteleg de ce trebuie sa stricam fiecare topic si sa postam niste chestii absolut gratuite(doar ai vazut ce s-a intamplat de atatea ori pe forum...)Ma consider o peroana echilibrata si decenta ,nu-mi "cade bine" sa provoc neplaceri altor persoane si am absurda(intr-adevar) pretentie ca si ceilalti sa se comporte la fel.
Asta e tot ce am avut de spus,nu mai raspund la niciun fel de mesaj de acest fel.O seara frumoasa, cu ganduri pasnice!...

Oau!!! Ce iritare !!! ohmy.gif Se cunoaste ca lucrati amandoua in invatamant!! Dar nu uitati ca stresul si nervii micsoreaza anii de viata. wink.gif Si pentru ce?? laugh.gif

--------------------
''NIHIL SINE DEO''
Mesaj personal
adagabi2002
Trimis: 7 Nov 2007, 08:47 PM

Utilizator
**

as dori si eu o structura de proiect educational va rog..multumesc anticipat
Mesaj personal
Felix Godeanu
Trimis: 7 Nov 2007, 09:56 PM

Utilizator activ

Atasez modelul uneu proiect educational. Sper sa va fie de folos.

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 1621 )
Fișier atașat  proiect_copil_ca_tine_sunt_si_eu.doc

--------------------
Cu deosebita consideratie,
Prof. drd. Felix Godeanu
Moderator grup de discutii:
http://groups.yahoo.com/group/paradigme_educationale/
Administrator web-site
http://cthc.licee.edu.ro
Mesaj personal
puiutulclaus
Trimis: 9 Nov 2007, 07:41 PM

Utilizator activ

QUOTE (Felix Godeanu @ 7 Nov 2007, 09:56 PM)
Atasez modelul uneu proiect educational. Sper sa va fie de folos.

f. bine realizat proiectul. felicitari! ce alte amanunte ne mai puteti spune?
cum ati procedat? durata, daca a fost cu finantare etc......
Mesaj personal
crissio
Trimis: 9 Nov 2007, 07:46 PM

Utilizator avansat

Pot sa indraznesc sa cer si eu...?! smile.gif Multumesc anticipat!
Mesaj personal
elenaiulia
Trimis: 9 Nov 2007, 07:55 PM

Utilizator avansat

La proiectele pentru granturi este puțin mai altfel. Am atașat un asemenea formular la topicul cu fondurile structurale.
Mesaj personal
Felix Godeanu
Trimis: 9 Nov 2007, 11:42 PM

Utilizator activ

Stimate domnule,
Proiectele cu finantare difera de ceea ce am afisat - acela este un simplu proiect educational, care poate fi folosit ca anexa la o cerere de sponsorizare, insa nu cred ca veti avea sanse de izbanda la un furnizor de programe si granturi.
De obicei fiecare institutie ce ofera granturi sau programe pune la dispozitia aplicantului documentele necesare pentru obtinerea fondurilor. Am sa atasez acestui mesaj si un asemenea model. (sursa documentului atasat este http://www.mdlpl.ro/ - insa perioada de aplicare a expirat). De altfel va puteti inscrie pe grupul de discutii, http://groups.yahoo.com/group/paradigme_educationale/ ,si acolo veti avea posibilitatea de a fii instiintat despre proiectele desfasurate de colegii nostrii din invatamantul universitar si preuniversitar, precum si eventualele finantari pentru educatie - in masura in care asemenea informatii vor fi diseminate de colegii niostrii sau de catre reprezentantii societatii civile.

Acest mesaj a fost modificat de către Felix Godeanu la data 9 Nov 2007, 11:46 PM

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 596 )
Fișier atașat  Anexa_A1_Cererea_de_grant_ed_2005.doc

--------------------
Cu deosebita consideratie,
Prof. drd. Felix Godeanu
Moderator grup de discutii:
http://groups.yahoo.com/group/paradigme_educationale/
Administrator web-site
http://cthc.licee.edu.ro
Mesaj personal
meteorarlg
Trimis: 10 Nov 2007, 11:42 AM

Utilizator avansat

Imi puteti trimite si mie modelul? meteorarlg@gmail.com
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (2) 1 [2]  Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved